Як закріпити жалюзі на вікна своїми руками

Не можна уявити будинок чи квартиру без вікон з укосами. Завдяки вікнам усередині приміщення надходить сонячне світло, тим більше, якщо вікна великі і їх багато. Але є у сонячного світла і зворотний бік медалі — надто яскраво та світло, а влітку ще й спекотно.
Від палючого сонця можна врятуватися шторами, портьєрами, але не завжди це доречно. наприклад, по дизайну або стилістиці приміщення. Для цього встановлюють жалюзі.

Які жалюзі існують

На даний момент компанії пропонують кілька видів жалюзі, а саме:
Вертикальні жалюзі
Горизонтальні жалюзі
Рулонні жалюзі

Способи кріплення жалюзі

Як правило, інструкція з самостійного монтажу додаються. тому маючи докладну інструкцію для монтажу, комплект жалюзі, та найпростіші інструменти такі як викрутка шуруповерт та інше — змонтувати зможе будь-хто без необхідності оплачувати послуги майстра-монтажника.

Основні способи кріплення жалюзі на стулках вікна

 1. Прикрутити шурупами
 2. Застосувати кронштейн для кріплення жалюзі
 3. Зробити отвір у стіні

Прикріплення шурупами необхідно свердлити отвори в профілі. Так це надійний та довговічний метод кріплення. Але можливо це той випадок, коли жалюзі доведеться знімати, і свердлівку у профілі ніяк не прибрати. Наприклад, якщо приміщення орендоване.

Знаете как крепить жалюзи без сверления рамы?

Є кілька моделей кронштейнів, за допомогою яких можна змонтувати жалюзі без свердлівки рами. Зверніть увагу на різновид кронштейнів, які кріпляться до стулки вікна зачепленням. вони легко знімаються за необхідності не залишаючи жодних слідів.

Як приклеїти жалюзі

Якщо вікно глухе без свердловки рами неможливо було б закріпити жалюзі якби не кронштейни з липкою поверхнею - двосторонній скотч на спіненій основі.
Ще кілька років тому жалюзі встановлювалися тільки в офісних приміщеннях та компаніях. Тоді ніхто не міг подумати, що незабаром таку заміну звичним шторам повсюдно використовуватимуть і в будинках. Жалюзі - дуже зручні конструкції, які можна встановити на металопластикове вікно самостійно. Їх виготовляють з різного матеріалу, з різноманітними принтами, тому під кожен інтер'єр знайдеться щось своє. У багатьох, хто вирішив встановити це диво інженерної думки самостійно, завжди виникає питання: як встановити жалюзі на пластикові вікна самостійно. Насамперед, потрібно розібратися, як це робити, і суворо дотримуватись інструкції.

Жалюзі на пластикових вікнах дуже відрізняються один від одного, не лише візуальною частиною, а й практичним застосуванням. Класичними вважаються вертикальні жалюзі. Також бувають горизонтальні та рулонні види.

Жалюзі це різновид штор, але їх, на відміну від штор, перед установкою потрібно ще підготувати. Тому виконавець повинен відповідально підійти до виконуваної роботи, інакше установка буде провалена, а ви втратите дорогоцінний час, або ще гірше - існує ймовірність і зовсім зламати конструкцію.

Не забувайте, що якість установки відобразиться на термін експлуатації та на вашій зручності в роботі з ним.

Перед монтажем жалюзі на вікна потрібно уважно вивчити тонкощі роботи та особливості конструкції. Слід враховувати форму та розміри вікна, але й не варто забувати про поверхню стелі та стін, куди, власне, ця конструкція і монтуватиметься.
Коли ви закінчите з установкою, зверніть увагу, що при їх піднятті та опусканні вони можуть бовтатися вікном. Щоб уникнути цього, варто використовувати додаткові кріплення там, де знаходиться регулювальний шнур.

Ще один важливий нюанс при виборі такої альтернативи шторам. Якщо у вас нестандартне вікно, а наприклад, неправильної геометричної форми, то жалюзі варто вибирати так, щоб вони хоча б приблизно формою збігалися з вашим віконним прорізом, інакше вони не зможуть повною мірою функціонувати, як треба і, швидше за все, не зможуть виконувати свою головну функцію — боротися з агресивними сонячними променями.

Підготовка місця встановлення жалюзі на вікна

Заборонено кріпити жалюзі в місцях поруч з відкритим полумьям, та не бажано встановлювати рядом з твердопаливним котлом, тому що дим буде на них осідати.
Варто провести виміри вікна, і на основі цього вже вибирати відповідну конструкцію жалюзі. Якщо ви зупинилися на способі кріплення у віконний отвір, то від вимірів віконного полотна зверху і знизу потрібно відібрати пару сантиментів, щоб жалюзі не стикалися з підвіконням, а лягли чітко по вікну.

Якщо ви розглядаєте спосіб монтажу "накладку", то тут навпаки - потрібно до вимірів ширини додати по п'ять сантиметрів до всіх боків.

Якщо вам подобається варіант монтажу жалюзі на кожну стулку вікна, то варто їх вимірювати окремо, і від вимірів ширини відкинути фурнітуру, на які вони кріпляться. Коли це буде зроблено, то жалюзі можна спокійно монтувати.

Коли ви закінчите з установкою, зверніть увагу, що при їх піднятті та опусканні вони можуть бовтатися вікном. Щоб уникнути цього, варто використовувати додаткові кріплення там, де знаходиться регулювальний шнур.

Ще один важливий нюанс при виборі такої альтернативи шторам. Якщо у вас нестандартне вікно, а наприклад, неправильної геометричної форми, то жалюзі варто вибирати так, щоб вони хоча б приблизно формою збігалися з вашим віконним прорізом, інакше вони не зможуть повною мірою функціонувати, як треба і, швидше за все, не зможуть виконувати свою головну функцію — боротися з агресивними сонячними променями.

Установка жалюзі на пластикові вікна

Якщо ви наважилися самостійно провести монтаж жалюзі на вікна своїми руками, без залучення майстрів, то варто суворо дотримуватись пунктів інструкції.
 1. Найпершим кроком, звичайно, після вимірів та вибору жалюзі, є монтаж їх кріплень на стелі або на стіні. Це потрібно робити надійно за допомогою дюбелів чи шурупів.
 2. На ці конструкції встановлюється спеціальний карниз, на який кріпляться бігунки та ламелі для жалюзі.
 3. Коли закінчите встановлення всіх компонентів, обов'язково перевірте, чи працює все. Якщо так — ви впоралися успішно, якщо ж щось пішло не за планом — потрібно перевірити ще раз всі складові і знайти проблему.

Перед установкою жалюзі слід вивчити всі компоненти, але найголовніше – обов'язково врахувати, що всі різновиди мають свої особливості при монтажі, якими не варто нехтувати.

Якщо ваш вибір упав на класичні вертикальні жалюзі, то вирішите, де все ж таки буде розташовуватися карниз кріплення - на стелі або стіні. Це дуже важливе рішення, оскільки від нього залежатиме функціонування, зручність та естетика жалюзі. Якщо вони будуть кріпитися на стіні, то карниз потрібно монтувати трохи вище віконного отвору. Якщо місцем розміщення буде служить стеля, то на стелі карниз і розміщується.

Після цього вся послідовність установки дотримується строго за інструкцією - починаючи від установки кріплень карниза і закінчуючи монтажними роботами з кріплення ламелей з бігунками.

Також важливо врахувати, що ламелі встановлювати потрібно суворо в тому порядку, як вони знаходилися в упаковці.

Горизонтальний вигляд жалюзі кріпляться або на стіні, або прямо на вікні. Якщо ви вирішили встановити їх на стіні, вони будуть перекривати вікно повністю. Якщо безпосередньо на вікні, то тут кожна стулка закривається окремо. Як встановити жалюзі на вікна своїми руками, не пошкодивши їхню конструкцію? Потрібно бути максимально зосередженим та акуратним під час роботи, щоб не зіпсувати складові. Якщо це станеться, то жалюзі не можна вже монтувати, оскільки в цій конструкції всі компоненти важливі.

Встановлення жалюзі на вікна відео можна подивитися в інтернеті та використовувати як відеоінструкцію, не гаючи часу на прочитання маси літератури без наочних прикладів.

Таким чином, можна жалюзі встановлювати самостійно, але для цього потрібно уважно ознайомитись із встановленням окремих конструкцій і, звичайно ж, правильно провести усі виміри. Якщо у вас це не виходить, варто звернутися до професіонала, оскільки зайві отвори вам ні до чого.
Експлуатація котлів тривалого горіння
  Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
  Або Ви можете зателефонувати нам
  +380955182814
  Made on
  Tilda