Кутовий камін. Який краще – відкритий чи закритий?

Кутові каміни, що набирають популярності останнім часом, завоювали велику групу прихильників, в основному завдяки розвитку естетичних ідей. Завдяки їх використанню можна пожвавити не одну кімнату або одну з її зон.
Вогонь видно з багатьох місць, але сам вибір кутового каміна найчастіше є більшою проблемою, ніж встановлення одного з традиційних рішень. Основне питання: що краще вибрати: відкритий чи закритий кутовий камін?

Який кутовий камін вибрати?

І відкритий, і закритий варіанти мають свої переваги та недоліки. Тому ідеальної відповіді на таке питання не можна дати, але можна спробувати вказати саме ті відмінності, які пов'язані з вибором конкретного типу печі.

Відкритий кутовий камін

Відкриті кутові каміни, як і всі інші варіанти відкритих камінів, мають декоративну функцію. Це пов'язано зі швидким відведенням тепла в труби димоходу. На практиці не більше однієї п'ятої енергії, що виробляється, буде використовуватися для обігріву приміщення.

Такі каміни чудово виглядають у проектах, іноді рекламуються як спосіб обігріву приміщення, але використовувати їх як опалювальні прилади, чи як котли тривалого горіння абсолютно невиправдано з економічної точки зору.

Кутовий камін закритий

Порівняно з відкритою конструкцією він виразно економічніший. Однак, як правило, це слід розглядати лише як спосіб обігріву окремої кімнати. Щоб було інакше, потрібно використовувати конструкцію ДГП або камінну топку з водяною сорочкою – перша для обігріву кількох кімнат, а друга для нагрівання ГВП.

Проте вищу ефективність зазвичай пов'язані з невеликим погіршенням естетичних якостей. Це, звичайно, не означає, що закриті каміни негарні — вони виглядають інакше, ніж відкриті каміни, і не мають цієї романтичної риси, з якою багато людей їх асоціюють.

Гібридний варіант кутового каміна

Деякі закриті каміни мають підняті вікна. Таким чином, їх можна перетворити на відкритий камін одним простим рухом. Ця конструкція не має таких чистих ліній як звичайний мартенівський камін, але дозволяє регулювати потужність нагріву.

В даний час великою популярністю користуються каміни із закритим осередком з функцією відкидного скління. Технічно їх складання не складніше, і їм не можна відмовити в їхньому привабливому зовнішньому вигляді.

Кутові камінні топки

Ніщо не заважає вам ще трохи розширити свій вибір. Крім класичних кутових камінів, ви також можете вирішити використати кутову камінну топку. Його ефективність навіть вища, ніж у простого закритого вогнища, але його потрібно розміщувати інакше, і естетика може змінитися.

Однак це дуже індивідуальне питання і однозначно вирішити його складно, адже різноманітність камінних топок велике і збільшується з кожним каталогом виробника. У будь-якому разі цю можливість також варто розглянути як альтернативу класичним рішенням.
Кутовий камін для опалення на дровах
Кутова форма дозволяє вмістити камін і в невелику кімнату і обігріти відразу три приміщення, що практично. Найчастіше будується кутовий камін із цегли, якого для цієї конфігурації потрібно не так багато. Тому що не потрібно будувати бічні стіни. Камін гріє як конвекцією, а й прямим випромінюванням. Завдяки його великій тепловій потужності кімната може нагрітися від нуля до двадцяти градусів за годину.

Кутовий камін в інтер'єрі може бути симетричним та асиметричним. Топка симетричного каміна знаходиться посередині. В асиметричному вона може зміщуватися в бік, що дає більше свободи у створенні дизайну.

Недоліки кутового каміна

До недоліків каміна можна віднести хіба що його невеликий ККД: дим забирає багато тепла через димохід - камінна конструкція не передбачає повноцінного димообігу та накопичень тепла. Однак те, що він проганяє через себе багато повітря, дозволяє підтримувати нормальний рівень вологості під час довгих дощів.

Два головні елементи кутового каміна - топка та димар, саме від них залежить обігрів. На рівні підлоги над фундаментом знаходиться камінний стіл, на ньому стоїть вся конструкція. Навколо кутового каміна розташовується передтопочний майданчик з вогнетривкої цегли. Яка за правилами пожежної безпеки повинна бути щонайменше 30 см завширшки. Її можна облицьовувати плиткою або металом.

Над камінним столом знаходиться місце, яке називається подом, на нього кладуться дрова. Топці закритого типу потрібні піддув і колосникові грати, завдяки ним дрова будуть віддавати більше тепла і довше горіти.

Як робиться під і топка кутового каміна

Під і топка робляться із жаростійких матеріалів, наприклад, із шамотної цегли. Для підвищення ефективності каміна задню сторону топки можна зробити трохи похилою. Щоб тепло відбивалося на підлогу, а задню стінку каміна — із чавуну.

Щоб дим не потрапляв у кімнату, над топкою викладають хайло або димозбірник, що є камерою у вигляді усіченої піраміди. У нижній частині димозбірника є виступ, званий камінним зубом. Він уповільнює палаючі гази, щоб вони віддали більше тепла, і затримує сажу, щоб вона не падала в топку. Іноді для чищення сажі в цій галузі роблять дверцята.

Між хайлом і димарем необхідна засувка, що регулює тягу або трубу, що перекриває, коли камін прогорає.
Труба кутового каміна повинна бути вищою за коник даху, відстань від пода до краю труби повинна становити не менше п'яти метрів. Щоб гази краще остигали, там, де труба перетинається зі стелею, її роблять потовщеною. Це потовщення називається розпушкою. Під дахом труба має друге розширення, зване видрою, воно потрібне для захисту цегли від опадів. Щоб дощ не потрапляв у димар, на трубу ставлять ковпак.

Ефективність кутового каміна залежить від правильних пропорцій його елементів. Площа перерізу вікна розпалювальної камери має бути не більше двох відсотків від площі кімнати. Висота топки не повинна перевищувати її глибину більше ніж удвічі. Греюча площа пода обчислюється множенням площі гирла на 0,7.

Ширину топки потрібно робити більше за її висоти в 1,2-1,4 рази, а її глибина розраховується множенням її висоти на 0,5-0,7. Канал піддуву повинен мати площу не менше двохсот квадратних сантиметрів. Трубу краще будувати у формі конуса з діаметром від 15 см. Перетин димаря має бути не менше 10% від перерізу вікна топки, мінімальні розміри каналу для диму - 14х27 см.

Фундамент для кутового каміна на дровах

В ідеалі фундамент каміна закладається при будівництві будинку, але можна звести його і пізніше. Тоді з підлоги потрібно вирізати отвір, що на 10-15 см перевершує площу, що відводиться під камін. Між фундаментами каміна та фундаментом будинку обов'язково має бути хоча б невеликий зазор. Заливається фундамент бетоном із щебеню, піску та цементу М-400.

Для укладання цегли печники рекомендують змішувати жирну глину та пісок. Глину замочують за пару днів до роботи, пісок до неї додають перед самим початком будівництва. Можна купити і готові суміші, головне, щоб вони були жаростійкими.

Перед викладанням цегли слід роздрукувати схеми порядівок і суворо їх дотримуватися. Цегляні ряди, особливо перші, потрібно викладати ідеально рівно. Тому до використання розчину кожен ряд потрібно скласти всуху, щоб подивитися, як він виглядатиме, і ні в чому не помилитися. Для кращого зчеплення цегли з розчином їх бажано кілька годин вимочувати у воді.

Якщо використовувалися облицювальні цеглини, то в кінці роботи досить зробити розшивку швів. Щоби камін виглядав естетично. Однак тоді згодом він потемніє. Тому краще обробити камін облицювальним каменем або жаростійкою штукатуркою та емульсією. При цьому штукатурити краще після усадки всієї конструкції, щоб не виникло тріщин.

Створення каміна під силу будь-якій господарській людині. Для цього легко знайти як матеріали, так і інструменти. Будівництво може бути досить клопітким та довгим, проте затишок та тепло живого вогню варті всіх зусиль.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda