Твердопаливний котел з варильною плитою: особливості та переваги

У цій статті мова піде про твердопаливний котел з варильною плитою, принцип його роботи та переваги з недоліками. Наприкінці статті на вас чекає огляд популярних виробників.
Існує два типи котлів на твердому паливі: звичайні агрегати та конструкції з варильною вбудованою плитою. Відрізняються вони за функціональністю. Котел з варильною поверхнею найчастіше купують для дачних ділянок та власники невеликих будинків. Його популярність зростає з кожним роком (зокрема дров'яної моделі), оскільки газ дорожчає, а природне бажання користувача – заощадити та зберегти бюджет.

Відразу обмовимося, що твердопаливний котел з плитою – це не тільки обігрів приміщення. Він може служити як плита для приготування їжі. Погодьтеся, досить просто та економічно.
Існує кілька видів твердопаливних котлів. Розрізняються вони за типом палива, що використовується, а саме:
 • вугільні;
 • торф'яні;
 • брикетні;
 • дров'яні;
 • пелетні.
Ці котли є досить вигідним придбанням ще й тому, що можуть «приймати» як паливо різні матеріали. До того ж, вони прості в експлуатації.
Перед придбанням агрегату визначте, що виступатиме як тверде паливо і для чого застосовуватиметься котел найчастіше.
Переваги і недоліки котлів з плитою
Відзначимо ще кілька переваг твердопаливних котлів для опалення з плитою:
 • Створюють комфортне опалення в тих місцях, де немає можливості провести газ або електрику.
 • Паливо для такого котла – чисті матеріали: торф, відходи деревини та ін.
 • Варіативність вибору палива.
 • Різноманітність цін на котли, що дозволяє підібрати агрегат для будь-якого бюджету.
 • Простота установки. Для експлуатації в приватному будинку вам не потрібні виконання складних дій та додаткові витрати.

Переваги і недоліки котлів з плитою

Відзначимо ще кілька переваг твердопаливних котлів для опалення з плитою:
 • Створюють комфортне опалення в тих місцях, де немає можливості провести газ або електрику
 • Паливо для такого котла – чисті матеріали: торф, відходи деревини та ін.
 • Варіативність вибору палива
 • Різноманітність цін на котли, що дозволяє підібрати агрегат для будь-якого бюджету
 • Простота установки.
 • Для експлуатації в приватному будинку вам не потрібні виконання складних дій та додаткові витрати.
Недоліки котла полягають у наступному:
 1. Незважаючи на простоту установки, все ж таки для зберігання твердого палива буде потрібна певна площа, можливо, окрема споруда або господарське приміщення. Щоб коефіцієнт корисної дії був максимально високим, знадобляться певні умови.
 2. Другий мінус твердопаливного котла в тому, що якщо ви придбаєте дешевшу модель, то комфорт користування буде дещо знижений: постійне чищення, кіптява і сажа. Регулярний догляд.
 3. Будь-який котел цього виду вимагає самостійного ручного завантаження пального.
 4. ККД у котлах тривалого горіння становить 70%.

Принцип роботи твердопаливного котла з варильною плитою

За своєю конструкцією твердопаливні котли нагадують дров'яні печі.

Твердопаливний котел з варильною поверхнею має такі технічні особливості:

 1. Нагрів приміщення розігрітим повітрям або за допомогою теплоносія.
 2. Як ми вказали на початку статті, приготування їжі – ще одна важлива функція та характеристика такого котла. А в деяких моделях є й духові шафи для випікання.
 3. Котли з водяним контуром підключаються до системи водопостачання гарячою водою. Підігрів води здійснюється проточним способом. Якщо в агрегаті немає контуру гарячого водопостачання, то підігріти воду можна на варильній плиті.
Багато моделях існує «літній» режим. Він дозволяє приготувати їжу і при цьому не включати систему опалення.
Котел-плита на твердому паливі включає опалювальний прилад і варильну плиту. Можливий варіант оснащення та каміном. Це дозволяє заощадити кошти на паливо, а також площі приміщення (оскільки не виникає необхідності додаткової установки каміна). Деякі котли можуть чудово «вписатися» в дизайн інтер'єру та виглядати естетично.

Поверхня котла нагрівається від прямого вогню, тому всі моделі мають варильну плиту із чавуну. Теплообмінник роблять із стійких до високої температури чавуну чи сталі.
При виборі такого агрегату покупці відштовхуються насамперед від фінансових можливостей та частоти користування котлом.

Огляд виробників котлів з плитою

На українському ринку опалювально котли з плитою пропонують такі компанії:
 • «Atem Житомир»
 • «MaxiTerm Харків».
Всі марки відрізняються потужністю, використовуваним паливом та іншими характеристиками. Від матеріалу, що використовується (торф, деревні відходи або інше) залежить тривалість часу обігріву (буде це 3 години або 12 і більше годин). Від потужності залежить площа обігріву.

Котел з плитою Wirbel TEMY

Першим виробником буде австрійська компанія Wirbel TEMY, яка виробляє широкий асортимент таких пристроїв.

Котли з плитою Каракан

Наступний виробник "Каракан" (Росія) передбачає котли для житлових приміщень до 300 м ². Як паливо можна використовувати дрова, торф, буре вугілля та інше паливо.
Виробник «Сибір» випускає п'ять типів моделей котлів серії «КВО» із сталі, яка добре протистоїть жарі. Декілька деталей чавунні. Ці моделі були розроблені для власників заміських будинків та дач, які мають бажання трохи заощадити. Мета була – створити універсальний та зручний агрегат для опалення.

Відгуки користувачів

Відгуки користувачів котлів з плитою

Який твердопаливний котел ви оберете, залежить лише від вас. Проте спочатку слід зазначити, що переваги та недоліки придбання того чи іншого виду залежить від умов: площі приміщення, рівня теплоізоляції, відсутності чи наявності центральних систем комунікацій.

Відгуки користувачів підтверджують їхній широкий асортимент у великої кількості виробників. Стандартні котли з плитковою поверхнею мають можливість приготування їжі і до того ж працюють на різному твердому паливі: торфі, деревині, вугіллі… Купивши цей вид котла, ви вже не залежатимете ні від електрики, ні від газу.

Ціни залежать від виробника. На російському ринку ціна варіюється від 20 до 60 тисяч рублів. Є котли преміум-класу. Користувачі вже встигли переконатися в їх високій якості та помірній ціні.
Made on
Tilda