Твердопаливний котел Енергія ТП: технічні характеристики, відгуки

Твердопаливні котли довготривалого горіння є реальним досягненням у сфері енергетичної ефективності. Пристрої є обігрівальні обладнання з чавуну або сталі, які призначені для опалення різного типу приміщень (житлових, виробничих, адміністративних) та забезпечення теплою водою.
У цій статті розглянемо саме твердопаливний котел Енергія ТТ, як один із найбільш затребуваних на вітчизняному ринку.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Котел Енергія ТП: особливості та характеристики

Твердопаливні котли тривалого горіння Енергія ТТ Комфорт – це найпопулярніша серія агрегатів високої продуктивності, призначена для систем побутового та промислового опалення. Виробництво налагоджено у Росії за ліцензією заводу України. Дані пристрої – чудовий варіант, коли відсутня можливість проведення магістрального газу.

Котли виробника управляються за допомогою кімнатного терморегулятора, що не дано жодному іншому твердопаливному агрегату. Енергія ТТ Комфорт – це котли з потужностями від 10 до 40 кВт. Усього сім моделей: 10, 15, 18, 20, 25 і 40 кВт, що працюють на антрациті, бурому та кам'яному вугіллі, вугільних брикетах, тирсі, трісках та полінах. Високопотужна модель 60 кВт працює лише на антрациті.

Агрегати серії Енергія Комфорт ЕКО мають електронну систему регулювання температурних режимів, вони залежать від електроенергії. Серія Енергія Комфорт Міні передбачає температурне регулювання термомеханічним способом, це твердопаливні пристрої тривалого горіння, що не залежать від електроенергії.

У разі виникнення перебоїв у мережі передбачено підключення цих котлів до гравітаційної системи опалення. Перегляньте таблицю, щоб зрозуміти основні технічні характеристики котлів Енергія ТТ 6–12 кВт, ТТ 6–18 кВт, ТТ 6–25 кВт, ТТ 6–40 кВт. Котел на дровах ціна
Для збільшення потужності опалення для обігріву приміщень великої площі потрібно одночасно підключити кілька водогрійних котлів, в такому випадку вони зможуть нагріти потрібний простір.
Будь-який твердопаливний котел Енергія здійснює горіння палива в нижній частині конструкції, що обладнана проточними колосниками товстостінними. Завантаження великого обсягу палива забезпечує тривале горіння, виходячи від теплових втрат приміщення, якості палива та обсягу бункера котельного обладнання. Максимальний час функціонування агрегату за разового завантаження становить 21 день.

Природний тип тяги; керування електронне, датчиком керування роботою наддуву, насосами опалювальної системи.

Переваги котлів та відгуки котлів Енергія ТТ

Виділимо плюси твердопаливних котлів Енергія ТТ. Відгуки власників свідчать, що:

 • котел не потрібно часто розпалювати (горіння весь сезон);
 • електронне керування процесом горіння робить експлуатацію пристрою набагато простіше;
 • котел Енергія не важко встановити, а в майбутньому - обслуговувати, димоходи сендвіч з нержавіючої сталі;
 • одне завантаження палива забезпечує тривале горіння, тоді як житлове приміщення наповнюється приємним теплом.

Крім того, котел вітчизняного виробника може похвалитися:

 1. Високим коефіцієнтом корисної дії (80%).
 2. Дозавантаження палива без зупинки опалювальної конструкції.
 3. Безпекою у використанні.
 4. Відсутністю механічних вузлів подачі та дозування палива.
 5. Можливість застосування вугілля низького сорту без попереднього відсіву. Дуже великі шматки можуть вплинути зниження робочої ефективності.

Незважаючи на всі плюси, деякі користувачі нарікають на незначний вихід диму та пилу при паливному завантаженні.
Пристрій та принципи роботи
В основі принципу роботи опалювального пристрою є застосування хіміко-фізичної взаємодії. У топкову камеру подається певна кількість повітря, тому процес горіння здійснюється набагато повільніше. Відповідно, ефективність обігріву підвищується, а відходи, що виділяються, стають менше.

