Який котел обрати: шахтний, чи классичний?

До нас часто звертаються люди з проханням пояснити які котли краще - класичні або шахтні. В цій статі спробуємо пояснити різницю та їх особливості. Так як іноді особисто ми відмовляємо або навіть не продаємо котел якщо розуміємо що замовник буде вкрай розчарован і котлом і його використанням.
Який котел краще: класичний (верхнього горіння), або шахтний (нижнього горіння)?
Поперше, треба розуміти різницю між ними.
Класичні котли
На схемі видно, що в такому котлі дрова горять відразу, повним об'ємом. Піролізні гази, що утворюються у процесі горіння, виходять у трубу димоходу. Котли тривалого горіння оснащуються вентиляторами для подачі повітря в топку та системою автоматики, яка регулює роботу вентилятора залежно від заданої температури нагріву. Зміна інтенсивності подачі повітря впливає тривалість горіння палива, що дозволяє регулювати температуру в приміщенні. ефективно працює на дроваг, вологість яких не більше 10%. Інакше утворюються конденсати та дьоготь.
Шахтні котли Хотлова
У шахтних котлах типу Холмова паливо горить не все одразу, а пошарово по 10-15 см. А отже - рівномірно. Це показано на схемі. Таким чином дрова горять довше - від 10 годин. Також, це дає можливість використовувати дрова з вологістью більше 15% (під нач горіння нижного шару просихають верхні).
У конструкції передбачено 2 шахти: перша для закладки та горіння дров, друга для дожигу піролізних газів. Таким чином ККД та час горіння дров значно вищчі, аніж у класичних.

Де краще встановити котел?

Можна установити котел в підвалі або на кухні, якщо такі кімнати досить просторі. Однак ми рекомендуємо розмістити для цього котел в спеціально обладнаному приміщенні, так як від нього залежить безпека системи опалення.

Встановлювати шахтні котли краще в окремому приміщенні, або підвалі через те, що вони димлять при дозагрузці.
Не рекомендується зниження температури теплоносія нижче 60 градусів. Інакше утворюється конденсат, дьоготь та велика кількість диму.
Якщо Ви хочете встановити котел у будинку, тоді кращім вибором стане котел тривалого горіння.

Котли виробництва Україна

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda