В ідеалі фундамент каміна закладається при будівництві будинку, але можна звести його і пізніше. Тоді з підлоги потрібно вирізати отвір, що на 10-15 см перевершує площу, що відводиться під камін. Між фундаментами каміна та фундаментом будинку обов'язково має бути хоча б невеликий зазор. Заливається фундамент бетоном із щебеню, піску та цементу М-400.
Для укладання цегли печники рекомендують змішувати жирну глину та пісок. Глину замочують за пару днів до роботи, пісок до неї додають перед самим початком будівництва. Можна купити і готові суміші, головне, щоб вони були жаростійкими.
Перед викладанням цегли слід роздрукувати схеми порядівок і суворо їх дотримуватися. Цегляні ряди, особливо перші, потрібно викладати ідеально рівно. Тому до використання розчину кожен ряд потрібно скласти всуху, щоб подивитися, як він виглядатиме, і ні в чому не помилитися. Для кращого зчеплення цегли з розчином їх бажано кілька годин вимочувати у воді.
Якщо використовувалися облицювальні цеглини, то в кінці роботи досить зробити розшивку швів. Щоби камін виглядав естетично. Однак тоді згодом він потемніє. Тому краще обробити камін облицювальним каменем або жаростійкою штукатуркою та емульсією. При цьому штукатурити краще після усадки всієї конструкції, щоб не виникло тріщин.
Створення каміна під силу будь-якій господарській людині. Для цього легко знайти як матеріали, так і інструменти. Будівництво може бути досить клопітким та довгим, проте затишок та тепло живого вогню варті всіх зусиль.