Як побудувати веранду для дому чи дачі своїми руками

Використання цегли для будівництва веранди, як влітку, так і взимку, найбільш вигідний варіант. Це легко можна пояснити доступністю матеріалу та прийнятною ціною. Звичайно, варто враховувати переваги власників та матеріал, з якого збудовано весь будинок. Погодьтеся, що цегла веранда буде безглуздо виглядати на тлі дерев'яного будинку.

Перш ніж приступити до будівництва веранди або прибудови до будинку, доцільніше ознайомитися з основами будівництва та нюансами, які можуть виникнути в процесі.
Такий матеріал для будівництва має ряд переваг:

  • Найголовнішою перевагою є висока експлуатаційна міцність, особливо якщо на цеглі є відмітка М200. Ця позначка може означати лише те, що здатність витримки матеріалу до навантаження становить 200 кг на 1м2. Звичайно, такий міцний матеріал нам не потрібний для будови, підійде і М100. Якщо в планах є будівництво далеко не одного поверху, то потрібно вже розглядати варіанти М175 та М150.
  • Який будівельний матеріал зможе прослужити своїм господарям понад двісті років? Якщо веранда з цегли, прибудована до будинку, повинна стояти століттями, використовуйте блоки з міткою М200. Все це обумовлено тим, що він дуже стійкий до зовнішніх факторів (сонця, вітру та атмосферних опадів).
  • Пісок, глина і вода найбільш екологічно безпечні складові і саме з них створюють цеглу. Тому він по праву найчистіший матеріал, причому присутністі комах різних видів йому не страшні. Ще одним із факторів залишається і те, що додаткової обробки він не потребує.
  • Властивість цегли не піддаватися великим морозним температурам теж важливий факт. Така дія відбувається через його здатність, не втрачаючи своїх переваг, легко подаватися заморожуванню та розморожуванню.
  • Що може бути важливіше за захист від пожежі? Отже, при будові такого матеріалу ризик пожежі буде мінімальним.
  • Цей елемент елемент будівництва залишить за дверима всі сторонні звуки навколишнього середовища.

Цегляна веранда своїми руками

Будівництво може здійснюватися двома способами:

  • Прибудова до готової будівлі;
  • Самостійне будівництво.

Будь-яка будівельна робота починається з фундаменту. Якщо є перший тип будівлі, то фундамент встановлюється на одному рівні з готовою будівлею, але робити з'єднання занадто щільне не рекомендується.
Для початку потрібно викопати котловани для стовпчастих фрагментів, на дно яких засипається пісок. Його поливають водою і максимально трамбують, щоб товщина шару з піску не перевищувала 22 см. При присутності ґрунту з піску такий вид робіт пропускається і відразу засипається щебінь або гравій, товщина яких 12 см.

Після цього використовуємо гарячий бітум, на який вже заливається бетон. Нюанс полягає в тому, щоб висота підлоги веранди була нижчою за підлогу будинку на 30 см.

Наступною справою буде кладка стін із цегли або блоків. Перед їх укладанням натягується цегла. Проміжки якого, якщо такі заповнюють мінеральною ватою. При фінішному ряді для зв'язку верхніх частин стін використовується бетонний пояс, на який потім можна заливати опалубку і закінчувати всю цю «смакову» шаром якісного бетону.

Наступним кроком буде монтаж покрівлі. Для цього спочатку споруджується дерев'яна обрешітка, використовуючи горизонтальне укладання дощок. Далі, відбувається розкочування рулонного матеріалу, а після нього йде повне його рівняння і кріплення за допомогою цвяхів, але тільки з боків, середина фіксується рейками.

Дотримуючись нескладних рекомендацій при будові, можна з легкістю проводити чудові вечори на своїй теплій та затишній терасі.

Дача - це простір, де можна відпочити від міського шуму, суєти і поринути в атмосферу природи та спокою. Відмінним рішенням для проведення сімейних вечорів може стати будівництво веранди на дачі. Веранда - це продовження заміського будинку, яке можна прибудувати під час будівництва дачного будинку або спланувати окремо. Крім обідньої зони, веранда може виконувати функції вітальні, кінозалу або спальні для гостей.

Для будівництва веранди можна скористатися послугами робітників: однак, якщо бюджет обмежений, її можна встановити своїми руками, виявивши фантазію та творчість. Вибрати оформлення тераси можна будь-яке, яке відповідає дизайну та розміру основного будинку, стилю фасаду та ділянки.

Креслення проекту веранди та закладення фундаменту

Перед початком будівництва потрібно розробити проект веранди дачі. На цьому етапі вибирають тип веранди, з яких матеріалів її буде виконано, можливо, закласти можливысть встановлення твердопаливного котла, а також врахувати витрати на них.
Для встановлення фундаменту слід визначитись із його типом. Існує кілька видів підстав для веранди:

• Стрічкове. Передбачає встановлення перекриттів із металу або залізобетону. Використовується як фундамент для бетонних, цегляних, кам'яних будівель на неоднорідному ґрунті, схильному до просідання.

• Палеве. Засноване на дерев'яних, металевих або залізобетонних палях і використовуються, як правило, при глибокозавантажених та м'яких ґрунтах. Навантаження каркаса веранди має бути рівномірно розподілене по палях.

• Стовпчасте (рекомендується). Основується на базі стовпів із монолітного залізобетону, які зміцнюються балками на відстані від 1,5 до 2,5 метрів. Встановлювати глибину кріплення стовпів (більше 100 см) необхідно, виходячи з глибини промерзання грунту.
Вибравши тип фундаменту, варто розмітити територію, попередньо знявши верхній шар ґрунту. Для встановлення стовпчастої основи необхідно підготувати ями для стовпів, встановивши на їхньому дні гравійно-піщані прокладки. Потім слід провести бітумну гідроізоляцію фундаменту та звести бетонні основи для стовпів понад 15 см за висотою. Після цього можна встановлювати стовпи, висота яких розраховується залежно від висоти підлоги в будинку.

Встановлення каркасу веранди

Каркас це основа для стін майбутньої веранди. Він буває металевим та дерев'яним. Перший тип встановлюється або із застосуванням зварювальних робіт, або за рахунок використання болтів. Кріплення металевого каркасу веранди ґрунтується на анкерах, закладених у фундамент. Якщо вони не були передбачені, то застосовуються чекові болти із спеціально підготовленими під них отворами в бетонній основі.
Для зведення каркаса на дерев'яних стовпах необхідно встановити нижню обв'язку на основу брусів фундаменту і вмонтувати в неї лаги, що є підставою для підлоги. Кріплення стійок здійснюється за допомогою цвяхів та скоб на заздалегідь підготовлені пази. Після цього проводиться кріплення верхньої обв'язки і крокв, на кінцях яких під схилом даху фіксується балка: вона монтується до стійок і стін за рахунок анкерів. При цьому слід звертати увагу на те, щоб дах та покрівля будинку були тісно закріплені.

Монтаж даху та підлоги веранди

Дах можна виконати з різних матеріалів - металочерепиці, сталі, шиферу, полікарбонату, черепиці - вони досить легкі в установці своїми руками. Рекомендується вибирати похилий та односхилий тип даху, щоб забезпечити стікання дощу або талого снігу.
Перед встановленням даху необхідно визначитися, на який бік планується його нахил. "Підняти" дах можна за рахунок додаткового каркаса - брусків висотою 600-800 мм - прибудованих на верхню обв'язку. Стійки каркасу та верхню балку кріплять до стіни будинку за допомогою анкерів. Розпірки надають додаткової міцності покрівлі. Верхні кінці опор монтуються до горизонтальної балки, а нижні з'єднуються з обв'язуванням. Настил покрівлі здійснюється за допомогою дошкової або брусової решетування крокв.

Підлогу рекомендується вибирати дощату: якщо передбачається використання веранди в холодну пору року, то під прошарок краще підкласти теплоізоляційний матеріал. Для встановлення підлоги дошка обрізна монтується на дерев'яні лаги нижньої обв'язки каркаса з використанням саморізів.

Встановлення дверей та вікон на веранді

Під вікна заздалегідь потрібно заготовити підвіконні дошки, які встановлюються на 50-60 сантиметровому рівні від підлоги. Вони монтуються до стійк каркаса. Для обшивки (внутрішньої та зовнішньої) рекомендується використовувати дошки, дерев'яні щити. Внутрішня обшивка необхідна, якщо планується утеплення веранди - потрібно використовувати мінеральну вату або пінопласт як прокладки під обшивку.
Обмежитися зовнішньою обшивкою можна, якщо веранда експлуатуватиметься лише у теплий час.
Дизайн та тип дверей підбирається виходячи з фінансових можливостей та інтер'єрних рішень. Особливою популярністю останнім часом користуються розсувні пластикові двері.
Говорячи про те, як побудувати веранду на дачі, можна виділити такі основні пункти: для цього необхідно визначитися з типом тераси, вибрати фундамент, встановити каркас майбутньої тераси, змонтувати дах та підлогу, а також вибрати тип вікон та дверей.

Покрівля, відливи, зовнішня обробка веранди

Можна багато писати або розповідати про те, чим краще накрити веранду — шифер, металочерепиця, профнастил.

Але у відео є приклад – чому не скористатися ним.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda