Пластиковий чи металевий водосток – який найкращий?

Правильний вибір водостічної системи захистить наш будинок та його фасади від затоплення, а також ефективно відводить воду з даху. Крім того, правильно обрані жолоби матимуть візуальні якості, які правильно впливатимуть на зовнішній вигляд усієї будівлі. У статті ми розповімо, які жолоби вибрати – пластикові чи металеві.

Пластиковий чи металевий жолоб водостоку?

Металеві жолоби зараз популярніші. Все через те, що перші пластикові жолоби, що з'явилися на ринку, характеризувалися поганою довговічністю. Після зими вони тріснули та деформувалися, а через цілий сезон втратили колір та властивості. В даний час недоліки перших пластикових жолобів значною мірою усунуті, і їхнє місце посіли суцільні пластикові жолоби, в основному з ударостійкого полівінілхлориду.

Пластикові жолоби мають нижчу ціну і набагато легшу конструкцію. Основним недоліком пластикових жолобів є їхня низька термостійкість. За високих або дуже низьких температур пластикові жолоби мають тенденцію протікати.

Металеві ринви виготовляються з різних сплавів - титан-цинк, оцинкована сталь, мідь або алюміній. Ці жолоби стійкі до погодних умов, екстремальних температур та УФ-випромінювання. Металеві жолоби коштують дорожче, ніж пластикові жолоби, а також трохи менш терпимі до механічних пошкоджень.
Вибір підходящої водостічної системи повинен залежати від умов, у яких ми збираємося її встановити. Металеві жолоби не працюватимуть у лісових районах чи інших місцях, де нам доведеться відносно часто ковзати через забруднення. Крім того, дерева, прилеглі до металевих жолобів, можуть легко подряпати їх покриття.
Металеві жолоби ідеально підходять для сонячних місць, а також скрізь, де вони будуть піддані впливу сонячної радіації та екстремальних температур. Металеві жолоби також добре справляються із сильними снігопадами.
Водостічні жолоби з ПВХ не вимагають обслуговування і набагато стійкіші до подряпин та механічних пошкоджень, завдяки чому ми можемо без побоювання використовувати їх поблизу дерев. Ці жолоби можна продавати у різних кольорах, завдяки чому ми можемо легко підібрати їх кольори до зовнішнього оздоблення будинку. Ми можемо вибирати між жолобами із ПВХ наступних кольорів: білий, сірий, зелений, синій або навіть червоний.
Как видите, выбор желобов не так прост. Мы должны сами решить, при каких условиях мы собираемся установить водосточную систему и выбрать желоба из подходящего материала, благодаря чему их использование будет простым и, прежде всего, эффективным.

Металеві водостоки - ціна

Ціни на металеві жолоби коливаються в залежності від типу металу, додаткового приладдя жолоба та типу жолоба - бічний, випускний або безперервний. Найдешевші шматки оцинкованих жолобів діаметром 100 мм можна купити менш ніж за 100 грн, тоді як оцинковані бічні жолоби з виходом 150 мм коштуватимуть більш ніж удвічі дорожче. Титано-цинкові жолоби досягають ціни, аналогічної до оцинкованих жолобів.

Є також оцинковані сталеві жолоби та додатково покриті кольоровим шаром поліестеру. Їхня ціна трохи відрізняється від оцинкованих жолобів. Мідні жолоби набагато дорожчі. За мідні жолоби ми платитимемо до 500 грн. за погонний метр.

Оцинковані металеві ринви водостоку

Оцинковані металеві ринви є найпопулярнішими ринвами на ринку покрівлі. Відносно низька ціна та відмінні захисні властивості, ефективна корозія та погодні умови роблять оцинковані водостічні системи найбільш популярними на сьогоднішній день.

Який метал найкраще для водостоку?

Металеві жолоби розділені на три основні групи, серед яких ми можемо легко вибрати матеріал, який буде відповідати нашим очікуванням та умовам. Металеві жолоби в першу чергу характеризуються високою стійкістю до перепадів температур, ультрафіолетового випромінювання, опадів та інших несприятливих погодних умов.

Якщо ми дбаємо про неймовірний зовнішній вигляд жолобів, варто подумати про дорогі, але ефективні мідні жолоби. Мідь через деякий час покривається патиною, що робить його придатним для будинків, виконаних вище за норму і стилізованих під садиби. Відмінно поєднується з мідними листовими дахами або керамічною черепицею.

Титано-цинкові жолоби також покриті патиною. Вони довговічні, ефективні та не вимагають обслуговування. Цей тип ринви також дорожче, ніж класичні оцинковані ринви.

Оцинковані та оцинковані жолоби з пластиковим покриттям є найдешевшими. Вибір кольору покриття з поліестеру або іншого пластику дозволяє вибрати відповідний колір, а цинк запобігає корозії жолобів.

Водостічні жолоби водостоку з ПВХ - розміри

Водостічні жолоби з ПВХ випускаються різних розмірів, завдяки чому ми можемо легко вибрати та доповнити водостісну систему відповідно до наших потреб та умов. Для горизонтальних жолобів найбільш популярними розмірами є жолоби діаметром: 75, 100, 125, 150 та 180 мм, а для жолобів це: 50, 75, 90, 100, 110 та 125 мм.

Вибір правильного розміру жолоба має бути адаптований для зливу води з певної поверхні: чим більша площа, тим більше має бути діаметр жолоба. Неправильна посадка може спричинити засмічення водостічної системи, що, у свою чергу, може спричинити затоплення фасаду під час сильних дощів.

Наприклад, для горизонтальних жолобів (довжина 10 м) — із площі 35 м2 ми повинні зливати воду з жолобами діаметром 75 мм, із 140 м2 із жолобами 150 мм. Для ринв — з поверхні 50 м2 ми повинні злити воду за допомогою ринв 50 мм, а з площі 150 м2 — з ринвами 100 мм.

Щоб розрахувати відповідний діаметр жолобів, використовуйте відповідну формулу (горизонтальна відстань від виступу або кута [м] + висота даху [м] / 2 * довжина даху [мб]). Нижче наведено найбільш поширені розміри ринви. Пам'ятайте, що конструкції та подальше порівняння також застосовуються до металевого жолоба.
Інструкція з монтажу водостічної системи

Найпопулярніші діаметри ринви водостоку

  • Водостічні жолоби діаметром 75 мм - збирають воду з площі до 35 м2;
  • Водостічні жолоби діаметром до 100 мм - збирають воду із площі до 65 м2;
  • Водостічні жолоби діаметром 125 мм - збирають воду з площі до 95 м2;
  • Водостічні жолоби діаметром до 150 мм - збирають воду із площі до 140 м2;
  • Водостічні жолоби діаметром 180 мм - збирають воду з площі до 200 м2.

Як краще чистити покрівельні водостічні системи?

Водостічні системи будуть виконувати свою роль, тільки якщо вони належним чином підготовлені та захищені. Також важливе регулярне очищення - весь бруд і сторонні предмети можуть блокувати потік води.

Все це означає, що нашим завданням є постійний огляд стану встановлених ринв, а також виконання завдань щодо їх розблокування. Це особливо важливо восени, коли листя можна знайти у жолобі. Ми не можемо недооцінювати загрозу зледеніння ринви — це призведе не лише до блокування, а й до руйнування конструкції. В результаті потрібно буде купувати новинки.

Очищення жолоба та уважний огляд

Перевірка стану водостічної системи повинна проводитися не рідше одного разу на рік, хоча вибирати її варто трохи частіше – наприклад, після зими та пізньої осені. Потім ми видаляємо всі забруднення з жолобів, а також очищаємо водостічні труби - тут працюватиме сильний потік води із садового шланга, який дозволить нам швидко розблокувати систему.

Це дуже важливо, тому що вода, що лежить у жолобах, може зрештою вилитися, затопити фасад будинку, а якщо він не опалюеться то може викликати непривабливі плями або зруйнувати дерев'яні та ізоляційні елементи. Тому якщо у вас приватне помешкання для опалення будинку рекомендую встановлювати котел тривалого горіння на дровах. Це значно дешевше ніж опалювати газом.

Очищення жолобів також дає можливість перевірити їх конструкцію, яка могла бути пошкоджена протягом року, наприклад, через гілки або зміну температури. При видаленні цих домішок ми не повинні використовувати гострі предмети, які можуть призвести до подряпання або постійного пошкодження ринви.
Захисні грати на ринві

Інструменти та аксесуари для очищення водостоків

Чи є спосіб захистити жолоб від забруднення? Є хоч кілька способів. Перший включає використання спеціального профілю, що самоочищається, жолоба. Він оснащений компенсаторами, завдяки яким листя та інші сторонні тіла завжди утримуються над поверхнею ринви, що забезпечує вільний потік води.

Подібний метод роботи відрізняється спеціальними захисними сітками, розташованими безпосередньо над жолобами. Вони ефективно блокують попадання будь-яких предметів у жолоб. Те саме стосується і кошиків, які можуть бути встановлені над входами для водостічних труб. Вони зупинять не тільки листя, а й шишки, голки або дрібну гальку, що стікає з води.

Водостічна система також може бути оснащена очищувачем, тобто пристроєм, що захищає від засмічення шляхом збирання всіх забруднень. Очищувач дуже ефективний - просто іноді очищайте його.

Трохи складніше захистити жолоби від замерзання води. Лід повністю блокує систему, тому його необхідно регулярно видаляти. У жолобах також можна встановити спеціальні нагрівальні кабелі, які живляться від електрики. Лід тане дуже ефективно. Проблемою, однак, може бути їхня ціна, а також експлуатаційні витрати. Як ви знаєте, електрика не дешева.
Очищувач для водостоку

Ремонт ринви водовідливу

Під час очищення або в рамках нормальної роботи конструкції жолоба можуть бути подряпані або пошкоджені. Що ми можемо зробити у таких ситуаціях? Якщо ми маємо справу з невеликими плямами, слід ретельно їх очистити, а потім покрити спеціальним лаком для підфарбовування, який зміцнить структуру жолоба в цих місцях.

Якщо ми стикаємося з протіканнями ринв на покрівлі (ми можемо виявити їх, виливаючи воду в дренажні труби), ми повинні використовувати герметики (пластикові жолоби) або ущільнювальні муфти (сталеві та ПВХ жолоби).

Жолоби також можуть бути мідними або цинк-титановими. Вони дуже довговічні, але при появі витоків найкраще їх паяти. Звичайно, не всі пошкодження зможуть прилипнути чи запаяти. У крайніх випадках необхідно замінити жолоби.

Після зими, через лід та сніг, гаки, що підтримують жолоби, можуть бути серйозно пошкоджені, що може призвести до порушення правильного падіння. Завжди варто перевіряти стан гачків і за потреби випрямляти або замінювати їх, щоб можна було відновити правильне положення жолобів.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda