Створення мобільної перегородки або ширми своїми руками

У багатьох власників квартир із вільним плануванням немає достатніх навичок та бажання возитися з будівництвом стін або наймати для цього команду професіоналів. Але, на щастя, можна встановити мобільні перегородки для зонування та поділити приміщення так, як вам подобається.
Зараз багато будівельних компаній продають квартири з вільним плануванням, що дає можливість майбутнім господарям облаштовувати її як душі завгодно. Вам пропонуються просто майданчик, з якого ви можете зробити будь-яку кількість кімнат і затишних куточків.

Такий варіант чудово підходить для творчих натур. Але що робити, якщо у вас немає бажання возитися з бетоном, цементом, ґрунтовкою, але є бажання щось змінити у вашій квартирі, створити відокремлену кімнатку, чи то кабінет, чи куточок для рукоділля. Тут на допомогу прийдуть мобільні перегородки для зонування. За допомогою них ви зможете створити інтер'єр, що підлаштовується на ваш настрій.

Тканинні мобільні перегородки

Це найпоширеніший вид перегородок. В даному випадку відмінно підійде важка світлонепроникна тканина або всім давно відомі жалюзі, що й полюбилися (жалюзі не зовсім домашній варіант, більше все-таки нагадує офіс). Однак, слід відразу врахувати, що такий вид перегородок більше схожий на театральну завісу. Про звукоізоляцію в цьому випадку говорити не доводиться.

Тканинні перегородки діляться на каркасні та безкаркасні тут все досить просто. Безкаркасним мобільним перегородкам надають жорсткість за допомогою плісування тканини – обробки її спеціальними засобами.

На вигляд це більше схоже на штори посередині кімнати, проте, зоровий поділ простору тут все ж таки присутній. Каркасні перегородки складаються з каркасу, як правило, металевої рамки, і натягнутої на неї тканини. Цей тип перегородки можна віднести до найдешевших і найпростіших.

Складні перегородки (гармошки)

Другий варіант перегородок – складні мобільні перегородки, так звані гармошки. Це найчастіший елемент в інтер'єрі японських будинків, де відгорожують теплу зону яка обігрівається пічью або твердопаливним котлом тривалого горіння. Їх використовують ще й як двері, а не лише перегородок. До того ж, така перегородка у зібраному вигляді займає зовсім небагато місця недорогий котел для дому

Матеріали для виготовлення можуть використовуватися будь-які. Найдешевший — пластик, але ж він і найнедовговічніший і найнеміцніший. Дерево - це класика для цього виду перегородок. А якщо поринути трохи в історію, то такі перегородки більше нагадують ширми - окремі кімнатки для перевдягання жінок.

При встановленні «гармошки» вже є певний ступінь звукоізоляції. І до того ж, можна задати яку заманеться траєкторію напряму вашої перегородки. Вона може бути не тільки пряма, а й опукла або навпаки увігнута.

Мобільна перегородка ширма своїми руками відео.

Перегородки шафа-купе

Це третій поширений вид перегородок, вона абсолютно аналогічна до системи дверей у шафах-купе. Є кілька мінусів цього виду:
  • можливо випирає нижній і верхній пороги (якщо звичайно ви не встановите їх врівень зі підлогою та стелею);
  • закрита половина кімнати (у будь-якому випадку вам не вдасться сховати двері повністю, так чи інакше, одна з половин кімнати буде постійно загороджена дверима, що, можливо, буде не так гармонійно виглядати у вашому інтер'єрі).

Дані три види перегородок вважаються стандартними і придбати їх у будь-якому будівельному магазині не складе великих труднощів. Якщо жоден вид вам не здався привабливим та поєднується з вашим інтер'єром, можна розглянути деякі підвиди перегородок.

Найголовніше розділяти поняття мобільної перегородки та звичайної перегородки. Конструкція мобільних перегородок повинна легко збиратися та переміщатись по приміщенню. Якщо ви встановили бетонну стіну, то її вже навряд чи можна назвати мобільною.

Кількість нестандартних перегородок обмежується тільки вашою уявою. Це можуть бути і розсувні перегородки, що обертаються, схожі за своєю будовою і зовнішнім виглядом з жалюзями, тільки з більш міцних матеріалів, і меблеві кубики, і різних форм стелажі, які послужать вам в якості роздільника кімнати.

Отже, ви визначились із вибором перегородки. Дивовижною вона буде або звичайнісінькою, не має великої різниці-установка перегородки своїми руками — справа досить проста.

Припустимо ви вирішили встановити розсувну перегородку на кшталт «шафа-купе». Все, що вам для цього потрібно - це розсувний механізм і матеріал для виготовлення дверей (тут, знову ж таки, все у ваших руках. ДСП, бамбукові панелі, матове скло, дзеркала звичайні або з малюнком).

Набір інструментів мінімальний: пила, викрутки (може і не знадобитися, але краще мати при собі), будівельний клей.
Made on
Tilda