Пристрій має такі особливості:

 1. Камера спалювання в котлах Енергія ТТ відрізняється незвичайним видом для твердопаливних моделей. У неї немає завантажувальних дверей, засипання пального відбувається через верхній люк. Поміщається у сховище відразу кілька відер палива. Причому горіння відбуватиметься саме в нижньому шарі, тому у власника є можливість постійно контролювати рівень температури, а це, варто сказати, рідкість для обладнання такого типу.
 2. Система, що відводить дим, також характеризується особливою будовою. Відпрацьовані гази не викидаються у повітря відразу, а також проходять спалювання та видають більшу кількість теплоенергії. Лише остаточні продукти будуть викинуті в атмосферу, проте перед цим вони також віддадуть багато корисної енергії.
 3. Особливість і в тому, що всі процеси, що відбуваються всередині, відстежуються дуже точними системами електронного контролю. Вони постійно стежать за головними показниками і передають відомості на блок управління.
 4. Під масою верхніх шарів палива вугілля, що прогоріло, розсипається в золу, що потрапляє в особливу збираючу нішу. Звідки її можна запросто прибрати, для цього потрібно всього-на-всього пересипати золу у відро і винести на вулицю.
 5. У всьому іншому конструкція обігрівача проста. Робочий простір ізольований від зовнішньої обшивки за допомогою тепломатеріалу, що не пропускає. Таким чином мінімізується втрата тепла та збільшується ступінь безпеки.
Креслення котла можна побачити на офіційному сайті або в інструкції до пристрою. У той же час створити щось подібне вдома своїми руками буде майже неможливо, тому не потрібно гаяти час.

Вибираємо вугілля як паливо для котла Енергія ТТ

Щодо вугілля для котла Енергія ТТ, найкращим варіантом стане антрацит («А»), можливий дрібний («М», розмір фракції до 25 мм), горіх («О», фракції 25-50 мм) з вологістю максимум 20%.
Максимальну продуктивність котла може забезпечити застосування антрациту середніх фракцій як паливо.
Застосування занадто дрібного вугілля (менше 13 мм) може сприяти припиненню горіння через нестачу повітря, у той же час як вугілля більше (більше 50 мм) призведе до швидкого спалювання палива через повітряний надлишок. Використання низькоякісного вугілля може спровокувати збої в роботі котельного обладнання, потребу в частому обслуговуванні та малий обсяг тепла, що виділяється.
Відгуки користувачів твердопаливними котлами Енергія ТТ свідчать про те, що економії палива можна досягти без пошкодження опалювальної конструкції, якщо змішувати дрібні фракції з великими. Таким чином вугілля щільно заповнюватиме бункер, і, як наслідок, буде забезпечена якісна, тривала і безпечна робота пристрою.
Правила розпалювання котлів Енергія ТТ
Спочатку в бункер закладається 3-4 кілограми деревини (тільки сухих!), потім проводиться часткове або повне завантаження вугільного палива через верхню камеру. Щоб дрібне вугілля не прокидалося у зольну нішу, необхідно спочатку насипати шар великої фракції, а зверху додавати дрібної.

Після цього потрібно виставити потрібні параметри (температура, потужність димососа), а потім розпалити котел через зольник. Вже в робочому режимі котла горіння здійснюватиметься досить повільно, пошарово та у напрямку знизу вгору. Повітряна подача і відведення газів здійснюється за принципом ежекції, коли повітря виштовхує гази в необхідному напрямку. Конструкція котла вітчизняного виробника така, що дозволяє довантажувати паливо в момент функціонування агрегату і прибирати золу разом із завантаженням палива.
Твердопаливний опалювальний котел Енергія ТТ може стати відмінним рішенням для опалення приватного будинку або виробничого приміщення. Підбирайте модель опалювального обладнання за основними технічними параметрами, щоб забезпечити оптимальну температуру в опалювальних приміщеннях та створити комфортну обстановку.

Який потужності котел тривалого горіння ви обираєте?

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda