Котел Зубр Стандарт 30 кВт

37500
грн.
Параметри котла:
Номінальна потужність (кВт): 30
Види палива: Дрова, тирса, тріска, вугілля, брикети
Об'єм топки (дм. куб): 105
Час роботи на одному завантаженні: від 13 до 18 годин
Температура води на виході, °C: 40-90
Опалювальна площа (м2): до 300
Габаритні розміри: 1100 x 470 x 835 мм
Діаметр димоходу (мм): 159
Вага (кг): 210
Об'єм води в котлі (л): 75

Твердопаливний котел Zubr Стандарт 30 кВт

Основною перевагою котлів тривалого горіння (КДГ) є їхня здатність тривалий час ефективно працювати на одній закладці палива. Головним недоліком твердопаливних котлів найчастіше називають необхідність постійного заповнення камери завантаження. Однак більшість негативних відгуків про роботу з котлами на твердому паливі пов'язані з досвідом експлуатації класичних котлів прямого горіння. У таких конструкціях горіння протікає дуже інтенсивно, що значно скорочує час роботи пристрою від однієї закладки.

Особливості конструкції котла тривалого горіння Зубр

У конструкцію котлів тривалого горіння Зубр входять такі вузли:

 • Топкова камера – у пристрої передбачено дві камери згоряння. Перша топка (з вертикальним або горизонтальним завантаженням) призначена для спалювання деревини. Друга камера, використовується для допалу вуглекислого газу, що виробляється. Щоб забезпечити повне спалювання газу, топка зроблена з шамотної цегли, що запобігає втратам тепла і сприяє підтримці температури близько 800°С.

 • Автоматика – дров'яний котел тривалого горіння працює як автономна станція. Контролер регулює кількість повітря, змінюючи температуру нагрівання. У простих котлах використовується ручне керування шиберною заслінкою.

 • Водяний контур – всередину камери згоряння вбудований змійовик, по якому циркулює теплоносій. У чавунних версіях, нагрівання здійснюється за допомогою водяної сорочки, що оточує топкову камеру. Підключення батарей опалення здійснюється через подавальний та зворотний відводи, з'єднані з контуром.

 • Димар – у конструкції передбачений ламаний димар, що акумулює тепло відхідних газів. Більшість котлів тривалого горіння оснащені збільшеною камерою завантаження. Внутрішній пристрій дозволяє забезпечити автономну роботу протягом 8-12 годин.
Особливості обладнання:

 • Котел Зубр проведений за кресленнями Холмова. Теплообмінник камери горіння виготовлений з жароміцної сталі товщиною 5 мм марки 15Х25Т.
 • Зовнішні листи теплообмінника виготовлені зі сталі 3 мм доказом використання 5 мм сталі є вага котла і порівняльна характеристика з іншими виробниками.
 • Велика камера згоряння розрахована на обсяг палива, яке може забезпечити роботу котлу до 7 днів (показник може змінюватися в залежності від виду і якості палива). Середнє значення 18 годин.
 • Пошарове нижнє горіння палива. Так як горить тільки нижній шар палива (10-15 см над колосникових гратами), відбувається поступова сушка верхніх шарів деревини. Котел Холмова Zubr (Зубр) працює з високим ККД навіть при високій вологості дров.
 • Вторинне допалювання газів через форсунку.
 • Гарантія на котли Zubr 5 років.
Переваги конструкції

Насамперед, представлене вище обладнання відрізняється своєю ефективністю. Завдяки особливій конструкції паливо всередині приладу не горить, а повільно тліє. Це дозволяє значно підвищити ККД (аж до 85%), а також протягом тривалого часу обігрівати значну за розмірами площу.

У список переваг котлів, які працюють протягом тривалого часу, також слід увімкнути об'єм камери згоряння. Переважна більшість пристроїв за один раз можна завантажити до 50 кг палива. Як результат, ви надовго забудете про те, що потрібно зайти в котельню і підкинути дров.

Котли тривалого горіння Зубр мають дві важливі особливості, які дозволяють максимально продовжити термін роботи пристрою від однієї партії палива. По-перше, у таких котлах горіння протікає лише у маленькій обмеженій зоні. Одномоментно горить лише невелика частина палива, а решта обсягу в цей час просто знаходиться всередині агрегату в очікуванні своєї черги на спалювання. Така організація подачі палива в зону горіння не тільки продовжує час автономної роботи котла, але й робить його більш стабільним та легким у регулюванні.

Пристрій легше налаштувати на певний температурний режим, оскільки обсяг тепла, що генерується, залишається незмінним. Протягом усього терміну роботи агрегату спалюється однаковий обмежений обсяг палива, на відміну від класичного котла, в якому завжди є короткий період пікової тепловіддачі та тривалі періоди поступового збільшення та падіння теплогенерації.

Другою позитивною властивістю КДГ є часткова робота в режимі піролізу палива та здатність допалювання піролізних газів. Тобто такий котел поєднує в собі два типи розкладання палива — пряме горіння та піроліз. Внаслідок прямого горіння тепло виділяється відразу, а піроліз призводить до утворення піролізних газів, які потім допалюються з виділенням додаткового тепла. Такий суміщений режим значно підвищує ККД використання палива, оскільки при рівному обсязі пального матеріалу від спалювання піролізних газів можна отримати значно більше тепла, ніж від прямого горіння.

Виходячи з усього вищесказаного можна зробити висновок, що, в порівнянні зі стандартними твердопаливними котлами, котли довготривалого горіння мають кілька переваг. Це і підвищена тривалість роботи на одній закладці палива, і збільшена ефективність його спалювання, і стабільність теплогенерації. Для досягнення цих характеристик було розроблено дві принципово відмінні конструкції — з горінням верхнього та нижнього шару палива. Класичні теплогенератори верхнього горіння це циліндричні котли Струпова, а базовою конструкцією для пристроїв нижнього горіння є котли Холмова.

Також на відміну від аналогів котел тривалого горіння Зубр може працювати на різних видах пального. Наприклад, на дровах, вугіллі, торфі, пелетах, звичайних і пресованих тирсі. Завдяки універсальності ви, як власник, можете заощадити відчутну суму.

Здатність функціонувати на паливі різних видів дозволяє вибрати найбільш доступні види пального. При цьому розмір, наприклад, дров може бути різним (від тирси до брикетів). Це допомагає заощадити дорогоцінні квадратні метри в котлі.

Що стосується недоліків, то відчутних мінусів у пристрої цього класу помічено не було. Але хотілося б відзначити високу вартість. У середньому вартість котли тривалого горіння починається від 26500 грн. Так, можна знайти дешевші моделі, але вони не зможуть порадувати своєю ефективністю та зручністю використання.

Важливо при установці твердопаливного котла тривалого горіння Зубр відповідально поставитися до проектування системи опалення. Адже якщо все ретельно не продумати, то ви не відчуєте всіх його переваг.

На які параметри слід звернути увагу, обираючі котли довготривалого горіння Зубр?
Котли тривалого горіння на дровах пропонуються кількома вітчизняними та зарубіжними виробниками. Конструкція обладнання, як і теплотехнічні характеристики істотно відрізняються.

При виборі теплогенератора приділяють увагу наступним параметрам:
 • Продуктивність. Особливості конструкції. Країна виробник. За перерахованими вище трьома параметрами, підбирають відповідну модель котла для побутових потреб.
 • Розрахунок потужності. Правильно підібраний дров'яний котел опалення тривалого горіння легко справляється з обігрівом житлової площі до 400 – 500 м². При виборі враховують продуктивність теплогенератора. Розрахунок потужності виконують так: обчислюють загальну площу будинку. Розраховують необхідну потужність котла, використовуючи формулу 1 кВт = 10 м². Якщо в конструкції є контур ГВП, до отриманого результату додають 15-20% запасу.
 • Конструктивні особливості. Види котлів тривалого горіння, прийнято класифікувати на кілька груп, за такими критеріями: кількість контурів – одноконтурні котли для опалення на дровах тривалого горіння, що не мають вбудованого змійовика ГВП. Підігрів побутової води здійснюється за допомогою підключення бойлера непрямого нагріву. Це тягне за собою додаткові витрати на придбання ємності та її подальший монтаж.
Тривалість горіння котла довготривалого горіння Зубр
Тривалість горіння однієї закладки дров становить від 8 до 24 годин. Період автономної роботи залежить від кількох факторів:
 • тип котла;
 • якість палива;
 • правильна експлуатація;
Навчитися правильно топити котел набагато легше, ніж може здатися на перший погляд. Під час розпалювання та подальшої експлуатації дотримуються вимог, зазначених виробником у технічній документації.

Після кількох топок процес стає звичним. Як добитися тривалого горіння дров Витрата дров, за умови використання режиму тривалого горіння, менше ніж у звичайних котлах, на 30-40%. ККД досягає 92%. Не у всіх споживачів виходить з першого разу досягти того, щоб котел запрацював у режимі тривалого горіння. Деякі скаржаться на багато виділення смоли в процесі спалювання деревини.

Домогтися тривалого горіння дров можна, ретельно дотримуючись рекомендацій виробника: дрова розпалюють при повністю відкритій заслінці. У режим тривалого горіння котел переводять тільки після досягнення температури 600°С. Вологість дров має перевищувати 20%.

Топити хвойними породами дерева не рекомендується. Порушення правил експлуатації призводить до того, що від дров у котлі утворюється смола. Найчастіше не дотримуються таких умов: Мінімальна температура теплоносія на виході не повинна опускатися нижче 65°С. Правильно топити котел дровами твердих порід: осиною, буком, акацією, дубом і т.д. Висока вологість дров призводить до рясного виділення смоли. Правильна експлуатація котлів тривалого горіння продовжує термін служби техніки та збільшує тепловіддачу.

Як правильно закладати дрова?

Укладання дров у котлі виконується у згоді з такими правилами: поління розколюються великими шматками. Укладання дров у топку здійснюється якомога щільніше. Важливо уникнути порожнеч між поліннями. Довжина полін повинна бути менше розмірів завантажувальної камери, як мінімум на 5 см. Розпалювання виконують виключно сухими лучинками. Використовувати бензин або гас для розпалювання дров забороняється. Іноді рекомендується використовувати спеціальні хімічні брикети, що видаляють смолянисті відкладення на стінках.

Купити котел Zubr дуже просто

Ми пропонуємо купити котел довготривалого горіння Zubr на найвигідніших умовах з офіційною гарантією та сервісною підтримкою 24/7. Ми дбаємо про своїх клієнтів і тому надаємо безкоштовну доставку продукції на всій території України. Крім того, наші співробітники завжди готові надати детальну консультацію, підібрати необхідну потужність, порекомендувати якісне супутнє обладнання.


Чому котел Зубр вигідніше купити у нас

 • Ціна заводу-виробника
  Виробник постійно відстежує ціни, і якщо ціна нижче то це або підробка або для залучення уваги щоб послатися на помилку.
 • Доставка Безкоштовна
  На відміну від інших продавців замовивши у нас ми відправимо котел з БЕЗКОШТОВНОЇ АДРЕСНОЮ ДОСТАВКОЮ. Економте час і гроші на доставці з відділення.

Супутні товари до котлів

Повернутись
Рекомендоване паливо для котла Зубр Стандарт 24 кВт
Дрова - час горіння, на дровах від 10 годин до 15 годин.
Тріска - час горіння від 7 до 10 годин.
Брикети - час горіння від 13 годин до 24 годин.
Вугілля - час горіння на вугіллі від 2 до 3 діб.
Пелети - час горіння від 13 годин до 27 годин.

У базову комплектацію котла" Зубр " входить:

 • котел в зібраному вигляді;
 • термометр осьовий;
 • чавунний колосник;
 • гарантійний талон, інструкція експлуатації до котла.

Розширена комплектація котла Зубр:

 • Тен електричний потужністю 2 кВт;
 • другий контур ГВП;
 • електронна автоматика (контролер і вентилятор).
Доставка без попередньої оплати за 2-3 дні з моменту оформлення замовлення по всій території України БЕЗКОШТОВНА
 • Для покупців із будь-якого міста (села) України діє доставка.
 • Ми уклали ексклюзивний договір з Новою Поштою, тому доставка займає не тиждень, а всього 2-3 дні, залежно від вашого місця проживання.
 • Завдяки постійній наявності продукції на складі відправляємо замовлення вже наступного дня після замовлення, без попередньої оплати (оплата при отриманні).
 • Після відвантаження ви отримаєте смс із номером декларації та зможете самі відстежувати переміщення вантажу
Наші контакти
Зателефонуйте нам прямо зараз!
+38 (097) 247 - 97 - 63
+38 (095) 518 - 28 - 14

м. Київ, вул. Л. Руденко, 6А
БЦ "Колізей"
Click to order
Made on
Tilda