Схеми обв'язки твердопаливного котла

1. Класична схема обвязки твердопаливного котла
2. Схема обвязки твердопаливного котла з теплоакумулятором
3. Схема обвязки твердопаливного котла з електричним котлом
3. Схема обвязки твердопаливного котла з газовим котлом
4. Схема обвязки твердопаливного котла з бойлером непрямого нагріву
У статті ми розглянемо, що є обв'язуванням твердопаливні котли ціна і відзначимо відмінні риси цієї процедури.
Для найкращого розуміння процесів, що відбуваються під час роботи теплогенератора, ми покажемо малюнку його обв'язку, а потім розберемо призначення кожного елемента. У тому випадку, коли опалювальний агрегат - єдине в будинку джерело тепла, для його приєднання рекомендується використовувати наступну базову схему:

Правила обв'язування твердопаливного котла

Здійснюючи таку процедуру, як обв'язування твердопаливного котла, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • різниця температур у трубах подачі та звороту не повинна перевищувати показника в 20°С. Це обов'язкова умова, якщо їх знехтувати, то почне утворюватися конденсат;
  • тиск води не повинен бути вищим за задану норму. Для того, щоб контролювати ці параметри, монтуються манометри;
  • важливо відстежувати, щоб це з'єднання були герметичними, тому що вони позначаються на ефективності роботи системи. Для максимального ущільнення підійде пароніт;
  • у жодному разі для обв'язки не можна застосовувати горючі матеріали. Якщо ви вирішили вибрати поліпропілен, то купуючи його, звертайте увагу на якість, бо можна "нарватися" на підробку;
  • обов'язково контролюйте чистоту теплоносія. Від цього залежить термін експлуатації котла та всієї системи в цілому;
  • систему з природною циркуляцією теплоносія краще облаштовувати у невеликих за розміром одноповерхових будинках;
  • здійснюючи обв'язку, беріть до уваги міжсезоння, коли доведеться часто здійснювати регулювання теплоносія.
Не забувайте, що до комплектації будь-якого твердопаливного котла, на відміну від агрегатів, що функціонують на іншому виді палива, не входить циркуляційний насос, розширювальний бак та інші атрибути обв'язування. Тому монтувати їх доведеться окремо.

Базова схема обв'язки твердопаливного котла

Примечание
Базова схема, де є малий котельної контур і триходовий клапан, представлена на малюнку, обов'язкова до застосування і при спільній роботі з іншими видами теплогенераторів.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Отже, першим на шляху руху теплоносія від котельні установки зустрічається група безпеки. Вона складається з трьох деталей, встановлених на одному колекторі:
  • манометр - для контролю тиску в мережі;
  • автоматичний клапан для скидання повітря;
  • запобіжний клапан.
При роботі твердопаливного котла завжди присутній ризик перегріву теплоносія, особливо на режимах, близьких до максимальної потужності. Це пов'язано з деякою інерцією горіння палива, адже при досягненні необхідної температури води або раптовому відключенні електрики відразу припинити процес не вдасться. Протягом декількох хвилин після припинення подачі повітря теплоносій ще буде нагріватися, в цей момент і виникає ризик пароутворення. Це призводить до зростання тиску в мережі і небезпеки руйнування котла або прориву труб.
Щоб виключити аварійні ситуації, обв'язка котла на твердому паливі обов'язково повинна включати в себе запобіжний клапан. Він налаштовується на певний критичний тиск, чиє значення вказано в паспорті теплогенератора. Як правило, величина цього тиску в більшості систем дорівнює 3 Бар, при його досягненні клапан відкривається, випускаючи пару і зайву воду.
Далі, відповідно до схеми, для правильної експлуатації агрегату необхідно організувати малий контур циркуляції теплоносія. Його завдання - не допустити потрапляння холодної води з будинкової системи опалення в теплообмінник і водяну сорочку котла. Це можливо в 2 випадках:

  • при запуску опалення в роботу
  • коли внаслідок відключення електроенергії зупиняється насос, вода в трубопроводах остигає, а потім подача напруги відновлюється.
Важливо!
Ситуація з відключенням електрики становить особливу небезпеку для чавунних теплообмінників. Різка подача насосом холодної води з системи може призвести до його розтріскування і втрати герметичності.
Якщо топка і теплообмінник виготовлені зі сталі, то підключення твердопаливного котла до системи опалення через триходовий клапан захищає їх від низькотемпературної корозії. Явище виникає, якщо на внутрішніх стінках камери згоряння утворюється конденсат через різницю температур. Змішуючись з летючими фракціями і попелом, волога утворює шар накипу на сталевих стінках, який дуже важко зчищається. При цьому метал піддається корозії і скорочується термін служби виробу в цілому.
Схема працює за таким принципом: поки вода в сорочці котла і в системі холодна, триходовий клапан дозволяє їй циркулювати по малому контуру. Після досягнення температури 60 ºС вузол починає підмішувати на вході в агрегат теплоносій з мережі, поступово нарощуючи його витрата. Таким чином, вся вода в трубах прогрівається поступово і рівномірно. димоходжи для твердопаливних котлів ціна

Схема підключення твердопаливного котла із природною циркуляцією

Досить проста, але досить ефективна схема обв'язки з малою кількістю споживачів. Ця схема схожа на відкритий тип. Відмінність полягає у включенні закритого розширювального бака з мембраною, що встановлюється на зворотному трубопроводі. У розширювальному баку має бути 10% від загального обсягу теплоємного теплоносія у системі. Існує кілька основних нюансів при обв'язуванні котельного обладнання поліпропіленом. Від котла до групи безпеки має бути металева труба. Також ділянка трубопроводу із встановленим триходовим клапаном, який був виготовлений відповідно до ГОСТів, має бути металевою.

      Схема підключення твердопаливного котла із примусовою циркуляцією

      Насос, встановлений у системі опалення, забезпечує циркуляцію теплоносія. У цьому випадку можна вирішити проблему низької температури у зворотному трубопроводі, додавши гарячу воду з лінії подачі за допомогою триходового клапана. Таким чином, в будинку можна створити комфортніші умови опалення завдяки можливості регулювання температури опалювальними пристроями. Але тут є й мінуси:
      Коли живлення вимкнено, циркуляційний насос не виконуватиме своїх функцій і це може призвести до перегріву. Необхідно включити в схему підключення буферний бак (теплоакумулятор) або встановити акумуляторну батарею і блок безперебійного живлення.

          Підключення твердопаливного котла через гідравлічну стрілку

          Для балансування системи опалення гідравлічна стрілка необхідна. Забезпечити безпеку котла від можливих теплових ударів, які можуть виникнути під час його роботи.
          Гідрострілка забезпечує захист вашої системи опалення при відключенні контурів. Гідрострілка використовується у разі багатоконтурних систем опалення, щоб рівномірно розподілити подачу гарячої води до системи опалення.
          Гідрострілки виконують функцію відстійника та збирають різні шлами, нагари або бруд. Це дозволяє продовжувати роботу котла, а також системи опалення загалом.

              Обв'язка твердопаливного котла з електричним або газовим котлом

              Найчастіше домовласники набувають котел на твердому паливі в якості основного джерела тепла, залишаючи в резерві існуючий газовий або електричний агрегат. Зазвичай це виглядає так: поки господар будинку не спить, він приділяє час дров'яному теплогенератору, на ніч ж включається обігрівач іншого типу. Гріх не пов'язати ці два котла таким чином, щоб система працювала автоматично, тобто, при згасанні дров в топці в справу вступав електричний нагрівач.
              Звичайно, найефективніше буде працювати схема паралельного підключення газового та твердопаливного котла через буферну ємність. Остання буде одночасно виконувати 2 функції: служити гідравлічним роздільником і теплоаккумулятором.
              Поки все опалювальні системи функціонують від теплогенератора на дровах або вугіллі, газовий котел знаходиться в черговому режимі. Але коли паливо в камері прогорить, то температура води в буферній ємності стане знижуватися. Це призведе до автоматичного пуску пальника газового агрегату, оскільки його циркуляційний насос працює постійно. Він доставить остигнула воду до термодатчику, а той через контролер запустить головну пальник. При розпаленні топки піде зворотний процес, газовий пальник відключиться через високу температуру теплоносія.
              Слід зазначити, що схема підключення твердопаливного котла з електричним котлом через буферну ємність буде абсолютно ідентичною. Але у неї є істотний недолік - висока вартість. Такий пристрій системи обігріву актуально для приватних будинків великої площі, для малих же будівель є більш прості рішення:
              Обидві котельні установки включаються паралельно, при цьому на виході з кожної встановлюються зворотні клапани. Оскільки насос в електричному котлі вбудований, працює постійно і відключити його неможливо, то треба правильно підібрати насос для теплогенератора твердопаливного. Тиск останнього повинно бути вище, щоб при спільній роботі він мав пріоритет над електрокотлом.
              Дане підключення електрокотла до твердопаливного котла буде функціонувати автоматично, якщо встановити два пристрої:
              • термостат, керуючий роботою насоса теплогенератора на біомасі;
              • кімнатний датчик температури, керуючий електрокотлом.
              Під час спалювання дров кімнатний датчик буде фіксувати нормальну температуру в будинку, тому електричний нагрівач подаватися не буде. Але як тільки паливо прогорить, повітря в приміщенні стане охолоджуватися, як і теплоносій в трубах. Термостат насоса по зниженні температури води відключить його, а датчик - включить електричний теплогенератор. Більш детальну інформацію можна отримати, переглянувши відео:

              Схема обв'язування твердопаливного котла з теплоакумулятором

              Буферна ємність - це вузол, який виступає посередником між котлом і опалювальними приладами. Як цей елемент використовується теплоакумулятор, гідрострілка.

              Призначення буферної ємності:

              • При роботі котла на невеликій потужності (відбувається закриття повітряної заслінки), у топці при невеликій кількості кисню здійснюється процес догоряння залишків палива. Це є наслідком того, що з'являється велика кількість чадного диму. У зв'язку з цим, краще, якщо котел протягом усього часу працюватиме на великій або хоча б середній потужності, а зайву кількість тепла він віддаватиме теплоакумулятору.
              • Як відомо, у твердопаливних котлах необхідно постійно підкидати паливо. Зробити це вчасно — не завжди вдається, особливо у випадках, коли завантаження проводиться вручну. У такому випадку, дрова в камері топки почнуть поступово прогоряти, кількість тепла і енергії знизиться, а температура в приміщенні почне зменшуватися. Для того, щоб нова порція палива спалахнула і котел почав функціонувати, доведеться почекати певний період часу. Щоб уникнути таких моментів, і монтується буферна ємність з накопиченим теплом.

              Як зазначалося, однією з варіантів буферної ємності є теплоакумулятор.
              Примітка.
              У схемі замість змішувального вузла, що складається з декількох елементів, встановлено готовий пристрій, яке виконує ті ж функції
              Коли топкова камера горить максимально інтенсивно, у буферній ємності накопичується теплова енергія, а після згасання воно відправляється в систему опалення. Для того, щоб керувати температурою теплоносія, що надходить у радіатори, з іншого боку від бака-акумулятора розміщується триходовий змішувальний клапан та другий насос.

              Таким чином, вам не доведеться кожні чотири години підходити до котла. Адже після того, як топка згасне, тепло надходитиме до будинку з буферної ємності. Наскільки довго вистачить тепла із ємності залежить від її об'єму та температури нагрівання.
              Як показує практика, місткість теплоакумулятора визначається таким чином: для приватного будинку, площа якого становить 200 м ² потрібен бак, об'єм якого дорівнює не менше 1 м ³.

              Обв'язка твердопаливного котла з бойлером непрямого нагріву

              Усі елементи представлені на малюнку:
              1 – безпосередньо сам котел;
              2 – датчик температури;
              3 – триходовий клапан котлового контуру;
              4 – мембранний бак;
              5 – буферна ємність;
              6 – батареї;
              7 – насос контуру опалення;
              8 – триходовий клапан опалювального контуру;
              9 – регулятор температури, що встановлюється в приміщенні;
              10 - БКН (бойлер непрямого нагріву);
              11 – насос контуру ГВП;
              12 – група безпеки.

              Такий варіант вважається підходящим для будь-яких систем із закритим/відкритим типом циркуляції теплоносія. У цьому випадку бойлер непрямого нагрівання підключається до котла паралельно, поряд з іншими приладами споживання гарячої води.
              Для того, щоб ефективність роботи твердопаливного агрегату була більшою, на виході бойлера необхідно помістити клапан, який буде перекриття відводу води в тому випадку, коли вона не нагріється.

              Якої потужності котел тривалого горіння ви обираєте?

              Котли виробництва Україна

              Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
              Або Ви можете зателефонувати нам
              +380955182814
              Made on
              Tilda