Розрахунок витрати дров, вугілля, пелет твердопаливним котлом

Скільки споживає твердопаливний котел - цепитання досить часто задається серед власників нерухомості, бажаючих опалювати своє житло за допомогою природного палива. У даній статті коротко представлений розрахунок приблизної витрати твердого палива, такого як дрова, пелети, вугілля.

Фактори, що впливають на рівень споживання твердого палива

Обчислити, скільки споживає твердопаливний котел купити, труднощі не складе. Складніше правильно підібрати вихідні дані для виконання розрахунків.

Далі представлена методика підрахунку і одночасно наведено розрахунок витрати кількості дров для обігріву житла в 100 м2. Однак спочатку розглянемо вихідні дані:

  • тип деревини, яка обрана для розпалювання;
  • ступінь вологості деревини;
  • коефіцієнт корисної дії твердопаливної печі або котла;
  • теплова потужність, необхідна для опалення приміщення.

Якщо ви коли-небудь користувалися піччю, то, напевно, в курсі, що при горінні дров з різних дерев виходить неоднакову кількість тепла. Припустимо, поліна з берези виділяють більше спека, ніж тополя або сосна. Це обумовлено різницею в щільності і теплової віддачі порід дерев. До всього, обсяг дров на 1 кВт теплоенергії залежить від вмісту вологи в них. Відповідно, чим вище вологість, тим більше тепла витрачається на випаровування рідини з дров, а на опалення житла залишається менше. В результаті палива на обігрів будинку піде більше.

Те, наскільки раціонально буде використовуватися енергія, що знаходиться в паливі, залежить від коефіцієнта корисної дії того чи іншого теплоджерела. Припустимо, камін або піч більшість енергії виділяють в атмосферу разом з продуктами горіння, тому і їх тепловіддача досягає лише 60 %. У той же час, твердопаливний або піролізний (тривалого горіння) котел працює з віддачею тепла 80 %. Дані нюанси варто врахувати при підрахунку витрат на обігрів житла. комін з нержавіючої сталі

Значення теплової потужності, необхідної для обігріву будинку, краще прийняти за розрахунком, виконаним майстрами в період проектування житла. Однак часто такі дані у власників нерухомості не зберігаються. Тому кількість дров і їх вартість можна дізнатися за усередненим значенням споживаної потужності. Визначається стандартним способом: на опалення 10 м2 йде 1 кВт тепла при найгірших умовах, а середній показник за сезон становить 0,5 кВт. Усереднений показник для житла площею 100 м2 буде 5 кВт/год.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Розрахунку витрати дров котлом тривалого горіння

Щоб обчислити витрату дров в твердопаливному котлі тривалого горіння на добу, користуються наступною формулою.
V-означає обсяг дров, необхідний на 1 годину, м3;
Q-необхідна потужність для опалення, кВт;
q-теплова віддача певної породи деревини з конкретним ступенем вологості, кВт / м3;
ККД-це ефективність котла, в%.

V = 24Q / (q х 0.01ККД)
Припустимо, ви купуєте піролізний котел на твердому паливі з тепловіддачею в 75 %. Завантажуєте поліна з сухої сосни. Підрахунок буде виглядати наступним чином.
V = 24 х 5 / (2166 х 0.01 х 75) = 0,074 м³.
Щоб провести правильний розрахунок витрати палива в піролізному котлі, потрібно пам'ятати про нюанси його роботи. Коефіцієнт корисної дії 75-80% відображають у формулі, якщо дрова мають вологість максимум 25%. У разі, якщо показник більше, то ефективність котла знижується до 70 %.
Витрата дров в твердопаливному котлі тривалого горіння на місяць розраховується наступним чином:
0,074 х 30 = 2,22 м³
Однак це не кінцевий результат, так як у формулі задіяний показник теплоти згоряння для «чистого» м3, а по справжньому дрова в дровах займають більше місця через щільність укладання. Щоб вірно здійснити розрахунок дров в кубах, потрібно дізнатися кількість складометрів.

Провести ці обчислення допоможе ГОСТ 3242-88, де вказано норматив. У зв'язку з ним складені дрова необхідно обміряти, вираховувати складометри, а потім їх переводити в щільні метри, м3. переклад проводиться через множення обсягу длінниці на значення повнодеревності.
Коефіцієнти повнодеревності для перекладу складкової міри впритул
Так як в нашому випадку стоїть зворотна задача, то обчислений вище паливний обсяг потрібно ділити на один з коефіцієнтів, який відповідає цим умовам.

Припустимо, взяти колоті дрова довжиною 0,5 м.для хвойних порід необхідно брати показник 0,73.
В кінці обчислюємо реальний витрата твердого палива з сухої сосни за місяць для житла площею 100 м2: 2,22 м³ / 0,73 = 3,04 м³

Алгоритм розрахунку витрати вугілля твердопаливним котлом

Котел сучасного типу може ефективно працювати і на кам'яному вугіллі, і на бурому. Але якщо є можливість вибору, то краще вибрати вугілля високої якості – антрацит. Саме він характеризується найвищою тепловою ємністю і згорає майже без залишку. Однак і вартість антрациту вище інших сортів. Необхідно розглянути ціну на паливо, доставку і його теплоємність, і вибрати оптимальний варіант.

Підрахувати витрату вугілля в твердопаливному котлі можна двома способами. Найперший-елементарний, за допомогою відра. Зазвичай вугілля вимірюють тоннами, проте навряд чи у вашому котельному приміщенні будуть ваги для акуратного відважування необхідної дози для завантаження.
Одне відро вміщує близько 18 кг кам'яного вугілля.
Приблизно, для обігріву житла 200 м2 буде йти наступна кількість вугілля:

  • у вересні-жовтні одне відро на добу.
  • з листопада по лютий – 10 відер.
  • у березні-квітні близько двох відер.

Якщо взяти, що в місяці 30 днів і скласти всі значення, то можна дізнатися загальне число відер (780 відер). В кілограмах виходить:
780 х 18 = 14040 кг
Таким чином, за сезон опалення на обігрів житла в 200 м2 котел на вугіллі зажадає трохи більше 14 тонн кам'яного вугілля. Другий спосіб підрахунку витрати вугілля в твердопаливному котлі більш науковий. На спалювання 200 г вугілля піде близько 1 кВт тепла. Для затишного проживання під час опалювального періоду необхідно приблизно 50 000 кВт тепла:
50000 х 0,2 = 10000 кг (10 тонн)

Алгоритм розрахунку витрати пелет твердопаливним котлом

Котел на деревних гранулах є особливо актуальним для жителів тих регіонів, у кого немає можливості опалення будинку за допомогою газу. Пелети виробляються з відходів деревопереробної промисловості, тому є екологічно чистим видом палива і, до того ж, з досить високим коефіцієнтом корисної дії. Орієнтовно, для розрахунку витрати пелет на обігрів будинку 100 м2, можна застосовувати таку формулу. Кількість гранул дорівнює:

70 Вт/м2 – показник теплових втрат 1 м2 будинку;
100 м2 – площа будинку;
24 години – години в добі;
180 днів – дні сезону опалення;
0,7 – значення навантаження котла;
5000 Вт / год – це кількість тепла, що утворюється при згорянні 1 кг високоякісних пелет.


70 Вт/м² х 100 м² х 24 години х 180 днів х 0,7 / 5000 Вт/год = 4234 кг
Повторимося, що дані розрахунки приблизні. Існує безліч нюансів, через які значення можуть варіюватися. Можна з упевненістю сказати, що обчислити потребу твердопаливного котла в обсязі палива не складно.

Головне не сплутати всі дані, а по закінченню отримані кубометри помножити на вартість палива у вашій місцевості. Пам'ятайте, що при замовленні дров краще уточнити Про заходи, що використовуються постачальником: складометри це або «чисті кубометри». Інакше ви ризикуєте зробити помилку і тим самим переплатити або недоотримати деякий обсяг дров.

Який потужності котел тривалого горіння ви обираєте?

Котли виробництва Україна

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda