Насамперед - час горіння на одній закладці палива. Горіння відбувається в першу чергу через велику камеру для завантаження палива. По-друге, сам процес горіння в цих котлах не стандартний, зона горіння в ньому не знаходиться на одному місці, вона рухається від верхньої частини до нижньої.
Саме тому
опалювальні котли на дровах тривалого горіння часто називають котлами тління, тому що основний режим роботи котлів це і є тління. Насправді, в котлах із тривалим горінням температура набагато нижча, ніж у піролізного котла класичного типу , напівпіролізного та інших. Саме низькі температури горіння в самій топці забезпечують повне згоряння дров і продовжують термін експлуатації котла. Вище температури нагрівання котла та швидше прогоряє сталь.
Дешеві твердопаливні котли для тривалого горіння мають вертикальне розташування. Це дуже компактний варіант, який займає мінімально простору. На 40 кВт потрібно близько 70-80 см в діаметрі.
Ще важливішим є той факт, що саме котли тривалого горіння такого типу не вимагають додаткових установок буферної ємності та не займають багато місця.
Тому для ефективної роботи котла необхідно використовувати правильну конструкцію опалювальної системи, оскільки не лише котли впливають на економічність теплопостачання приміщення та його перенесення до місця призначення у приміщенні. На даний момент це вже питання професіоналізму проектувальника.
На підставі вище викладеного можна впевнено сказати, що котел тривалого горіння це хороша інвестиція в економну систему опалення. При встановленні такого котла він не тільки економить гроші, але також час його обслуговування.