Як зробити найкращий бутовий фундамент?

В даний час бут є найбільш затребуваним матеріалом веранд або прибудов, що використовуються при зведенні фундаментів приватних будинків. Це один із найстаріших матеріалів для зведення не лише фундаментів, а й стін будівлі. Свою популярність він здобув завдяки своїй доступності та простоті роботи з ним. У минулі часи застосовувався камінь з уламків гірських порід. Нині поряд із натуральними знайшли широке застосування штучне каміння. Розміри природного каміння абсолютно довільні і варіюються в розмірі від 20 до 50 см. Природно, що після відбору такого каміння вони не піддаються обробці, тоді як штучним каменям надають правильну форму і необхідні розміри.
Склад бутового фундаменту. Бут і розчин, що скріплює камені, основні два елементи бутового фундаменту. При цьому дев'ять десятих маси складає саме бут. Будь-яких особливих вимог щодо нього не пред'являється. Звичайно, бажано щоб він був плитковим або постелистим. У цих зразків відносно рівні поверхні, що дає можливість щільніше укладати їх. За технологією цей процес нагадують укладання цегли. Так само один камінь укладається на інший. Різниця лише у складі розчину, що зв'язує їх між собою. Для роботи з бутом розчин готують міцнішим, ніж для роботи з цеглою.

Достоїнства і недоліки. бутового фундаменту

Приймаючи рішення про зведення бутового фундаменту необхідно ознайомитися з перевагами та недоліками цього виду підстав для будівлі. Постійно слід пам'ятати про те, що робота щодо його зведення дуже тривала і трудомістка. Спочатку необхідно підготувати траншею, глибина якої має бути глибшою за точку промерзання землі на 20 см. Як правило, така траншея в залежності від кліматичного району може досягати півтора двох метрів. Природно, що за відсутності можливості залучити до роботи землерийну техніку потрібно докласти багато зусиль і витратити багато часу виконання цієї роботи. Ретельний підбір каменю для фундаменту теж займе багато часу та сил.
Фундаменти подібного роду закладають для будівництва будинків з великою масою стін, тому камінь доведеться рівномірно розкладати по всьому периметру будівлі. До переваг слід віднести та обставина, що матеріал дуже екологічно чистий, правильно виконані фундаменти довговічні, абсолютна вологостійкість.

Потрібний інструмент для бутового фундаменту

Перед початком роботи потрібно провести певну підготовку. Крім самого каменю знадобиться якась кількість щебеню для заповнення порожнин між шматками дикого каменю. Дрібнозернистий пісок необхідний як приготування розчину, так виготовлення піщаної подушки на дні траншеї. Потрібна певна кількість цементу марки М400 та інших матеріалів.
Кількість бутового каменю, який необхідно заготовити за обсягом трохи менше за обсяг траншеї.
Необхідно запастися гідроізоляційним матеріалом, наприклад, руберойдом. І звісно – інструмент. Приготуйте необхідну кількість совкових та штикових лопат, простору та міцну тару під розчин, кельми, схилі та бульбашкові рівні, рулетка, важка кувалда, кирка, трамбування та велике зубило. Перший шар фундаменту Глибина траншеї залежить від нижньої точки промерзання землі в даному кліматичному поясі, а також її складу та пухкості. Спочатку оконтурьте периметр траншеї на поверхні за допомогою шнура та кілочків. При розрахунку ширини траншеї врахуйте, що ґрунт може обсипатися, тому зробіть її на 10 – 15 см ширше запланованого. Це дозволить застосувати опалубку для заливання фундаменту, яку надалі можна буде прибрати.

Перший етап створення фундаменту – подушка з піску. Вона створюється у кілька прийомів. Пісок укладається у кілька шарів. Кожен шар ретельно трамбується та зволожується. Наприкінці виготовляється шар гідроізоляції зверху вже готового шару «подушки». Для цього використовуються листи руберойду, які ретельно укладаються «внахльост».
Приступаючи до другого етапу, слід спочатку відібрати камені з максимально гладкою поверхнею. Втиснувшись у пісок «подушки» до того стану, коли перестануть гойдатися вони послужать основою, стануть тією опорою, яка триматиме на собі основну частину фундаменту, а згодом і саму споруду. Ці камені слід укладати вздовж траншеї «подушки».

Може виявитися так, що каменів, що підходять по геометрії, не знайдеться. Ось тут і знадобляться зубило та молоток. Ними цілком можна надати каменю потрібний вигляд. У процесі поглиблення буту в пісок обов'язково виникнуть різні порожнечі та западини. Для їх ліквідації застосовується гравій та дрібний щебінь. Прийде попрацювати трамбуванням, а для додаткового пресування - кувалдою. Заключний етап – весь підготовлений шар заливається бетоном, замішаним у стандартній пропорції – 1/3.

Наступні ряди та армування. Головна вимога до майбутнього фундаменту – відповідати вимогам, за яких він буде стійким та безпечним. Для цього необхідно, щоб висота першого шару заливки була на 30 - 40 см. Інші шари фундаменту укладаються і заливаються в такій же послідовності. Тільки цей процес включена ще перев'язка швів. Всі наступні шари фундаменту укладаються в бетон, що не встиг застигнути. У процесі створення фундаменту не слід забувати про армування.

Якщо задумано високий фундамент, необхідно подумати про надання йому додаткової стабільності. Її можна досягти, застосовуючи дріт чи арматуру. Ця процедура обов'язкова при заливанні останніх 4-х шарів споруди. Крім того, якщо в процесі роботи ретельно дотримуватимуться вимоги про трамбування і похитування підготовленої маси чергового шару можна бути впевненим у тому, що фундамент стоятиме надійно.
Поради початківцям. Професіонали оптимізували деякі процеси в будівництві і будівельникам-початківцям слід з ними ознайомитися.

  • Застосовуйте дерев'яні підмостки для вирішення проблеми крутих схилів траншеї.
  • Необхідний запас витратних матеріалів розрахуйте та приготуйте заздалегідь.

Потреба бутових фундаментів насамперед обумовлена його довговічністю. Водночас застосування натурального каменю надає будівлі пристойного вигляду. Відпадає потреба у проведенні оздоблювальних робіт. Головна перевага такого виду фундаменту в тому, що його споруда вимагає лише посидючості та терпіння його будівельника.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda