Двоконтурний твердопаливний котел тривалого горіння для приватного будинку

Сьогодні все більша кількість людей обзаводиться власним заміським житлом. Для забезпечення якісного опалення доводиться застосовувати автономне обладнання. Найчастіше власники приватних будинків віддають перевагу двоконтурним твердопаливним котлам. Такі прилади користуються широкою популярністю, і це не дивно, адже вони мають масу переваг. Про це і піде мова в даній статті.

Загальні відомості двухконтурного котла

Твердопаливні двоконтурні котли для приватного будинку можуть працювати на дровах, вугіллі, біопаливі з деревних відходів і т.д. в даний час таке обладнання відноситься до розряду надійного і недорогого, яке дозволяє ефективно опалювати приміщення і постачати його гарячою водою.

Агрегати бувають:

  • з вбудованим бойлером;
  • з вбудованим змійовиком.

Варто згадати про такий особливості двоконтурного твердопаливного котла тривалого горіння, як відсутність можливості виробляти точне регулювання нагріву, яка дозволяє досягати оптимального температурного режиму теплоносія для постачання тепла у приміщеня. У цьому полягає їх головний мінус, однак і така проблема вирішувана.

Для того. щоб була можливість регулювати і контролювати температуру, обладнання потрібно під'єднати спільно з котлом бойлера непрямого нагріву, у якого присутній змійовик, пропускає через себе гарячу воду з приладу.

Тут даний елемент виступає як теплообмінник і установка його проводиться таким чином, що рідина нагрівається рівномірно.

Конструктивні особливості твердопаливних двухконтурних котлів

Конструкція всіх агрегатів з двома контурами, що функціонують на твердому паливі — однакова. Представлений котел двома ємностями в формі циліндра, одна з яких поміщена всередину іншої.

Основна функція внутрішньої-це опалення приміщення, зовнішньої-подача гарячої води. У самому теплообміннику знаходиться труба, яка нагріває воду. Будь двоконтурний котел має столоподібну трубу, яка відповідає за розподіл теплової енергії.

У комплектацію опалювального приладу входять наступні елементи:

  • регулятор тяги;
  • камера згоряння і підігріву;
  • заслінка;
  • зона горіння;
  • телескопна труба;
  • розподільник повітря.
купити димар для твердопаливного котла
За одне завантаження в кожен твердопаливний двоконтурний котел може вміститися до 30 кг палива. Це є гарантією того, що пристрій може безперебійно пропрацювати протягом 8 годин. У більшості випадків в якості теплоносія використовується вода, тому що така сировина — недороге і безпечне. Однак варто брати до уваги, що в зимовий період часу, якщо котел буде бездіяльний, що вона просто замерзне. У такій ситуації слід застосовувати антифриз. Але при щоденному опаленні житла його застосовувати не потрібно.

Виконується двоконтурний котел зі сталі або чавуну. Агрегати, матеріалом виготовлення в яких виступає чавун, визнані більш довговічними, однак, даний матеріал характеризується підвищеною крихкістю, яка при сильному нагріванні збільшується. Отже, в процесі функціонування твердопаливного котла потрібно звертати увагу на температуру води. Щоб її зменшити, в опалювальну систему потрібно самому заповнити холодною рідиною. Купити котел недорого, виконаний з чавуну — більш якісний, тому що збирається він вручну.

Аналог зі сталі має велику кількість своїх особливостей. Так, подібне обладнання вважається більш міцним, але при цьому через контакт з вологою він може іржавіти. Коли рівень температури підвищується, відбудеться автоматичне відкриття термостатичного крана, наслідком чого стане охолодження системи. При виборі котла, потрібно брати до уваги той факт, що сталеві опалювальні прилади виконуються за допомогою зварювання, в зв'язку з цим вартість обладнання вище.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Різновиди твердопаливних двухконтурних котлів

Опалювальні прилади з двома контурами на твердому паливі поділяються на кілька груп:

  • звичайні, паливо спалюється традиційним способом;
  • комбіновані агрегати функціонують як на твердому паливі, так і на дизельному;
  • піролізні, досить складні конструкції, основною перевагою яких є — тривале горіння;
  • пелетні, тут в якості палива виступають пелети.

Здійснюючи вибір того чи іншого виду твердопаливного котла, слід брати до уваги той факт, що подібне обладнання вимагає постійного контролю за процесом горіння. Крім цього, необхідно завантажувати паливо. Це стосується всіх видів, крім пелетних і піролізних, вони функціонують в автоматичному режимі.

Переваги та недоліки твердопаливних котлів з двома контурами

В якості плюсів можна виділити такі особливості:

  • приємна ціна;
  • прилади зручні в експлуатації;
  • відрізняються тривалим терміном служби;
  • їх робота характеризується надійністю і економічністю;
  • дані опалювальні прилади можуть працювати на різних видах твердого палива (деревина, торф, вугілля, пелети);
  • недороге обслуговування;
  • широкий вибір моделей;
  • стануть оптимальним варіантом в умовах відсутності газу і електрики;
  • монтаж не супроводжується особливими труднощами, виконати його можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Крім великої кількості переваг, є і ряд недоліків, які також необхідно брати до уваги:

  • здійснювати закладку палива можна тільки вручну (виняток становлять автоматичні моделі);
  • перед тим, як завантажувати паливо, його треба просушити;
  • немає можливість здійснювати регулювання температури рідини щоб зберігати паливо, необхідно спеціально обладнане приміщення.

Також варто сказати, що такі котли вимагають регулярного обслуговування, яке включає в себе очищення пальника, топки і системи димовідведення.

Якщо ви купуєте двоконтурний недорогий твердопаливний котел і збираєтеся виробляти його установку самостійно, то ви повинні, як мінімум, володіти монтажними навичками. Інакше краще не ризикувати і довірити роботу фахівцям.

Якщо Ви все ж вирішили проводити монтаж самостійно, то слід враховувати кілька важливих моментів:

  • якщо котел на дровах буде стояти на дерев'яній підлозі, то для нього необхідно підготувати негорючу підставку;
  • відстань від твердопаливного котел на дровах до будь-якої поверхні повинна бути не менше 25 см;
  • з'єднання всіх труб повинно проводитися акуратно і якісно, в іншому випадку котел перестане працювати при протіканні води;
  • дистанція від вивідного каналу до самого апарату димоходу повинна бути не більше 1 метра;
  • якщо ви хочете забезпечити своє житло ГВП, можете під'єднати бойлер.

Принцип функціонування двухконтурного котла

Принцип роботи описуваного обладнання не відрізняється особливою складністю. Призначення основного контуру-підтримка стабільного температурного режиму в трубопроводі. Коли температура опускається, відбувається спрацьовування датчика-визначника.

Другий контур відповідає за підтримку температури теплоносія. Датчик, який розміщений всередині накопичувального бака для води, блискавично реагує на її охолодження. Після того, як будуть отримані сигнали від обох датчиків, двоконтурний котел тривалого горіння спалює паливо, після чого відбувається виділення тепла, і відбувається нагрівання води в контурі.

Залежно від місця в будинку, де імовірно буде розміщений опалювальний котел, вибирається конкретна модель. Тут слід брати до уваги, звичайно, розмір приміщення.

Рекомендації по вибору двоконтурного твердопаливного котла

Здійснюючи вибір двоконтурного твердопаливного котла, слід звертати увагу на кілька ключових факторів. Одні користувачі звертають увагу на виробника і вартість виробу. І це-помилково. В першу чергу, потрібно визначитися з габаритами приладу. Також варто вирішити: котел буде виступати виключно в якості джерела обігріву або ж для постачання приміщення гарячою водою. Для забезпечення обігріву всього будинку, потрібно вибрати велику потужність.

Також слід звертати увагу на матеріал, з якого виготовлена топкова камера, тому що від цього безпосередньо залежить ціна і довговічність конкретної моделі. На ринку в основному представлені пристрої з керамічною топкою, ціна яких-досить висока. Більш бюджетним варіантом є вироби з топкою зі сталі. А найнадійнішим і довговічним є твердопаливний котел з чавуну.

Вартість того чи іншого котла залежить від площі приміщення, яку вони будуть опалювати, а також рівень автоматизації техніки. Для невеликого за розміром будинку-відмінним варіантом стане агрегат, який коштує 15 000-20 000 гривень. Якщо ж ви власник великого котеджу, то будьте готові заплатити за опалювальний прилад 40 000-60 000 гривень.

Відгуки користувачів свідчать, що купити двоконтурний котел твердопаливний в Україні недорого — це хороший варіант для опалення та ГВП приватного будинку.

Який потужності котел тривалого горіння ви обираєте?

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda