Чому димить твердопаливний котел?

Твердопаливні котли для будинку допомагають створити досить комфортне опалення, і може допомогти впоратися системі обігріву з підвищеними запитами. Вони мають достатньо переваг, але іноді вимагають обслуговування, і завжди – дбайливого ставлення з метою пожежної безпеки.
У цій статті розберемося у питанні, яке часто виникає у власників : Чому димить твердопаливний котел і що робити в таких випадках.

Причини димлення твердопаливного котла

Відповіддю, чому димить твердопаливний котел можуть стати такі неполадки в системі:

  • Забивання димовідвідних шляхів. Взимку в димар міг набитися сніг або конструкція могла перемерзнути. Можливо, що зверху потрапив сторонній предмет або поступово нагромадилася сажа. Все це може вплинути на відсутність тяги.
  • При закладці слабо просушених дров, накопичується дьоготь, що звужує діаметр труби і збільшує товщину її стінок, як наслідок, вона добре не прогрівається.
  • Діаметр або тип димохідної труби не підходять моделі за потужністю.
  • Недостатня висота, де закінчується димохід. При такому розкладі різниці тиску буде замало появи природної тяги.
  • Щілини або неякісні шви з'єднання в трубі. Дуже різкі повороти димоходу, де з'являються пробки з охолодженого повітря.

Часто причиною димлення може стати швидка зміна погодних умов. У холодну пору тяга завжди краще. При сильних поривах вітру повітря задує зверху в трубу.

Неправильно підібране або гіршої якості паливо теж призводить до появи диму. Припустимо, це можуть бути дрова з підвищеним вмістом вологи, потрапляння пінопласту або інших штучних матеріалів. Не слід забувати і про ступінь відкриття шибера.

Йде дим у кімнату, коли в котельню не проникає повітря під час роботи агрегату. За правилами техніки безпеки повітря має надходити з того ж боку будинку, на який виведено димар. В іншому випадку порив вітру стане причиною перепадів тиску та появи диму в приміщенні.

Ще одна можлива причина, чому димить твердопаливний котел – занижений прохідний переріз колосникових ґрат. Дим з'являється і на самому початку розпалювання, тому що ще не нагрівся димар.

Усуваємо неполадки

Всі можливі відповіді на запитання «Чому?» описані вище. А тепер друге питання «Що робити?», якщо димить твердопаливний котел?

Для розпалювання потрібно вибирати тільки висушені дрова, які повинні зберігатися під спеціальними критими навісами, щоб волога мінімально потрапляла на паливо. Не потрібно використовувати як паливо штучні матеріали.

Якщо з'являється дим, отвір димаря варто зробити більше. Димоход сендвіч з нержавіючої сталі

Потрібно забезпечити надходження повітряних мас до котла. За правилами безпеки, вікно має бути відкрито весь час, поки функціонує котел під час опалення. Котел на твердому паливі потрібно іноді чистити.

Причини зворотьої тяги

Зворотня тяга – одна з можливих причин, чому димить котел під час відкриття дверцят. Про неї вже йшлося вище. Якщо продукти згоряння не видаляються через димохід, а йдуть в житлове приміщення, варто проаналізувати причину виникнення даної ситуації і терміново взятися за усунення несправностей. Як правило, у такому випадку також реагує датчик відпрацьованих газів, що вбудовується в агрегатах сучасних брендів.

При всьому цьому твердопаливний котел рясно димить при відкритті дверцят, забруднює віконце на дверцятах. Причина зазвичай однакова. Всі гази циркулюють із зони з підвищеним тиском у зону з нижчим тиском. Природна тяга утворюється, коли димар виведений на оптимальну висоту.
Перевірити, чи є зворотня тяга можна, якщо піднести запалений сірник до димохідної труби. У разі природної тяги, вогонь відхилятиметься у напрямку до котла, якщо зворотна тяга – від котла.
Найчастіше причиною зворотньої тяги стає погода. Порив вітру проникає всередину димаря і не дозволяє вийти шкідливим відходам. Аналогічно і при зниженні температури повітря поза приміщенням. Іноді варто просто почекати, поки труба стане теплішою, і природна циркуляція продуктів згоряння налагодиться.

Можливо також, що конструкція та тип димохідної труби підібрані неправильно. Можливо, є пошкодження. Для безперешкодного виведення диму труба повинна мати якнайменше поворотів. Діаметр і типи димоходу підбирають під кожен котел виходячи з його типу та параметрів потужності.

Що робити, коли димить котел на твердому паливі: реальний приклад

Причини димлення твердопаливного котла можуть бути різними. Часто, у разі виникнення такої ситуації, власники агрегатів відразу ж шукають інформацію в інтернеті, аналізують сайти та форуми, щоб знайти реальні відгуки та коментарі, як встановити причину неполадок та усунути їх. Ось вам один із таких прикладів.

Один із форумчан скаржився на те, що встановивши твердопаливний котел марки Dragon TA з класичним димарем з нержавіючої сталі, через два роки беззаперечної роботи агрегат почав диміти. Продукти згоряння почали виходити з димаря всередині котельні, та з усіх дверей при топці.

Розпалювання проводилося різними видами дров: ялиною, березою, осиною. Використовувалися і сухі, і сирі, і морожені дрова. Два роки котел функціонував чудово, а потім ситуація змінилася. Власник упевнений, що й погодні умови тут ні до чого. Вентиляція добре працює.

Дії власника котла були такими:

  • Він розібрав димар і почистив його.
  • Перемотав усі з'єднання конструкції алюмінієвим скотчем.
  • Вичистив увесь котел.
  • Утеплив димар кам'яною ватою 10 см ROCKWOOL.

Твердопаливний котел все також димів усередині котельні, а ось труба перестала. Власник не розумів, у чому річ, чому димить котел.

Після довгих міркувань та спілкування з людьми, що зіткнулися з подібною проблемою, все ж таки вдалося встановити причину, яка полягала в наступному.

Власник два роки розтоплював котел сухими колотими полінами осики та берези. Цього ж сезону холоди прийшли вже в жовтні, тому сухі дрова закінчилися, і була куплена машина сирих березових дров.

При використанні висушених дров у димарі накопичувалася суха сажа, яку можна було видалити, просто постукавши по вертикальній частині димаря палицею. І все чисто та акуратно. Сирі ж поліни берези затягли стіни котла та димохідної труби дьогтем.

Власник провів всі необхідні процедури для очищення котла. Вилучив дьоготь. І все – проблема зникла.

Твердопаливний котел – це хороший засіб опалення. Але пам'ятайте, що він також потребує періодичного обслуговування та дотримання правил безпеки.

Якої потужності котел тривалого горіння ви обираєте?

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda