Встановлення котлів опалення – як встановити твердопаливний котел своїми руками

Багато власників приватного житла впевнені, що неможливо заощадити на опаленні з твердопаливним котлом, проте вони дуже помиляються. Якщо добре підійти до вибору котла і проектування опалювальної системи, то можна зробити цілком економне опалення. Правди до процесу монтажу та налаштування обладнання доведеться поставитися з усією відповідальністю, як і під час встановлення настінного газового котла в приватному будинку.

Монтаж опалювального котла сучасного типу може зробити людина без спеціальних технічних навичок, оскільки сам процес не становить жодної складності. Однак для якісного виконання робіт такого типу потрібно уважно вивчити послідовність дій, основні етапи встановлення та особливості кожної дії.

Монтаж твердопаливних котлів

На всі опалювальні твердопаливні котли тривалого горіння, включаючи твердопаливні, піролізні та пелетні агрегати, можна встановити одну схему. Вона складається з наступних кроків:

  • Робота з підготовки основи.
  • Монтаж системи, що відповідає за відведення газів від згоряння палива.
  • Влаштування бойлерної кімнати.
  • Проектування та монтаж систем опалення.
  • Монтаж обв'язки для гарячого водопостачання.
  • Налаштування та підключення системи безпеки, що забезпечує безпечне функціонування обладнання.

Этап 1. Підготовка основи для встановлення твердопаливного котла

Після встановлення твердопаливного котла, який працює на твердому паливі, необхідно вибрати місце для монтажу обладнання. Цей крок - найважливіший у вирішенні проблеми, як правильно встановити опалювальний котел, тому до його виконання потрібно поставитися з усією відповідальністю.

Тепловий котел не може бути встановлений у приміщенні житлового типу, наприклад, на кухні або в спальні. Для цього обладнання потрібно підготувати окреме приміщення. Важливою умовою є наявність ефективної вентиляційної системи, яка запобігатиме потраплянню шкідливих газів усередину приміщення.

Для встановлення сучасних твердопаливних котлів потрібна міцна стійка основа висотою 10-20 см. Це може бути спеціально виготовлений подіум або армована цементна стяжка. Крім того, як додатковий захист можна використовувати сталеву пластину товщиною 0.6 мм або лист азбесту товщиною близько 5мм.

Вибираючи місце під котел, слід передбачити захист від вогню в місці за дверцятами, через які передбачається завантаження палива. З цією метою може використовуватися металевий лист, розмір якого 50*70 см

    Твердопаливні котли виробництва Україна

    Етап 2. Монтаж системи відведення продуктів горіння твердопаливного котла

    Монтаж купити комін утеплений – найважливіший етап у процесі монтажу будь-якої опалювальної техніки, включаючи монтаж настінного газового котла у приватному будинку. Замінити котли на автономні можна лише за умови правильного пристрою систем для виведення з топки газу та продуктів горіння палива. В обов'язковому порядку димохід виводиться надвір. Якщо йдеться про розміри труби та її конфігурацію, то тут слід враховувати рекомендації виробника. Димар повинен бути повністю відповідати вимогам, які встановлені до нього у проекті.
    Найголовніша вимога до більшості димових труб – ефективне відведення газу та диму з топки котла, забезпечення відповідної тяги для підтримки нормальної роботи котла. Після закінчення будівництва труби необхідно перевірити герметичність всіх з'єднань і використовувати ті герметики, які не втрачають своїх характеристик при сильному нагріванні. Сучасні димарі повинні бути обладнані збірниками конденсату та технологічними отворами, через які можна буде видаляти сажу.

    Етап 3. Облаштування котельні для твердопаливного котла

    Для того щоб встановити опалювальний котел своїми руками необхідно обладнати кімнату, де він буде розташований.
    Воно має бути обладнане відповідно до вимог пожежної безпеки.

    Простір між теплообмінником та стіною приміщення необхідно організувати завширшки не менше 0,5 метра.
    Двері камери згоряння повинні бути віддалені від стін приблизно на 1 метр.
    У котельні не можна розміщувати матеріали та рідини легкого займання.
    Через це для розміщення вентиляційних каналів існують обмеження: 0,4 метра від стелі та 0,5 метрів на підлогу.

    Етап 4. Монтаж трубопроводу під твердопаливний котел тривалого горіння

    Розрахунок параметрів трубопроводу, яким буде здійснюватися подача теплоносія, проводиться перед встановленням котла. Залежно від потужності опалювального котла визначається довжина трубопроводу та кількість опалювальних приладів. Контур опалювальної системи облаштовується до встановлення опалювального котла, щоб уникнути зайвих монтажних робіт.

          Етап 5. Обв'язка для гарячого водопостачання котла

          За словами фахівців, сучасні заміські будинки обладнуються двома контурами котлів – один для опалення приміщення, другий – для гарячого водопостачання та приготування їжі. Це дозволяє одночасно обігрівати приміщення, а також одержувати гарячу воду. Рівень комфорту у приміщенні підвищується. При установці котлів опалення двоконтурного типу потрібна установка бойлера, який є спеціальним накопичувальним баком.

          Таке обладнання є у продажу у будь-якому спеціалізованому магазині. У більшості випадків бойлери є збірно-розбірною конструкцією, яка готова до встановлення. Після цього потрібно визначитися з параметрами та виробником.

          У разі відсутності опалення в приміщенні для установки бойлера необхідно додатково утеплити обладнання. У цьому випадку вода подаватиметься лише у гарячому вигляді, а теплотехніка працюватиме без збоїв.

              Етап 6. Особливості встановлення розширювального бака та насоса з твердопаливним котлом

              Використовується розширювальний бак у системах із природним рухом теплоносіїв. Об'єм цього елемента та його габарити визначаються характеристиками опалювальної системи.

              Нагрівач системи опалення з примусовим рухом теплоносія також повинен бути обладнаний розширювальним баком, але тут додатково потрібна установка циркуляційного насоса. При монтажі двох елементів системи можна скористатися рекомендаціями виробника та схемою монтажу газового опалювального котла.

              Кран безпеки необхідний, якщо твердопаливний котел не має вбудованого теплообмінника. Додаткове обладнання знизить тиск до нормальних значень та підтримає певний рівень температури. Як правило, для теплоносія максимальна температура води становить 95 градусів, а камера згоряння повинна бути 110 градусів.

              У системі з теплоносієм, який циркулює завдяки насосному обладнанню, клапан безпеки має бути встановлений обов'язково. В даному випадку характеристики котла не мають жодного значення.

                  Переваги твердопаливних котлів

                  Основними перевагами твердопаливних котлів можна назвати наступне:

                  • Автономність. Твердопаливні котли забезпечують подачу тепла без підключення до магістрального газопроводу, в цьому випадку не знаються, як змонтувати газовий котел.
                  • Доступність. Для встановленого котла як паливо може використовуватися вугілля чи дрова. Ці матеріали доступніші для більшості споживачів, ніж газ.
                  • Безпека.
                  • Надійність та тривалий експлуатаційний термін. Агрегати відрізняються бездоганною експлуатацією протягом тривалого часу.
                  • Висока продуктивність. Паливо, що використовується, практично повністю згоряє в топці.
                  • Універсальність. Монтаж котла та встановлення додаткового обладнання можливі за будь-яких умов.
                  • Використання основного або додаткового обігріву приміщення.
                  Установка твердопаливного котла допомагає вирішити проблему обігріву заміських будинків будь-якої площі. Головна умова якісного вирішення завдання, як змонтувати котел опалення, полягає у грамотному виборі елементів опалювальної системи та їх правильному монтажі.
                      Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
                      Або Ви можете зателефонувати нам
                      +380955182814
                      Made on
                      Tilda