Як обшити вікно сайдингом своїми руками

Оздоблення вікна сайдингом - нелегка робота, але цілком під силу будь-якій людині. У цій статті буде детально описано, як обшити вікно сайдингом правильно і не допустити помилок, внаслідок яких зменшиться термін служби обробки.

Вибір матеріалу для оздоблення вікна сайдингом

Ви можете знайти два види сайдингу. Перший – сталевий, а другий – вініловий. Переважно використовується вініловий через його невисоку вартість, високу зносостійкість та інші прекрасні характеристики. Вітер, опади, перепад температур вініл витримає без проблем і прослужить дуже довго.

Схема обшивки вікна сайдингом

Незалежно від матеріалу, який ви хотіли використовувати, схема роботи не змінюється. Почніть із підготовки інструментів. Вам знадобиться:
  • куточок;
  • фаска;
  • профільний елемент;
  • фінішна планка та привіконна;
  • відлив.
Як правило, інструкція з самостійного монтажу додаються. тому маючи докладну інструкцію для монтажу, комплект жалюзі, та найпростіші інструменти такі як викрутка шуруповерт та ін. — змонтувати зможе будь-хто без необхідності оплачувати послуги майстра-монтажника.
Сайдинг вікон та кріплення обов'язково повинні бути від одного виробника. Завжди використовуйте оригінальні матеріали, інакше ви ризикуєте отримати неякісний продукт. Купувати сайдинг варто відразу весь, тому що він може відрізнятися за колірними характеристиками залежно від партії та магазину.
Щоб правильно порахувати необхідну кількість, складається креслення, а розрахунку береться периметр вікна і додається на підрізку 10 %. Кріплення сайдинга найкраще здійснювати шурупами.
Перед обшивкою проведіть роботи, спрямовані на очищення поверхні укосів та їх підготовку. При необхідності нанесіть штукатурку, прогрунтуйте їх, щоб уберегти від мікротріщин, подряпин і мікроорганізмів, життєдіяльність яких порушує структуру вікна. Після того, як все просохне, можна приступати до наступного кроку.

Необхідні інструменти для обшивки вікна сайдингом

Вам знадобиться невеликий набір інструментів, який вдасться знайти майже у кожній майстерні. Підготуйте наступне:
  • ножиці для різання металу;
  • молоток;
  • косинець;
  • рівень;
  • ножівку по металу та по дереву;
  • ніж, який зможе нарізати сайдинг;
  • крейда та шнурок.

Це все, що може знадобитися під час роботи.

Спосіб обшивки віконних отворів сайдингом

Важливо вмонтувати гарну панель для захисту прорізів від дощу, снігу та граду. Алюмінієва фольга або тонкий лист заліза підійдуть для цього дуже непогано. Накладіть смужки металу одну на іншу і замажте герметиком усі щілини, після чого прибийте їх цвяхами один до одного. На краї нанесіть алюмінієвий скотч і поставте конструкцію, що вийшла, на раму. Після визначтеся з методом облицювання.
Існує два способи кріплення обшивки на стіну.

Обшивка віконного отвору сайдингом «На кут»

Знайдіть та підберіть чотири J-профілі, щоб вони підходили по ширині вікна та по висоті. Під кутом, що дорівнює 45 градусів, підрізайте кінець нижньої частини бокового профілю та закінчення верхньої планки. Слідкуйте за тим, щоб внутрішня частина не була обрізана, лише лицьову частину потрібно прибирати.

Відштовхуючись від ширини верхнього профілю, виконайте розріз, призначений для водостоку, та загніть його у бічний профіль, який у свою чергу вводиться під верхній. Зберігайте відстань 5 мм, яка призначається для монтажу теплового розширення. Пригвинтіть саморізами відведення для води і зміцніть монтажною піною.

Обшивка віконного отвору сайдингом «Внахлест»

Також потрібен нижній та верхній J-елемент. Верхню частину розпиляйте по ширині і загніть для водостоку всередину, а край, що був відігнутий, заводіть у бічну частину. Не забувайте дати проміжок 5 мм, а нижній профіль залишайте з відстанню до 3 мм.

Обшивка укосу сайдингом при ширині понад 20 см

Монтуйте відлив, дотримуючись правила, за яким він обов'язково повинен бути ширшим від укосу на 2 см. Коли споруджується відлив, виходячи з розмірів вікон, не варто повністю знімати бічні частини. Смуги, що залишилися, потрібно розігнути по вертикалі і саморізами прикріпити до стіни. При будівництві корисно застосувати рідкі цвяхи. Їх доцільно нанести на стіну, до якої прикріпиться відлив.

Якщо відстань поглиблення перевищує 20 см, доведеться встановлювати решетування. Спершу вимірюється кут під 90 градусів, а потім прикручується стартовий профіль. Стики прикрийте зовнішнім кутом, а укоси покрийте сайдингом.

ОБШИВАЄМО ВІКНО ПРАВИЛЬНО! НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ПРОСТІР У МІСЦЯХ, ДЕ САЙДИНГ КОНТАКТУЄ З ПРОФІЛЕМ. ВСЕ ПОВИННО ВСТАНОВЛЮВАТИСЯ ВПРИПИК.

Для роботи з вікном, виконаним у напівкруглій формі, доведеться придбати J-профіль, який можна зігнути. У разі відсутності візьміть стандартний профіль і зробіть надсічки по планочці. Крок при кріпленні має бути 15 см.
УВАГА! ЯКЩО ГЛУБИНА ПРОЄМУ МЕНШЕ 19 СМ, МАЄ ДУМКУ ПРИДБАТИ ВЖЕ ГОТОВУ ПЛАНОЧКУ. ЇЇ КРАЯ ПЕРЕКРОЮЮТЬСЯ АБО J-ПРОФІЛЕМ З ФАСКОЮ, АБО ФІНІШНИМ ПРОФІЛЕМ!

Загальні правила для обшивки вікна сайдингом

  1. Самонарізи купуйте тільки оцинковані, вони не піддаються корозії, на відміну від дешевих.
  2. Вкручуйте шурупи виключно під прямим кутом, інакше надійність конструкції буде сумнівною.
  3. Дірки під шурупи спроектовані у формі овалу для забезпечення потрібного рівня рухливості. Тому не закручуйте шуруп до упору, залиште відстань в 1 мм.
  4. Зазори, залишені між профілями, не обмежать їх, і при розширенні вони заповнять виділену відстань.

Виконуйте перелічені вище правила та інструкції, і монтаж у вас не викличе труднощів, а сайдинг прослужить довго.

І до речі, не забувайте про припливні клапани, це саме те, що має бути на кожному вікні.
Made on
Tilda