Які вікна краще – дерев'яні чи пластикові?

З появи пластикових вікон на ринку, не припиняються суперечки про те, які краще, пластикові або дерев'яні. У статті ми розглянемо, чи справді елітні вікна з дерева кращі за ті, що зараз масово виробляють із пластику?

Переваги дерев'яних вікон

Дерев'яні вікна, завдяки мікропорам, що є в натуральній деревині, забезпечують постійний повітрообмін в приміщенні. Це також вигідно відрізняє їхню відмінність від пластикових конструкцій. Натуральна деревина є матеріалом, що дихає, тому в кімнатах завжди буде свіже повітря. При цьому на склопакетах не утворюється конденсат, чого не можна сказати про вікна з пластику.

Дерев'яні вікна в інтер'єрі будь-якої кімнати

Сучасні дерев'яні вікна нічим не схожі на вироби радянського зразка. Вони відрізняються чудовими звуко- та теплоізоляційними властивостями, сучасним дизайном, якісною фурнітурою, в них немає щілин, через які в приміщення проникає холодне повітря з вулиці, крім того, вони міцні та довговічні.Звичайно, якісні ПВХ-конструкції за цими характеристиками теж не поступаються дерев'яним, але все ж таки багато в чому вони їм програють.

Насамперед у плані естетики. В основному на ринку представлені пластикові вікна нудного білого кольору, які роблять житло не надто затишним, надають йому строгості офісних приміщень або стерильності лікарні.
Тоді як дерев'яні рами ідеально вписуються в будь-який інтер'єр, гармонійно поєднуючись із натуральними дерев'яними меблями, паркетом, міжкімнатними дверима. Більше того, залежно від породи дерева, такі вікна можуть мати різні відтінки — від майже білого до теплого коричневого.

Надійність та довговічність дерев'яних вікон

Елітні вікна з дерева служать довше пластикових - якісна дерев'яна конструкція при дотриманні правил експлуатації та грамотному догляді прослужить щонайменше п'ятдесят років. Щоправда, термін експлуатації якісних вікон ПВХ ненабагато менший за дерев'яні, проте доглядати за ними набагато складніше і витратніше.

Міцність конструкцій з дерева вища за пластикові. Справа в тому, що склопакет складається з пластику, всередині якого розташовується металева арматура, і якщо недобросовісний виробник використовує для його виготовлення дешеві складові, вся конструкція виявиться неякісною. А ось оцінити якість дерев'яних склопакетів під силу навіть не фахівцям, оскільки підробити деревину неможливо.

Технологія дерев'яних вікон, що застосовується при їх виготовленні, передбачає використання клеєних брусів завтовшки не менше 78 міліметрів - це оптимально для кліматичних умов. Дана технологія забезпечує стійкість конструкції до будь-яких зовнішніх впливів, змін вологості та температури. У процесі експлуатації рама з клеєного бруса не деформується і не просідає, як це траплялося із совковими конструкціями.

Високі теплоізолюючі властивості дерев'яних вікон

Одним із найважливіших технічних характеристик дерев'яних елітних вікон є низька теплопровідність. Склопакети в таких конструкціях є два або три скла, герметично склеєних по периметру, всередині яких знаходиться повітря або інертний газ. Завдяки наявності повітряної камери дерев'яні склопакети мають високі теплоізоляційні властивості.

Більше того, сама деревина є чудовим утеплювачем - дерев'яні вікна здатні витримати перепади температур від мінус п'ятдесяти до плюс п'ятдесяти градусів. Для досягнення таких параметрів у пластикових вікон, доведеться збільшувати кількість камер, потовщувати профіль і використовувати потужнішу систему ущільнення. Це не тільки суттєво подорожчає віконну конструкцію, а й робить її дуже громіздкою.

Звукоізоляційні характеристики дерев'яних вікон також значно перевищують звукоізоляційні властивості пластикових конструкцій, а ця якість особливо важлива для міських квартир. До того ж дерев'яні конструкції набагато простіше відремонтувати - на дерев'яній поверхні легко усувається будь-яка подряпина, чого не можна сказати про пластик купити твердопаливний котел в Україні. А властивість пластику притягувати пил не найкраще позначається на зовнішньому вигляді білих вікон.

Дерев'яні вікна - чудове рішення для дому

Тому невипадково дерев'яні вікна вважаються елітними. Високі естетичні якості поєднуються в них з чудовими технічними характеристиками, крім того, натуральна деревина дозволяє створити затишну, майже домашню атмосферу в будь-якому приміщенні, в тому числі і в діловому офісі.

Не менш важливим є і те, що сучасні елітні вікна з дерева відрізняються високою вогнестійкістю, а новітні способи обробки деревини захищають їх від деформації та передчасного старіння. Всі ці переваги дерев'яних конструкцій повністю знімають питання, вікно з якого матеріалу краще встановити.

Які пластикові вікна вибрати?

Тільки правильно вибрані вікна відповідають нашим очікуванням і захищають наш будинок від витоку тепла та шуму, що йде з вулиці.

У Європі найпоширеніший вибір посідає пластикові вікна.

Ми радимо, які функції вони мають виконувати, і які параметри вікон ПВХ є найважливішими.

Пластикові вікна слід вибирати свідомо. Рішенням про ПВХ-вікна найбільш важливими елементами є віконні профілі, прокладки та скло.

Ми радимо вам, що робити, вибираючи пластикові вікна, щоб віконна рама відповідала нашим очікуванням після встановлення будинку. А також якщо ви будете користуватися твердопаливним котлом, була пожаростійка.

Віконні профілі є основою вікна ПВХ

На ринку є кілька типів віконних профілів. Вони виділяються: форма, товщина стінки, тип ущільнення та ширина будівництва.

Вузькими профілями вважаються ті, які мають ширину тіла від 58 мм до 63 мм, а широкі – у розмірах від 70 мм до 76 мм.

Ширина віконних профілів впливає на відповідні параметри вікна, такі як: жорсткість та тепло- та звукоізоляція. реченні).

Чим ширші віконні профілі, вікно характеризується більшою жорсткістю (широкий профіль дає можливість використання більшої сталевої арматури), тепліше (має нижчий коефіцієнт теплопередачі U) і краще звукоізолює приміщення (ізолюйте від шуму, що виходить ззовні).

Крім того, широкі профілі дозволяють встановлювати ширше і, отже, сучасніше і спеціалізоване скло.

Ущільнювач у пластикових вікнах

Ущільнювач пластикових вікон - це елемент, що заслуговує на особливу увагу при виборі ПВХ-вікон. Основною функцією прокладок є захист інтер'єру будинку або квартири, перш ніж отримати воду. Вони зазвичай виготовляються із спеціально обробленої гуми (так званий EPDM) або відповідної суміші з гуми та ПВХ (так званий TPE). Розмір, товщина та конструкція прокладок значною мірою сприяють поліпшенню робочих параметрів всього вікна. Правильно підібрані прокладки підвищують водонепроникність, теплову та акустичну ізоляцію столярних виробів.
Made on
Tilda