Прохід димоходу через стелю своїми руками

У цій статті ви дізнаєтесь про правила встановлення проходу димоходу своїми руками. На що потрібно звернути увагу та багато іншого.

При монтажі димаря і купити котел твердопаливний тривалого горіння одним з найскладніших і відповідальних моментів є пристрій проходу через перекриття, дах \ стіну. Як правило, в першому випадку потрібно забезпечити пожежну безпеку приміщення, а в другому - і пожежну безпеку, і повну ізоляцію від проникнення вологи. Ящо волога проникатиме в дерев'яну конструкцію даху з часом, вона почне руйнуватися. Для безпечного проходу в місці перетину з перекриттям, необхідно дотримуватися певних правил. Описані основні кроки та правила.

Порядок монтажу ППУ (прохідно-стельового пристрою) та вимоги до нього

1. Прохідний пристрій забезпечує безпечний димар на дах через перекриття, стіну чи дах.

2. Незважаючи на те, що труба буде утеплена, вона обов'язково нагріється до високої температури. Тому необхідно зробити 26-сантиметровий виріз від діаметра внутрішньої труби. Підсумковий розмір отвору дорівнює діаметру труби за внутрішнім контуром + 52см. Можна використовувати лобзик чи бензопилу. По периметру отвору, що вийшов, викладається негорючий матеріал Суперсил. Слідом за ним – короб із негорючого матеріалу Суперізол. Приклад короба на зображенні нижче.

3. Короб збирається із кількох складових частин. Потім по кутах частини скріплюються шурупами або герметиком. Не можна допустити торкання шурупів і дерева, оскільки вони передають тепло. Ідеальним можна вважати установку без шурупів.

4. Труба вставляється у фланець і протягується у прохідний пристрій. Отвір знизу закривається фланцем. Він є листом металу, в якому заздалегідь вирізано отвір під діаметр труби. Не можна забувати, що поверхню фланця необхідно ізолювати від деревної поверхні стелі.


5. Далі простір усередині короба набивають базальтовою ватою. І закривають зверху фланцем. Таким чином, безпечний стельово-прохідний пристрій складається з: Суперсила по всьому периметру, короба із Суперізола, базальтової вати, самої труби.

Як робити не можна.

Раніше в нашій країні активно застосовувалися готові ППУ зі сталі та базальтової вати. Подібні пристрої в наш час вважаються морально застарілими та не вважаються безпечними! По-перше, вони передають теплове навантаження від труби на фланець і далі дерев'яні конструкції.

По-друге, не дотримуються належних за правилами пожежної безпеки відступів від внутрішньої труби. Все це призводить до ризику виникнення пожежі. Особливо згодом. Коли ізоляція всередині сендвіча спікається, зменшується обсягом і просідає. Така прохідка перетворюється на бомбу уповільненої дії.

У разі печей та камінів основні причини пожеж - це займання сажі в димарі і порушення норм пожежної безпеки при проході перекриттів. На ці дві причини припадає до 90% всіх випадків займання! Тому до питання ізоляції та якості виконання прохідного вузла потрібно підійти дуже уважно. Від цього залежить ваша безпека, безпека ваших близьких та збереження вашого майна.
Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda