Правильна схема підключення твердопаливного котла опалення своїми руками

При створенні системи теплопостачання в заміських котеджах і будинках, розташованих у сільській місцевості, за відсутності магістрального газопроводу власники нерухомості воліють користуватися котлами, що функціонують на твердому паливі, в основному на вугіллі або дровах. Правда, схема установки твердопаливного котла в конкретному випадку може відрізнятися, оскільки для піролізних приладів потрібна обов'язкова наявність електроенергії, та й сам процес монтажу має низку особливостей.

Вимоги до підключення твердопаливних котлів

Те, наскільки ефективно та надійно функціонуватиме опалювальна конструкція, насамперед залежить від того, наскільки правильно підключений твердопаливний котел з водяним контуром або без нього. Але це можливо, коли схема підключення котла твердопаливного виконана професійно (прочитайте також: "Підключення котла до системи опалення - робимо правильно"). Якщо використовується даного типу водонагріючий прилад, як видно на фото, у нього є тільки вхід і вихід, до яких приєднують інші елементи схеми.

Щоб опалювальний котел на твердому паливі працював тривалий час з найбільшою віддачею, інструкція з експлуатації регламентує мінімальну температуру 55°C на виході та 45°C на вході (звороті) котла. За недотримання цих умов конденсат, зібравшись на стінках, здатний зруйнувати агрегат. Щоб уникнути подібних проблем, знадобиться схема підключення твердопаливного котла опалення до системи теплопостачання.

Важливе значення має правильність установки приладу, оскільки він повинен розташовуватися на жорсткій підставі вертикально. Для облаштування покриття для підлоги створюють цементну стяжку товщиною не менше 5 сантиметрів з підсипкою аналогічної висоти. Розширювальний бачок слід монтувати у найвищій точці над системою опалення, зазвичай його поміщають у горищному приміщенні.

Димар у котла слід обладнати клапаном, зробленим з нержавіючої сталі, внизу у нього необхідно облаштувати збірку конденсату (прочитайте: "Як зробити димар для твердопаливного котла своїми руками - варіанти пристрою димової труби"). Для очищення каналу від сажі по всій його довжині можна створити доступні, невеликі за розміром люки. Якщо труба для відведення кіптяви проходить через приміщення, що не опалюється, її слід утеплити і тим самим продовжити термін експлуатації.

Фахівці категорично не рекомендують експлуатувати ці прилади без запобіжного клапана. Також можна встановити триходовий клапан для котла. Необхідно вивчити інструкцію, як правильно підключити твердопаливний котел та як слід його експлуатувати. Справа в тому, що агрегати на твердому паливі використовувати можна тільки разом із водяним контуром з тиском 2кг/см², а рівень допустимого температурного режиму не повинен перевищувати 90°C.

  Схеми підключення твердопаливних котлів

  Встановлення твердопаливного котла у систему з розширювальним баком відкритого типу. Циркуляційний насос встановлюється на зворотній трубі, щоб убезпечити систему від термальних перевантажень та перегріву, у разі збоїв у роботі системи енергозабезпечення:

    По можливості слід встановити відкритий розширювальний бак у верхній точці водопостачання.

    Між котлом та баком обов'язково повинні бути запобіжні лінії. Цей тип установки встановлюється на вхідний та вихідний трубопровод котла, а також з'єднує котел з розширювальним баком найбільш коротким шляхом. За відсутності будь-яких захисних пристроїв, на лініях електропередач не повинно бути жодних клапанів та кранів.

    Якщо в системі не може бути організована відстань h, насос повинен встановлюватися на прямій трубі.

      Поворотний пристрій повинен встановлюватись у загальній системі водоподачі для захисту системи від зворотного тиску та зворотної сифонної дренажної системи. Відповідно до чинних норм клапан повинен бути підібраний відповідно до наявних норм.

      З цієї причини система Байпаса повинна бути організована між вхідними та вихідними трубами всмоктувального та напірного колекторів до насоса. Якщо ж насос вимкнений, а котел продовжує роботу, вода буде надходити в систему без будь-яких труднощів. Система байпаса забезпечить нормальну роботу системи у разі збою у системі електропостачання.

      Щоб створити необхідний тиск, розширювальний бак має бути встановлений на найвищій точці системи. За допомогою запобіжних ліній, розташованих між котлом та розширювальним баком, повинні бути встановлені лінії безпеки між котлами. На схемі показано максимальну відстань від котла до запобіжних ліній.

        Твердопаливний котел не рекомендується встановлювати в системах закритого типу, оскільки при використанні такого котла утруднений процес керування і температура може підніматися вище за встановлену Вами величину. Якщо ви збираєтеся поставити котел у закриту систему, необхідно встановити температурний запобіжний клапан (з двома датчиками).

          Запобіжний клапан потрібний для запобігання використанню енергії на нагрівання води. Завдяки тому, що він має герметичний корпус і розширювальний бак закритого типу, то система не зможе виконати цю роботу самостійно. Знизити температуру в системі можна за допомогою запобіжного клапана, оснащеного подвійним температурним датчиком. Коли температура води у системі досягає 95-100 оС, датчик передає сигнал на клапан і вода надходить холодна. Коли температура знизилася до необхідної величини, датчик дає інший сигнал для закриття клапана та припинення подачі холодної води до системи.

          Завжди встановлюйте температурний запобіжний клапан на вхідній трубі перед котлом. З-за великої різниці температур холодна вода, що надходить безпосередньо на гарячі частини котла, може викликати утворення тріщин. Задню частину запобіжного температурного клапана необхідно встановити перед вхідним отвором регулятор тиску. Система бай паса може бути встановлена між температурним запобіжним клапаном і редукторами тиску.

            Закритий тип із природною циркуляцією

            Досить проста, але досить ефективна схема обв'язки з малою кількістю споживачів. Ця схема схожа на відкритий тип. Відмінність полягає у включенні закритого розширювального бака з мембраною, що встановлюється на зворотному трубопроводі. У розширювальному баку має бути 10% від загального обсягу теплоємного теплоносія у системі. Існує кілька основних нюансів при обв'язуванні котельного обладнання поліпропіленом. Від котла до групи безпеки має бути металева труба. Також ділянка трубопроводу із встановленим триходовим клапаном, який був виготовлений відповідно до ГОСТів, має бути металевою.

              Закритий тип із примусовою циркуляцією

              Насос, встановлений у системі опалення, забезпечує циркуляцію теплоносія. У цьому випадку можна вирішити проблему низької температури у зворотному трубопроводі, додавши гарячу воду з лінії подачі за допомогою триходового клапана. Таким чином, в будинку можна створити комфортніші умови опалення завдяки можливості регулювання температури опалювальними пристроями. Але тут є й мінуси:
              Коли живлення вимкнено, циркуляційний насос не виконуватиме своїх функцій і це може призвести до перегріву. Необхідно включити в схему підключення буферний бак (теплоакумулятор) або встановити акумуляторну батарею і блок безперебійного живлення.

                Підключення твердопаливного котла через гідравлічну стрілку

                Для балансування системи опалення гідравлічна стрілка необхідна. Забезпечити безпеку котла від можливих теплових ударів, які можуть виникнути під час його роботи.
                Гідрострілка забезпечує захист вашої системи опалення при відключенні контурів. Гідрострілка використовується у разі багатоконтурних систем опалення, щоб рівномірно розподілити подачу гарячої води до системи опалення.
                Гідрострілки виконують функцію відстійника та збирають різні шлами, нагари або бруд. Це дозволяє продовжувати роботу котла, а також системи опалення загалом.

                  Підключення до системи з твердопаливним котлом бойлера непрямого нагріву

                  Завдяки бойлеру непрямого нагріву можна отримати гарячу воду, що використовується у побутовому господарстві. Такий котел не гріє воду, а бере енергію від твердотільного казана. Воду для водопроводу нагрівають від води, що надходить із опалення. В результаті теплоносій між собою не поєднується. При виборі системи опалення та її комплектації змінюватимуться схеми підключення для кожного з джерел тепла та споживачів.

                    Обв'язка твердопаливного та електричного (газового) котла

                    Ця обв'язка актуальна та затребувана у мешканців заміських будинків. Вона забезпечує цілодобовий комфорт у будинку, включаючи у загальну обв'язку кілька джерел обігріву. У більшості випадків, встановлюється пара з газового або електрикового котла та твердопаливного котла.
                    Схема з'єднання газового та електричного пристрою з дров'яним одноманітна, тому що використовує теплоакумулятор одночасно як гідравлічну стрілку. Дозволяє за допомогою цього забезпечити теплом відразу велику кількість опалювальних контурів (радіатори, тепла підлога, бойлери та сушки для рушників) Також тепло газового або електричного котла і традиційного твердопаливного заряджає буферний бак, а потім споживає енергію в кінцевих точках опалення.

                    Існує інший спосіб підключення газового (електричного) котла та твердопаливного без використання буферної ємності. Головним джерелом є твердопаливний котел, а також допоміжний газовий. В результаті при згорянні твердого палива температура повітря знижується. Це фіксує в кімнаті датчик та включає газовий котел. Охолоджений головний котел вимикається автоматично. Газовий газовий апарат працює до тих пір, поки котел працюватиме з подальшим завантаженням палива. Все гаразд, датчик кімнатної температури відключає газовий пристрій нагріву.

                      Обв'язування системи опалення з теплоакумулятором

                      У разі використання буферної ємності під час роботи твердопаливного котла гаряча вода надходить у теплоакумулятор. Збільшена ємність накопичує надмірну теплову енергію, а потім віддає її в систему опалення та опалення. Коли система опалення завершить спалювання палива, система опалення споживатиме гарячу воду з акумулятивного бака/strong. При цьому теплоакумулятор підтримуватиме систему, доки Ви не завантажите в котел паливо. Ви зможете заощадити паливо для казана, а також ваші гроші. Буферна ємність захищає систему опалення від перегріву, за рахунок відбору надлишкового тепла на себе та запобігає перегріву. Також вона працює як гідравлічний вирівнювач, який підтримує тиск у системі.

                        1. Пелетний котел Maxus TRIO UNI+
                        2. Бак розширення
                        3. Група безпеки
                        4. Циркуляційний насос
                        5. Термостатичний триходовий клапан
                        6. Пелюсточний клапан
                        7. Буферна ємність
                        8. Автоматичний повітровідвідник
                        9. контролер
                        10. Сервопривід
                        11. Триходовий клапан
                        12. Змішувальний вузол підлогового опалення
                        13. Змішувальний насос Г
                        14. Підлоговий гребінець
                        15. Сонячна система

                          Деякі монтажники стверджують, що теплоакумулятор не потрібен для пелетного котла. Ми рекомендуємо обов'язково встановлювати цю ємність у систему. Забезпечується захист від перегріву системи опалення за рахунок об'єму бадьєрового теплоносія. Спільне підключення кількох джерел тепла (твердопаливний, газовий котел, електричний котел та сонячні колектори) Це дозволяє котлу працювати на максимальній потужності постійно, це збільшує термін експлуатації котла, зменшує утворення конденсату, а також сприяє повному згоранню палива, що знижує кількість шкідливих викидів тобто зменшується період його очищення.
                            Made on
                            Tilda