Схеми складання димаря «по конденсату» та «по диму». Пристрій димаря
Від якості складання димоходу багато в чому залежить експлуатація та довговічність усієї опалювальної системи. Вкрай важливо при цьому правильно вибрати схему монтажу. Зустрічаються два основних типи з'єднання в димарі: "По диму" або "По конденсату". Чи є у них відмінності та яка схема складання найкраще підійде для уникнення проблем у майбутньому?
При складанні "по диму" кожна наступна секція труби одягається зверху на нижню. При такому варіанті відсутній опір продуктів згоряння за їх рухом. Як правило, застосовується така схема для використання у печах з високою температурою димових газів, де утворення вологи не відбувається.
"По конденсату"
Цей пристрій димоходу використовується в печах з функцією тривалого горіння. У верхній частині печі встановлюється труба, яка входить до нижньої. У разі утворення краплі води, вона може безперешкодно стікати по (конденсатовідвідника) стінок у відстійник. Після чого вони потрапляють у топку і випаровуваються або потрапляють у конденсатозбірник.
Як встановити труби та зібрати димар
Конденсат та його дія
Наявність вологи в димарі – це дуже шкідливо.А саме воно сприяє розчиненню сажі.В результаті взаємодії утворюються кислоти, що руйнують поверхню труби. У процесі згоряння палива виникає рідина. У ньому зазвичай містяться вуглеводні, сірку, кисень, калійні речовини. Через те, що в процесі горіння кисень і водень з'єднуються, утворюється водяна пара. Він також сам по собі є агентом корозії. До того ж, чимала кількість води знаходиться і в самому паливі.
Коли правильно зібрати димар "по конденсату", а коли "по диму"?
В основному волога накопичується в місцях зчленування димохідних труб. У цьому випадку вона найбільш небезпечна тим, що порушується герметичність та цілісність системи. Найчастіше, збирання димових труб «по конденсату» проводять переважно. Такий спосіб збирання печі, як «по диму», застосовується у банних печах. А зараз, як правило, збірка «по диму» стає менш популярною. Дуже важливо грамотно виконати складання "по конденсату" у димарях газових котлів. Внаслідок низької температури та сильної насиченості парою димових газів у них рясне утворення водяних опадів. Для печей та камінів з димарем, що розташований зовні будинку. Взимку димові гази остигають швидше і сильніше, ніж у димарі, що йде всередині будинку. В результаті утворюється більше конденсату.