Скління балкона своїми руками

Рано чи пізно приходить час задуматися про красу та зовнішній вигляд старого балкона. Багато сімей, щоб збільшити житлову площу своєї квартири, облаштовують на лоджії додаткову теплу кімнату, за допомогою повного скління та оздоблення балкона або зробити балкон з виносом (якщо це можливо).

Підготовка балкона до скління

Ви можете знайти два види сайдингу. Перший – сталевий, а другий – вініловий. Переважно використовується вініловий через його невисоку вартість, високу зносостійкість та інші прекрасні характеристики. Вітер, опади, перепад температур вініл витримає без проблем і прослужить дуже довго.

Перед початком ремонтних робіт перше, що потрібно зробити, – проаналізувати стан інженерних конструкцій. Можливо загородження вже вийшло з ладу і не в змозі витримати сильне навантаження, яке створить пластиковий віконний профіль. Причинами аварійного стану огорожі можуть бути:

  • несправність балкона, що надходить з часом;
  • старість;
  • лоджія, спочатку зроблена з низькосортних будматеріалів.

ОБОВ'ЯЗКОВО ДО ВИКОНАННЯ! ПЕРЕД СКЛЯННЯМ І УТЕПЛЕННЯМ БАЛКОНУ НЕОБХІДНО В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ, ЗМІЦНЮВАТИ ОГРОДЖУВАЛЬНІ ПАРАПЕТИ.

Це першорядна дія з встановлення віконного профілю. Слід заздалегідь визначитися, що буде на новій площі. Чим сильнішим буде навантаження, тим міцніше треба зміцнювати основу та огородження балкона.

Укрепление балкона перед остеклением

За допомогою яких матеріалів укріплювати балкон? Це можуть бути: метал та піноблоки.

Якщо на лоджії були металеві поручні, то можна ущільнити її за допомогою варіння додаткових куточків з металу в основних місцях: кути та приєднувальні кріплення до стіни будинку, а також нижню основу біля підлоги. Якщо вже існуюча металева огорожа знаходиться в аварійному стані, не варто спокушати долю і краще замінити її на нову. Або ж можна обварити новим зварюванням поверх старої та міцно зафіксувати біля фасаду будівлі. І ще раз, слід пам'ятати, що нова будконструкція повинна витримувати великі навантаження.
Даний метод зміцнення балкона досить популярний серед населення, тому що може бути використаний на будь-якому навіть дуже старому балконі.

Другим популярним способом оновлення основи лоджії є піноблочне укладання.
Бетонні блоки з додаванням піноутворювача останнім часом вибороли лідируючі позиції на ринку. Так, вони набагато легші за цеглу, більше в кілька разів і коштують дешевше. Прекрасний варіант для оновлення та утеплення балкона.

Вони мають властивості збереження тепла, довговічністю і виготовлені з екологічно чистого матеріалу. Виклавши огорожу з піноблоків, можна не турбуватися за його безпеку та міцність. Але слід пам'ятати, що блоки, при викладанні, необхідно вставляти арматуру. Тепер точно не варто перейматися безпекою такої кладки.

Але, цей спосіб зміцнення краще не використовувати на нешироких та старих балконах, так як великі розміри матеріалу значно зменшать корисну площу.

Роботи, що включають скління балкона

Перед будівельними роботами слід очистити балкон від усіх побутових предметів та речей, ретельно вимивши його від пилу та бруду. Бажано законопатити всі щілини та дірки монтажною піною чи розчином. Потім можна приступати до бетонної стяжки. Вона необхідна зміцнення підлоги.

Розрахункові припущення та форми скління

Аналізуючи різні форми балконів, було зроблено такі припущення:
  • базовий варіант - балкон у прямокутній проекції зі склінням, встановленим на всіх стінах корпусу;
  • подальші варіанти - балкони на п'ятикутній або чотирикутній проекції, створені шляхом зменшення площі південної перегородки та додавання бічних перегородок, нахилених з південного напрямку на 45°;
  • поверхня зовнішніх перегородок балкона збільшена за рахунок винесення всіх конструкцій.
Балкон доданий до квартири у багатоквартирному будинку, може опалюватись твердопаливним котлом тривалого горіння, розташованому у центрі багатоповерхового поверху. У квартирі є дві протилежні зовнішні та дві внутрішні перегородки, що відокремлюють її від кімнат з аналогічним призначенням.

Будівля має цегляну та залізобетонну конструкцію з теплоізоляцією корпусу, яка відповідає вимогам Постанови міністра інфраструктури від 6 листопада 2008 року про технічні умови, які мають дотримуватись будівель та їх розташування.

Корпус балкона з виносом характеризується високою теплоізоляцією. Значення коефіцієнта тепловіддачі твердої частини становить 0,3 Вт/(м²·К), а скління – 1,7 Вт/(м²·К) (при загальній сонячній радіації g = 0,62). Це варіант житла з позначкою «B2», обраний через найбільш сприятливі енергетичні умови.

Енергоефективність окремих варіантів балконних огорож оцінювалася на основі потреби в теплі в опалювальний сезон та потреби в енергії для охолодження влітку у сусідній квартирі. В аналізах не враховувалися ефективність та вартість вироблення енергії з будь-яких систем опалення чи охолодження.

Якщо ви хочете зробити балкон з виносом своїми руками, рекомендуємо звернути увагу на те, як краще зробити недорогий котел для дому.

Це продиктовано бажанням оцінити енергетичні ефекти, що залежать лише від форми перегородок будівлі та зовнішніх умов, пов'язаних із розташуванням квартири, таких як інсоляція чи температура повітря.

Як зробити балкон з виносом своїми руками

Всім відомо, що будь-який ремонт у квартирі – це зміни. Ви намагаєтеся освіжити ваше гніздечко, модифікувати, розділити, додати та розширити. Мабуть, одним із найзручніших і економічно вигідних способів розширення житлоплощі є винос балкона. До того ж якщо балкон утеплити та звукоізолювати, він стане чудовим місцем для проведення довгих, зимових вечорів за кухлем гарячого чаю.

Проведення монтажних робіт на балконі з виносом своїми руками дозволить також покращити міцність вашої конструкції, підвищити міцність всіх елементів балконної споруди. Тобто ви виносите вашу майбутню металеву конструкцію балкона вперед, далі балконної плити. Зазвичай нижню частину виносного балкона роблять під кутом. Насамперед це полегшує майбутні роботи. Від вас буде потрібно лише ентузіазм, завзятість, терпіння і трохи кмітливості. Будівництво виносного балкона - це одні з найлегших способів реалізувати свої будівельні здібності.
Варто не забувати, що для винесення балкона вам знадобиться запит у відповідних інстанціях.
Як і для будь-якого іншого ремонту, у цій справі найголовніше — добре підготуватися, щоби не довелося під час монтажу докуповувати труби або анкери.

Варто заздалегідь розробити креслення/малюнок вашого майбутнього балкона і, спираючись на нього, розрахувати необхідну кількість матеріалів. Також, ви зможете розробити свій «графік будівництва» та заздалегідь замовити скло. Склопакети варто вибирати, виходячи з ваших бажань. На цьому етапі важливо визначитися з формою вікон, з можливістю опалення приміщення, розташуванням відносно сторін світла і найголовніше — площею.

Підготовчий етап для створення балкону з виносом

Розпочати будівництво виносного балкона слід з виготовлення металевої конструкції - основи балкона. Для цього вам знадобляться профільні труби з перетином 40х40, сталеві куточки та кріпильні анкери 200х250мм. Після встановлення конструкцію фарбують фасадною фарбою для захисту від негативного навколишнього впливу.

Для основи каркаса відміряють дві однакові профільні труби. Далі, залежно від товщини ваших склопакетів, між віконними перемичками залишають деяку відстань, зазвичай не більше 400мм. По всьому периметру вашої майбутньої споруди болгаркою спилюється старий металевий профіль, залишаючи при цьому несучі стовпи. Після цього зварювальним апаратом фіксуються нові труби.

Варто приділити особливу увагу швам при зварюванні. Намагайтеся робити їх якомога рівніше і товще. Це надасть міцності вашому майбутньому балкону. На даному етапі важливо дотримуватись правил безпеки. Усі зварювальні роботи виготовляються тільки у спецодязі: маска, рукавички та куртка. Не забувайте також користуватися рівнем під час всього будівництва, щоб уникнути будь-яких відхилень.

Каркас для балкона з виносом

Наступним етапом будівництва стане встановлення перемичок, при цьому розмір профілю обов'язково повинен збігатися з розміром перемичок. Після того, як ви визначите місце встановлення перемичок, можна приступати до приварювання з усіх боків. Не забувайте про правила зварювання: приварюйте повільно, але дуже ретельно, не допускаючи прогалин та перепусток.

Після приварювання перемичок починаємо створення зовнішньої рами. Конструкцію, що примикає до стіни, кріплять спеціальними анкерами. Після закінчення монтажних робіт зі створення виносного балкона всю конструкцію зачищають від іржі і грунтують спеціальним складом для зовнішніх робіт. Тут ви можете приділити особливу увагу кольору ґрунтовки, якщо не плануєте потім ховати «скелет» конструкції.

Обшивка каркаса балкона з виносом

Етап облицювання металевої конструкції відбувається до скління балкона з виносом. Для цих робіт чудово підійде сайдинг, профнастил або будь-які інші матеріали, з якими можна застосувати утеплювач та гідроізоляцію.

Вам потрібно встановити решетування з кроком 500 мм (зазвичай вважається мінімальним, для обшивки каркасу). Найчастіше у будівництві використовують металевий профіль. Можна задати певну форму вашого балкона зсередини або навіть зробити зимовий сад, все залежить від фантазії. Після підготовки всіх конструкцій до повністю закінченої основи спочатку кріплять сайдинг, потім вкладають і щільно утрамбовують утеплювач і ізоляцію, після чого встановлюють решетування з внутрішньої сторони. У вас повинен отримати своєрідний бургер, який лягатиме на каркас: облицювання → утеплювач → ізолятор → решетування.

Щоб максимально спростити роботи зі скління балконів з виносом, склопакети дістають із профілю, що несе. У готові отвори спочатку вставляють віконні рами і фіксують їх кріпильними пластиками. При наявності будь-яких щілин, скористайтеся монтажною піною після того, як будуть відрегульовані всі елементи вікон приступають до відливу підвіконня.

Коли всі склопакети будуть вставлені, всі монтажні шви ще слід закласти піною. Останнім, і, мабуть, найприємнішим етапом на шляху створення виносного балкона є обробка всіх внутрішніх елементів, установка системи освітлення та обігріву. Ось і все, ваш балкон готовий!
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda