Як правильно клеїти шпалери на стіни своїми руками

Щоб виконати якісне обклеювання шпалер, необхідно мати наступні інструменти: схил, для дотримання вертикального обклеювання шпалерами, ніж, для різання шпалер, валик або кисть для клею, а також щітка для очищення його надлишків. Стане в нагоді гумовий валик або шпатель, для вирівнювання шпалер, а також спеціальний валик для вирівнювання кутів і стиків.

Підготовка поверхонь до обклеювання шпалер

По-перше, необхідно видалити старі шпалери. Для полегшення роботи можна використовувати теплу воду або придбати спеціальні засоби для видалення шпалер. Вперше поверхні, що обклеюються, потрібно перед обклеюванням обробити, щоб зробити їх рівними і чистими. Якщо поверхня була пофарбована, то видаляють фарбу, повністю або частково, з наступним вирівнюванням. Потім поверхні потрібно добре загрунтувати.

Шпалери потрібно клеїти лише на сухі поверхні. Якщо будинок новий, слід почекати повного висихання поверхонь, приблизно протягом 6 тижнів, або протопити котлом на дровах. Якщо поверхні довго не просихають, можна заґрунтувати їх розчином шпалерного клею, роблячи це відповідно до рекомендації виробника.

Підготовка шпалер до поклейки своїми руками

На даний момент усі сучасні шпалери виготовляються без бордюрів та кромок, що позбавляє їх обрізки. При виборі шпалер звертайте увагу на символи, які вказуються на упаковці. Рулони перед обклеюванням, слід нарізати на смуги, ширина яких відповідає висоті поверхні, що обклеюється. Шпалери, які потребують суміщення малюнка, нарізають із припуском.

У будь-якому випадку, довжина заготовлених смуг повинна бути трохи більше поверхні, що обклеюється. Як правило, буває достатньо 10 см. Шпалери зручно різати гострим ножем, за допомогою лінійки, краю шпалер вийдуть рівними, а нарізка не забирає багато часу. Після заготівлі смуг потрібної довжини із залишків можна нарізати смуги для ділянок меншої довжини.

Як краще поклеїти шпалери на стіну та стелю самостійно

Підготовлені смуги кладуть одна на одну, зазвичай малюнком вниз, але не більше 10 штук так, щоб верхні смуги були зсунуті до нижніх на 1-2 сантиметри. Більша кількість смуг класти не рекомендується - нижні можна забруднити при намазуванні клеєм. Наносити клей потрібно обережно, щоб не зачепити лицьову сторону полотна. Для цього під смугу можна підкласти газети чи інший непотрібний папір.

Щоб шпалери добре трималися на поверхні, клей необхідно нанести рівним шаром на шпалеру і дати просочитися. Для намазування клею застосовують щітку або валик, розподіляючи клей по поверхні, починаючи з середини смуги і просуваючись до кінців, здійснюючи операцію від центру до країв смуги. Краї смуг необхідно проклеювати якнайкраще.
Підготовлені смуги складають для просочування намазаною стороною всередину, причому більш щільні шпалери повинні просочуватися довше. Приблизний час просочування для паперових шпалер близько 7-9 хвилин, інших видів шпалер з паперовою основою, трохи довше, близько 10-12 хвилин. Шпалери з тканинною основою, скловолокнисті та неткані або флізелінові шпалери клеїти зручніше: клей можна наносити безпосередньо на поверхню, що обклеюється. Самі шпалери обробляти клеєм не потрібно.

Тонкі паперові шпалери слід клеїти обережно. Просочені клеєм вони втрачають міцність і можуть порватися. Шовкографічні, а також вінілові типи шпалер необхідно добре просочувати клеєм, тому що вони бояться згинів, здатних зіпсувати малюнок.
Температура, сприятлива для обклеювання шпалер має бути між 10 і 23 ° С, при вологості трохи більше 70%.

Обклеювати можна двома способами, внахлест на сусідню смугу або встик так, щоб між полотнами були відсутні зазори. Для методу встик потрібно попередньо розмітити поверхню за допомогою схилу.

Шпалери обклеюють починаючи зі стінок з вікнами, попередньо розмітивши вертикальну лінію для наклеювання першої смуги. Наступні лінії, рекомендується також розмічати схилом.

Найкраще робити обклеювання приміщень удвох. Одна людина прикладає полотно зверху, другий робітник на підлозі поєднує малюнок і крайку з лінією розмітки на стіні. Потім полотно притискають до поверхні ганчіркою і за допомогою щітки видавлюють повітряні бульбашки зверху донизу, від центру до країв полотна. Клей, що виступає на стиках, негайно видаляють чистою ганчіркою.

Кути потрібно обклеювати, розрізавши полотно на дві частини, одну частину накладають так, щоб вона захопила стіну до кута та кут на 5-10 см. Другу частину клеять встик на протилежному боці кута.

Місця, де шпалери склеїлися внахлест, потрібно притиснути валиком так, щоб вони добре прилягали до поверхні.
Обклеювання ділянок над вікнами та дверима здійснюють із залишків розкрою. Місця, в яких є електричні розетки та вимикачі, потрібно попередньо знеструмити, зняти кришки та панелі приладів, а потім повністю обклеїти приміщення. Після просушки отвори вирізаються за розміром розеток і вимикачів. Після цього панелі приладів встановлюються на свої колишні місця.

Бульбашки, що утворилися, на шпалерах можна ліквідувати, за допомогою медичного шприца, ввівши всередину невелику порцію клею і розгладивши нерівну ділянку.

Для обклеювання стель потрібно використовувати світлі або білі шпалери. Щоб стелю можна було легко очистити, краще підібрати шпалери, що миються. Найкращим варіантом буде вибір флізелінових шпалер. Підготовку стелі роблять так само, як і підготовку стінок. Використання акрилової ґрунтовки може покращити якість обклеювання. Можна вибрати марки фірм "Henkel", "Pufas" (Німеччина), "Євролюкс".

Витрата ґрунтовки приблизно 10 кілограм на 100 квадратних метрів. Поверхня обклеюється через дві-три години після висихання грунтовки. Клей для обклеювання стелі повинен відповідати типу шпалер. Бажано використовувати менш щільні шпалери, тому що вони не схильні до ризику відклеювання під власним вагою.

Найкраще використовувати прості шпалери з якісною обробкою клеєм. Шпалери на стелях клеять за напрямом світлових променів, за попередньо нанесеними лініями розмітки. Краще наклеювати шпалери по короткій стороні поверхні, тому смуги зручніше накладати на стелю.

У приміщенні з високими стелями спочатку рекомендується обклеювати стелю. Полотна нарізають на 5-10 см довше, спускаючи припуск стіни. Надалі ці припуски закривають шпалерами, при обклеюванні стіни.

У приміщеннях зі стелями понад 3 м можна залишити невеликий фриз близько 20-30 сантиметрів. У такому разі припуск залишають більше на 5 см до висоти фризу, який потім обклеюється стіновими шпалерами внахлест горизонтальною лінією. Як правило, стеля обклеюють утрьох. Змащені смуги передають двом робітникам, які роблять обклеювання стелі.

Одна людина прикладає до поверхні першу третину смуги, друга, розгортає смугу і прикладає частину, що залишилася. Це необхідно робити точно і акуратно, щоб шпалери згодом не відклеювалися. Для видалення бульбашок потрібно використовувати щітку, розгладжуючи полотно від центру до країв.

Якщо ви обклеюєте шпалери поодинці, то смугу потрібно скласти в гармошку, по черзі розгортаючи і притискаючи її до стелі, притримуючи однією рукою складену частину, вільною рукою потрібно притискати полотно до поверхні, одночасно розгладжуючи.

Бамбукові шпалери - як їх клеїти своїми руками?

Бамбукові шпалери – екологічний матеріал, який виготовляють із натурального розщепленого бамбука. Смуги бамбука прикріплюють до тканинної основи, і виходить рулон шириною 2 метри і довжиною до 10. Такі шпалери можуть бути застосовані для обробки стін, підлоги, стелі, декоративних елементів інтер'єру та меблів. Це ідеальне рішення для внутрішнього оформлення готелів, ресторанів, офісів та індивідуальних будинків, він чудово впишеться і в стильний будуар в етно-стилі, і затишний дачний будиночок.

Бамбук – довговічний матеріал із високою зносостійкістю, який не вигоряє від сонячних променів. Його можна клеїти за допомогою рідких цвяхів на голі стіни (бетон, цегла, брус) без особливої попередньої обробки поверхонь!

Як кріпити шпалери з бамбука

При прикріпленні бамбукових шпалер до гіпсокартону, ДВП, ДСП або бруса досить використовувати декоративні шпалерні цвяхи, ну або меблевий степлер, навіть без нанесення шару, що клеїть.

Відмінна перевага цього способу обробки - те, що можна уникнути таких складних маніпуляцій, як вирівнювання та ґрунтування поверхні. Вартість квадратного метра цього матеріалу коливається не більше 270 – 400 рублів.

Бамбукові шпалери можна додатково прикрашати за допомогою морилок, фарб і лаків для дерева, патиною та абразивними матеріалами.

Як правильно клеїти бамбукові шпалери

Правила наклеювання бамбукових шпалер:

  • Правило №1. До початку робіт розішліть рулон там, де будуть наклеєні шпалери і дайте бамбуку відновити баланс вологи (підсохнути або зволожитися) кілька днів.
  • Правило №2. Не можна клеїти бамбукові шпалери на поверхню, покриту фарбою або штукатуркою, що шарується.
  • Правило №3. Не використовувати водорозчинний/водовмісний клей. Такі шпалери клеяться на рідкі цвяхи.
  • Правило №4. Після нанесення смуг «рідких цвяхів», клею необхідно дати час трохи підсохнути.
  • Правило №5. Під час прикріплення шпалер до стіни, не потрібно притискати їх занадто щільно, необхідно, щоб клеюча маса поширилася під покриттям пластичним шаром. Щільно притискати шпалери до стіни можна через чверть години після часткового висихання клейової основи.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda