Правильна схема підключення твердопаливного котла опалення своїми руками

При створенні системи теплопостачання в заміських котеджах і будинках, розташованих у сільській місцевості, за відсутності магістрального газопроводу власники нерухомості воліють користуватися котлами, що функціонують на твердому паливі, в основному на вугіллі або дровах. Правда, схема установки твердопаливного котла в конкретному випадку може відрізнятися, оскільки для піролізних приладів потрібна обов'язкова наявність електроенергії, та й сам процес монтажу має низку особливостей.

Вимоги до підключення твердопаливних котлів

Те, наскільки ефективно та надійно функціонуватиме опалювальна конструкція, насамперед залежить від того, наскільки правильно підключений твердопаливний котел з водяним контуром або без нього. Але це можливо, коли схема підключення котла твердопаливного виконана професійно (прочитайте також: "Підключення котла до системи опалення - робимо правильно"). Якщо використовується даного типу водонагріючий прилад, як видно на фото, у нього є тільки вхід і вихід, до яких приєднують інші елементи схеми.

Щоб опалювальний котел на твердому паливі працював тривалий час з найбільшою віддачею, інструкція з експлуатації регламентує мінімальну температуру 55°C на виході та 45°C на вході (звороті) котла. За недотримання цих умов конденсат, зібравшись на стінках, здатний зруйнувати агрегат. Щоб уникнути подібних проблем, знадобиться схема підключення твердопаливного котла опалення до системи теплопостачання.

Важливе значення має правильність установки приладу, оскільки він повинен розташовуватися на жорсткій підставі вертикально. Для облаштування покриття для підлоги створюють цементну стяжку товщиною не менше 5 сантиметрів з підсипкою аналогічної висоти. Розширювальний бачок слід монтувати у найвищій точці над системою опалення, зазвичай його поміщають у горищному приміщенні.

Димар у котла слід обладнати клапаном, зробленим з нержавіючої сталі, внизу у нього необхідно облаштувати збірку конденсату (прочитайте: "Як зробити димар для твердопаливного котла своїми руками - варіанти пристрою димової труби"). Для очищення каналу від сажі по всій його довжині можна створити доступні, невеликі за розміром люки. Якщо труба для відведення кіптяви проходить через приміщення, що не опалюється, її слід утеплити і тим самим продовжити термін експлуатації.

Фахівці категорично не рекомендують експлуатувати ці прилади без запобіжного клапана. Також можна встановити триходовий клапан для котла. Необхідно вивчити інструкцію, як правильно підключити твердопаливний котел та як слід його експлуатувати. Справа в тому, що агрегати на твердому паливі використовувати можна тільки разом із водяним контуром з тиском 2кг/см², а рівень допустимого температурного режиму не повинен перевищувати 90°C.

  Схеми підключення твердопаливних котлів

  Існує безліч схем підключення ТТ котлів. Іноді вони незамінні. У кожному окремому випадку схема підключення твердопаливного казана до системи опалення вибирається індивідуально.
  1. Коли роблять твердопаливний котел своїми руками - креслення зовсім не слід заучувати. Достатньо знань принципового пристрою теплогенератора, що працює на твердому паливі, а також плюси та мінуси таких приладів.
  2. При розрахунку ідеальної схеми теплопостачання необхідно найкраще поєднувати функціонування твердопаливного приладу з баком, що акумулює теплову енергію. Справа в тому, що в процесі роботи температура водонагріваючого пристрою може коливатися в діапазоні від 60°C до 90°C, так як утримати її в постійному температурному режимі неможливо. Агрегати, що працюють з використанням вугілля або дров, належать до інертних приладів. Цим вони відрізняються від газових, електричних та дизельних теплогенеруючих установок.
  3. Якщо встановлюється твердопаливний котел своїми руками – креслення не завжди передбачають монтаж водяного насоса, що забезпечує примусову циркуляцію теплоносія. Відбувається це з низки причин, однією з них є перепади напруги в електромережі, що часто відбуваються, або відсутність ЛЕП біля будинку. Через не використання насоса вартість опалювального обладнання буде дешевшою, але при монтажі системи потрібно дотримуватися ухил. Читайте також: "Монтаж та встановлення твердопаливного опалювального котла – покрокове керівництво".
  4. Коли встановлюється твердопаливний котел - схема монтажу повинна передбачати наявність між котлом та баком запобіжних ліній у місці вхідної та вихідної труб у безпосередній близькості від водонагрівача. Крім цього відстань між котлом та розширювальним баком має бути якомога коротшою. На цій ділянці не допускається врізання запобіжних клапанів або кранів.
  5. Якщо подивитися на будь-яке креслення твердопаливного котла своїми руками та схему його монтажу в опалювальній системі, то видно, що циркуляційний насос слід встановлювати на трубі повернення, яка також називається зворотним, поблизу теплогенератора. Надходять таким чином, щоб при збої в енергозабезпеченні конструкція теплозабезпечення продовжувала своє функціонування без примусового пристрою. Циркуляційний насос встановлюють обвідним шляхом і тоді при необхідності його відключають від мережі, а обвід перекривають кранами.
  6. Фахівці радять при монтажі опалювальної системи облаштовувати байпас, що є перемичками з краном, розміщеними між лінією подачі та обраткою. Він буде потрібний для повернення з радіатора в стояк надмірної кількості гарячого теплоносія, коли воно змінюється за допомогою терморегулятора.
   Made on
   Tilda