Зимовий сад на терасі чи балконі - як це зробити і скільки це коштує?

Власний зимовий сад – звучить гордо. Чи є консерваторія на терасі рішенням, що потребує величезних витрат? Чи, можливо, це можна зробити у більш бюджетній версії? Чи можете ви мати зимовий сад на балконі в блоці? Як налаштувати зимовий сад та скільки це коштує?

Підготовка балкона до скління

Зимовий сад сприяє меншим втратам тепла в будинку (діє як буфер). Однак сама конструкція досить легко втрачає свою температуру (приблизно в чотири рази швидше, ніж у разі приміщень, обмежених стінами, що обігріваються). Якщо ми вирішимо не обігрівати терасу, температура на ній буде лише на 5 o C вище, ніж на вулиці, а нагрівання її взимку пов'язане зі значними витратами. Варто розглянути нестандартні, сучасні методи опалення для цього простору, такі як опалення або підлогове опалення або електричні панельні радіатори.

Переваги зимового саду

Власна консерваторія (тобто оранжерея) - відмінний спосіб збільшити корисну площу будинку. Ми встановлюємо це насамперед для того, щоб вирощувати теплолюбні рослини протягом року, які б не потрапили до нашого клімату. Ця форма будівлі балкона або тераси створить неповторну атмосферу в квартирі, тому що зимова тераса, всупереч назві, справді цілорічна. Якщо ми організуємо це добре, це може стати надзвичайно представницьким та ефективним місцем. Зимовий сад також має досить практичні переваги – він покращує тепловий баланс та мікроклімат у нашому будинку чи квартирі.

Будівництво балкона для зимового саду також може бути важливим у разі проживання в багатоквартирному будинку. На нижніх поверхах захищає від крадіжки, на верхніх поверхах запобігає падінню предметів з балкона (наприклад, горщиків квітів). Якщо ми живемо на жвавій вулиці, такі будинки допоможуть значно знизити рівень шуму, що досягає нашої квартири.

Недоліки зимового саду

Зимовий сад — це не лише привілей відпочинку у тихому, зеленому місці навіть у середині зими. Його будівництво потребує витрат (а також деяких формальностей), а технічне обслуговування вимагатиме від нас багато роботи та уваги. Рослини, особливо екзотичні, потребують постійного догляду, тому зимовий сад, безумовно, не є добрим рішенням для людей, які багато подорожують або яким просто не подобається цей вид діяльності.

Зимовий сад на терасі чи балконі – з чого почати?

Будівництво зимового саду має бути ретельно сплановане - це допоможе нам уникнути помилок, які згодом можуть дуже відчуватися в гаманці. Насамперед, варто пам'ятати, що оранжерея працюватиме найкраще, якщо вона розташована на східній, південній або, можливо, західній стороні, щоб рослини могли отримувати достатньо сонячного світла (північна сторона є найгіршою в цьому відношенні). Крім того, багато залежить від типу вашої власності та розміру зимового саду, якщо такі є.

Зимний сад на террасе

Що стосується зимового саду на терасі біля будинку, ми маємо широке поле, щоб хвалитися. Якщо його площа не перевищує 25 м2, формальності будуть обмежені отриманням дозволу на проведення такого будівництва. Документ повинен містити інформацію, таку як тип, обсяг та спосіб виконання робіт, а також дату їхнього початку.

Якщо наша зимова тераса повинна мати площу понад 25 м2, ми маємо подати заяву на отримання дозволу на будівництво.

Зимовий сад на балконі

Ситуація ускладнюється, коли ми говоримо про можливу забудову балкона у блоці. Крім його розміру (будівництво дуже маленького балкона може бути безглуздим), основною проблемою може бути отримання дозволу на будівництво кооперативу або спільноти. У деяких з них балкони виключені з володіння квартирою, а це означає, що її власник не може на власний розсуд втручатися в її дизайн або навіть зовнішній вигляд. Якщо плановані будівлі істотно не змінюють форму або зовнішній вигляд будівлі, у нас є хороші шанси отримати згоду. В іншому випадку ми не зможемо зробити надто багато.

Без серйозних перешкод ми можемо встановити легкий плексиглас (цього достатньо, щоб повідомити в житлове об'єднання), але важко говорити про зимовий сад — такі самі прості та дешеві будівлі не підтримуватимуть температуру належним чином. Які ми маємо альтернативи?

Тіпи будівель

Балкон або тераса можуть бути обрамлені або безрамні. У цьому першому варіанті корпус складається з алюмінієвої рами, де розміщені панелі з ПВХ, оргскла або скла. Скло може бути розміщене в два шари, що ще більше збільшить теплоізоляцію зимового саду. Каркасні надбудови більш популярні та дешевші. Рами зазвичай виготовляються з алюмінію чи дерева.

Безрамне житло — дорожче рішення, яке рекомендується в першу чергу для сучасних будівель. Це забезпечує чудову видимість та прозорість (немає вертикальних або горизонтальних рамок, що покривають частину простору).

Особливо важливо правильно вибрати скління – воно має бути не тільки безпечним, але й добре підтримувати температуру та по можливості захищати від сонячного світла.

Скільки коштує зимовий сад?

Будівництво зимового саду біля будинку – це величезні інвестиції. У разі алюмінієвої рами буде коштувати прибл. 400-800 у.о. за квадратний метр такої конструкції (тобто в середньому близько 10000 у.о. для зимового саду площею 20 м 2 ). Ціна залежить від місця розташування, а також від того, чи буде побудована одинарна, подвійна або багатошарова покрівля. Зимові сади на основі дерев'яної конструкції коштують трохи дорожче (близько 460-900 у.о./м2).

Ситуація зовсім інша, коли йдеться про будівництво зимового саду. Ціна залежить від розташування та типу скління – найдешевшим буде звичайний плексиглас, найдорожче безпечне скло завтовшки до 4 мм. Якщо ми хочемо побудувати на балконі або терасі (від підлоги до стелі), ми платитимемо за це прибл. 800 у.о/м 2 . Розсувна система коштує близько 950 у.о/м 2 . Безрамне скління помітно дорожче. Скління 8 мм від підлоги до стелі коштує близько 120 у.о./м2, у розсувній системі - близько 150 у.о./м2.

Тому вартість будівництва балкона площею 10 м 2 становитиме в середньому від 800 до 2500 у.о. Найменше ми платитимемо за найдешевші матеріали та споруди тільки з балюстради (тоді, встановлення зимового саду на балконі буде неможливим через низьку температуру). Ми найбільше витратимо на якісне скління в розсувній системі по всій висоті балкона (цей варіант рекомендується при плануванні зимового саду на балконі).

До цього, звичайно, слід додати вартість освітлення, опалення, наприклад твердопаливний котел тривалого горіння, меблів чи рослин – тут все залежить від бюджету та нашої фантазії.

Які рослини садити у зимовому саду?

Якщо ми не є фахівцями з вирощування декоративних рослин, спочатку найбезпечнішим вибором будуть звичайні кімнатні рослини, переважно ті, з якими ми вже мали справу. Встановіть їх так, щоб у сусідньої квітки були схожі потреби. Всі виноградні лози додадуть консерваторії настрою, і в той же час вони можуть вміло покривати деякі елементи конструкції чи проводки.

Основним критерієм, що впливає на вибір конкретних рослин для нашої консерваторії, має бути ділянка, на якій розташований зимовий сад. Південь буде найтеплішим і найяскравішим (навіть взимку). Якщо ми плануємо обігріти сад для цього, щоб протягом року він підтримував температуру, близьку до кімнатної (близько 20 o C), то для нього підійдуть теплолюбні рослини, наприклад фікус, гарденія, китайська троянда, нещодавно модний монстр, бегонії, олеандри. Східна або західна виставка підійде, серед іншого, для папоротей або привабливих філодендронів.
Приклади зимового саду на балконі чи лоджії
Купити котел на дровах недорого, якщо взимку підтримувати температуру в зимовому саду на дещо нижчому рівні (наприклад, близько 10 o C), найкраще віддати перевагу рослинам, які відпочивають у цю пору року, наприклад цитрусові або лаврові. У темніших куточках, наприклад, плющ теж буде чудовий.

Однак тоді зимовий сад навряд чи стане улюбленим місцем відпочинку для дому, бо в ньому буде дуже холодно. Якщо бюджет не є межею, ви також можете спробувати вирощувати тропічні рослини. Потім, однак, необхідно враховувати набагато вищі витрати на обігрів зимового саду, оскільки протягом року температура повинна коливатися близько 25 oC.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda