Як зробити теплий фундамент - теплоізоляція плити фундаменту

У традиційному будівництві в основному використовуються стрічкові фундаменти та фундаменти паль, які підтримують весь будинок. У сучасних рішеннях замість них все частіше використовуються спеціальні фундаментні плити — вони того варті?

Коли фундаментні плити замінюють стрічку та палі? Наприклад, під час будівництва енергоефективних будинків це рішення також використовується для особливо складних ґрунтів.

Цей тип фундаменту складається із спеціальних залізобетонних плит, які також виконують функцію підлоги на землі. Завдяки високим параметрам ізоляції, а також відповідній механічній міцності підлогу можна укладати на такій підлозі. Плити армуються з використанням сталевих стрижнів чи розподіленої арматури.

Переваги фундаментної плити

Цікаво, що їх чимало. Насамперед слід підкреслити простоту конструкції. Приготування такої плити набагато простіше і, насамперед, швидше, ніж у традиційних стін та фундаментів. Інші переваги цього рішення полягають у наступному.
  • Тепловий комфорт. Використання фундаментних плит дозволяє значно знизити (і навіть усунути) теплові втрати, спрямовані на ґрунт. Ось чому цей тип будівництва можна знайти в основному в сучасних енергозберігаючих будинках, які часто одержують енергію від сонця чи вітру, та опалюваннья використовують твердопаливні котли на дровах, які найбільш економні в наш час. Купити котел на дровах.
  • Ізоляція. Використання цих панелей дозволяє отримати дуже ефективну гідро- та теплоізоляцію. Чому? Оскільки між матеріалами виразно менше зв'язків, тому вам не потрібно турбуватися про будь-які витоки.
  • Розподіл ваги. Завдяки рівномірному навантаженню по всій поверхні фундаментні плити виявляються ідеальними на так званих слабких грунтах, на яких може осісти будинок. Щодо цього обговорюване рішення значно перевершує традиційні стіни та фундаменти.
  • Менше вологи. Конструкція панелі вбудована набагато менше, ніж стандартні фундаменти, завдяки чому вона менше схильна до повеней і вологи, викликаних дощовою водою або високим рівнем ґрунтових вод. Тому нам не потрібно турбуватися про високу вартість гідроізоляції.
  • Стабільність. Через вищезгадані особливості панелі утворюють дуже стійку монолітну структуру, напевно менш сприйнятливу до всіх видів змін у структурі ґрунту.

Недоліки фундаментної плити

Звичайно, жодне дизайнерське рішення не обходиться без вад. У разі плити слід зазначити, що її конструкція складніша, ніж у випадку стін та фундаментів. Необхідно виконувати спеціалізовані розрахунки та візуалізації з використанням відповідних програм моделювання. Все це потрібно, щоб зробити остаточний дизайн безпечним.

Що стосується дефектів, необхідно планувати розташування всіх вимикачів і вентиляційної установки до того, як плита почне заливатись. Бетон, що використовується під час будівництва плити, має бути відповідним чином адаптований, тому його неможливо урізноманітнити добавками на свій вибір.

Останнім недоліком фундаментної плити є дещо вищі витрати на її реалізацію. Це пов'язано з необхідністю використовувати більше бетону та сталі.

Будівництво фундаментної плити

Якщо всі ці переваги обговорюваного рішення переконали вас і ви хочете підготувати цю сучасну конструкцію, вам слід пам'ятати про кілька ключових питань.
УШП фундамент, технология ушп фундамента
Спочатку ґрунт має бути видалений до поверхні будівлі. Скільки землі ми маємо копати? Стільки скільки товщина дошки з її ізоляцією буде. Остаточне значення буде набагато менше, ніж із традиційними фондами.

Коли грунт підготовлений, необхідно підготувати баласт, який складатиметься із гравію та піску. Його товщина має бути 30 сантиметрів. Розкидаємо його по землі та монтуємо на ньому підземні елементи каналізації та водопостачання. Зрештою, ми прибираємо підрозділи.

Таким чином, ми можемо розпочати підготовку опалубки. Його роль найчастіше грає екструдований поліестер або пінополістирол із високою твердістю. При заливці тарілки ми повинні пам'ятати про те, щоб виготовити спеціальні водопропускні труби для мультимедійних, повітряних та електричних установок. Ми ставимо ізоляцію по периметру довкола панелі.

Після бетонування плити потрібно використовувати віброплиту, також вирівняти всю поверхню. Як ми вже згадували, фундаментна плита відмінно працює як підлога, на якій можна укласти підлогу.

Как изолируется фундаментная плита?

Подогрев обычно укладывают под плиту и по краям, потому что таким образом он изолирован от земли, что устраняет тепловые мосты. Наиболее часто используемым материалом является пенопласт типа EPS 2000, характеризующийся соответствующими техническими параметрами (коэффициент теплопроводности около 0,033-0,036 Вт / (м * К)) и высокой механической прочностью. Слой полистирола может иметь толщину от 20 до 40 сантиметров, в зависимости от специфики здания и грунта.
Якщо ми поміщаємо будинок на так звані слабкі підстави замість пінополістиролу, ми повинні використовувати керамзит або екструдований пінополістирол. Ці матеріали відрізняються більшою міцністю. Питання теплоізоляції виглядає дещо гірше, особливо у випадку керамзиту, тому в таких ситуаціях необхідно укласти товстіший шар пластику.

Як щодо гідроізоляції? Укладається на теплоізоляцію та виготовляється з мембран EPFM або спеціальних гідроізоляційних плівок. У разі невеликих будівель матеріал укладається одним шматком (для плівок це буде два або три шари, а для мембран один шар). Завдяки цьому ми виключаємо з'єднувальні матеріали, що захищає нас від друку.

Фундаментна плита має багато переваг. Насамперед, його легко виготовити, і він характеризується чудовою структурною стабільністю, рівномірним розподілом ваги будинку, що будується на землі, і достатньою стійкістю до вологи. Все це змушує задуматися про його використання під час будівництва будинків на слабких ділянках або енергозберігаючих будівель.
Made on
Tilda