Щоб вивести подвійний
димар для твердопаливних котлів через покрівлю в один короб об'єднуватися не слід. Найпростіше вивести одну круглу трубу, що утеплює, через покрівлю.
Щоб вивести подвійний димар через покрівлю в один короб об'єднуватися не слід. Найпростіше вивести одну круглу трубу, що утеплює, через покрівлю. Для цього робиться перехід від цегляної труби на круглу основу. Після цього потрібно визначитися з місцем, де буде вихід труби, і далі працювати зверху. Це набагато зручніше. Потім визначається місце, де буде розміщуватися центр труби, що виводиться. Місце, де будуть свердлені отвори, покаже центр труби, що виводиться. Роботи з підготовки до встановлення завершено.
Зазначено місце. Перемістимося на дах. Необхідно розібрати частину покрівлі, на якій будуть вестись роботи. За допомогою шпателя та шуруповерта цю роботу можна виконати досить акуратно. Плитки акуратно піднімаються, вивертається шуруп. Її можна легко демонтувати, тому що вона кріпилася до стіни за допомогою шурупів на пресшайбі. Самонарізи для кріплення першого гонду, який необхідно видалити, закручуються у зворотному порядку.
Гонд легко виймається. Потім його можна використовувати на іншій ділянці покрівлі. Зняття покрівлі закінчено. Потім на це місце встановлюватиметься прохідний елемент. Вхідний елемент для димоходу повинен відповідати двом основним вимогам: бути герметичним та вогнестійким.
Найміцніший прохідний елемент зроблений з досить міцного матеріалу - поліпропілену, який має ударостійку стійкість до морозів і ударів. А епдм-гума для труби, що проходить нею, витримає температуру гарячої седвіч-труби. Через дах пройде зовнішній діаметр труби 250 мм. Для цього необхідно вирізати отвір за цим діаметром. Розмічені лінії відповідають ухилу покрівлі, через яку проходитиме труба, тому що труба повинна проходити вертикально.
Якщо нахил невеликий, близько 25 градусів і більше, то обрізають по верхній кромці. Виїжджають на потрібну лінію, потім підганяють ходку під ухил. Далі, в отвір (де буде центр діаметра димохідного каналу, що виводиться), прикладається проходка. Тепер необхідно зробити всередині її діаметр та вирізати за допомогою лобзика.
Для того, щоб зробити другий отвір, необхідно вирізати з першого отвору такий же отвір, як і в першому. Після цього встановлюють прохідний елемент на ці отвори. Прикладається прохідний елемент в районі отвору і прикручується шурупами до обрешітки. Обрешітка фіксується саморізами. Наразі прохідні елементи зафіксовані. А тепер можна встановлювати димар.
Насамперед димар повинен бути пожежобезпечним. Він має бути утеплений. До того ж у дров'яної печі дуже висока температура. Отже зовні димоходу має бути нержавіюча сталь, знизу до верху суцільний шар утеплювача та зовні теж сталь. Далі, після того, як він був встановлений, на нього одягається кожух, що герметизує. На ньому є напис, який має бути спрямований уперед.
Другу трубу ставимо аналогічно. І останній елемент труби. Хомут йому робиться досить просто, хомутик зав'язується.
При встановленні навершия потрібно подбати про те, щоб воно закривало трубу від опадів. Він може бути виконаний у вигляді дефлектора, який при бічному вітрі посилює тягу і має ефект, що іскрогає. Це важливо, тому що в трубі дрова, а димар короткий. До того ж, якщо іскрогасіння не буде зроблено, то можуть бути пожежі. Безпека димаря забезпечують прохідний елемент.
Далі створюємо герметичність конструкції за допомогою смужки шару підкладки, яка встановлюється в щілину. Перед тим, як вирівняти димарі, місце проходу труби через дах промазується бітумним герметиком для 100% надійності.
котли на дровах довготривалого горіння Роботу завершено. Вийшло 2 надійних та пожежобезпечний димаря.