Ще кілька років тому жалюзі встановлювалися тільки в офісних приміщеннях та компаніях. Тоді ніхто не міг подумати, що незабаром таку заміну звичним шторам повсюдно використовуватимуть і в будинках. Жалюзі - дуже зручні конструкції, які можна встановити на металопластикове вікно самостійно. Їх виготовляють з різного матеріалу, з різноманітними принтами, тому під кожен інтер'єр знайдеться щось своє. У багатьох, хто вирішив встановити це диво інженерної думки самостійно, завжди виникає питання: як встановити жалюзі на пластикові вікна самостійно. Насамперед, потрібно розібратися, як це робити, і суворо дотримуватись інструкції.
Жалюзі на пластикових вікнах дуже відрізняються один від одного, не лише візуальною частиною, а й практичним застосуванням. Класичними вважаються вертикальні жалюзі. Також бувають горизонтальні та рулонні види.
Жалюзі це різновид штор, але їх, на відміну від штор, перед установкою потрібно ще підготувати. Тому виконавець повинен відповідально підійти до виконуваної роботи, інакше установка буде провалена, а ви втратите дорогоцінний час, або ще гірше - існує ймовірність і зовсім зламати конструкцію.
Не забувайте, що якість установки відобразиться на термін експлуатації та на вашій зручності в роботі з ним.
Перед монтажем жалюзі на вікна потрібно уважно вивчити тонкощі роботи та особливості конструкції. Слід враховувати форму та розміри вікна, але й не варто забувати про поверхню стелі та стін, куди, власне, ця конструкція і монтуватиметься.
Коли ви закінчите з установкою, зверніть увагу, що при їх піднятті та опусканні вони можуть бовтатися вікном. Щоб уникнути цього, варто використовувати додаткові кріплення там, де знаходиться регулювальний шнур.
Ще один важливий нюанс при виборі такої альтернативи шторам. Якщо у вас нестандартне вікно, а наприклад, неправильної геометричної форми, то жалюзі варто вибирати так, щоб вони хоча б приблизно формою збігалися з вашим віконним прорізом, інакше вони не зможуть повною мірою функціонувати, як треба і, швидше за все, не зможуть виконувати свою головну функцію — боротися з агресивними сонячними променями.