4 популярні помилки при чищенні димаря

Коли обігріваєте будинок піччю або каміном, задайте собі питання: як давно проводилося чищення димоходу? Її необхідно робити двічі на рік: перед початком опалювального сезону і після нього. і взимку? Час прочистити димові канали!! Ми нагадаємо, як потрібно чистити пічні труби, і як – не можна/
Перша помилка – «Обійдемося без чищення»

Якщо ви давно не прочищали димар з нержавіючої сталі , здається ніби нічого не змінилося – дрова горять так само жарко і піч нагріває будинок. У будинку завжди тепло і затишно. Яка причина цієї «зайвої» метушні? Насправді чистий димар - не питання краси (я сидітиму всередині, ніхто мене не побачить), а буквально справа життя і смерті. випадки, коли сажа, що накопичується в димарі, призводить до втрати будинку і загибелі людей. Якщо в димарі виникає пожежа, то він легко переходить у пожежу з людськими жертвами. ..Для роздумів більше часу дає інша ситуація - коли обвалений дах перекриває тягу, і чадний газ починає накопичуватися в кімнаті..Теоретично ви можете встигнути загасити вогонь і відкрити вікна, але якщо це станеться вночі, ви не прокинетеся..Що вам подобається в Як правило, в самому «нешкідливому» випадку димар просто затвердіє від удару по ньому вогнем або падіння шматка коксу, що утворився всередині. Варто відзначити, що його ремонт або заміна обійдеться в солідну суму. Але неприємно ... Але не хвилюйтеся - досить просто тримати димар чистим. Нічого страшного не відбудеться.

Друга помилка: «Даєш народні засоби!»

Існує кілька широко відомих способів підтримувати чистоту димаря без використання складних механічних методів. Найчастіше використовуються три способи: спалювання осинових або тополиних дров, спалення картопляного лушпиння та купівля у спеціалізованих магазинах порошків з умовною назвою «Чистий димар». Вони справді працюють, але лише для профілактики! Якщо регулярно палити осину, очищення або спеціальну «хімію» в топці з димарем, то накопичення сажі всередині значно сповільниться. Якщо в димарі ціна на твердопаливні котли вже утворився «культурний шар», народні засоби-очисники можуть надати ведмежу послугу. Це знижує зчеплення сажі з поверхнею, збільшуючи ймовірність того, що вона сама почне відвалюватися шматками і повністю закриє димар. Не варто користуватися народними засобами, які можуть спричинити негативні наслідки. Наприклад, ідея залити в димар горючою рідиною та підпалити її. Спалювання сажі - це найкращий спосіб спалити будинок. Ще один прийом з арсеналу «майстра-лопастера» – це лити окріп у розпечену трубу. Ні, це абсолютно марне заняття – від нього йтиме дим у приміщення, а димар чиститься краще не стане. Іноді продавець може стверджувати, що їх засоби для димових труб працюють зі стовідсотковою гарантією і пробивають будь-який засмічення. Всі ці слова – не більше ніж слова. За наявності великої кількості сажі в димарі, його необхідно чистити. При використанні сирих та низькоякісних дров, ви можете прискорити процес утворення сажі та кіптяви в димарі. Чим кращі дрова, тим менше бруду залишається в димарі. Однак, як правило, механічне чищення все одно необхідне – два рази на рік, навесні та восени.

Третя помилка - "Чистимо чим підвернеться".

Так само існує думка про те, що правильно підібраний інструмент справжнього сажотруса - це спеціальна гигрома або мотузка з вантажем. яка має круглу форму, забезпечує, що вона не застрягне. І міцність вушка і мотузки потрібні, щоб ви завжди могли витягнути інструмент з труби назад. умільці ще погіршили його, використовуючи замість гирі найнезвичайніші інструменти - від брухту і кувалди до гантелі і старовинної металевої праски. не так - піде не так ". Це правило особливо яскраво проявляється саме при чищенні димарів. Все, що може застрягти - обов'язково застрягне! Ні в якому разі не опускайте на димар предмети, у яких довжина, ширина і висота більше внутрішнього перерізу вузької частини димарів. Ви можете використовувати справжній інструмент сажотруса – металевий йоржик! У йоржика є свої тонкощі!! Ні в якому разі не повертайте його в бік, в якій йорж відкручується від рукоятки. Але якщо ви його не знайдете, то вам доведеться його викинути в трубу, а це дуже складно. Крім того, ніколи не чистіть металевим йоржиком залізну трубу – пошкоджена внутрішня поверхня може призвести до сажі та кіптяви в місцях нанесених «травм».


    Четверта помилка - "Пробиваємо зверху!"

    Чим більше в димарі нашарувань сажі, тим сильніше, чим більше сажі в димарі, тим сильніше закупориться він при прочищенні зверху, і вся «гидота» впаде всередину труби.

    Димар забитий відкладеннями на 40% і більше. Це свідчить про те, що там вже немає сажі, а є кокс. Упустіть його в просвіт, і димова труба буде забита такою серйозною пробкою, що пробити її зверху вже не вдасться. Кокс дуже міцний і добре пружинить. Отже, що ж ми будемо робити? Можна зайти знизу! Прочистіть топку (піч або котел), а потім нижні відділи димового каналу. Тут знаходиться левова частка «бруду».якщо забруднення невеликі то найкраще пройтися йоржиком зверху. Але при «солідних накопиченнях», роботу треба починати самого низу! У загальному, топку доведеться чистити. Тому ми повинні починати з неї. а По-перше, за наявності вентилятора зніміть його. Щоб він не тріснув або деформувався і заважав забрудненням вільно спускатися вниз. Щоб захистити дно топки від бруду, підстеліть туди ганчір'я, листи непотрібного паперу або міцні пакети.

    У тому випадку, якщо утеплення відсутнє, а топка працює в режимі тривалого горіння, в довгій трубі утворюються ідеальні умови для виникнення конденсату, який і провокує відкладення кіптяви. Бажано, щоб теплоізоляція починалася з метра над пічкою. У будинках - це топка та димова труба. Теплоізоляція димоходу не зробить будинок холодним. Але і зайвої сажі всередині не буде. А щоб ваш димар був чистим, користуйтеся профілактичними засобами. краще використовувати сухі березові дрова. Якщо ви хочете зробити димохід, то обов'язково робіть утеплення. Такий спосіб допоможе полегшити роботу при настанні терміну щорічного чищення димоходів. важливості страховки – прив'яжіть мотузку до труби або іншої міцної опори.


    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda