Як працює регулятор тяги для твердопаливних котлів – види, принцип роботи, переваги

Сила тяги котлів на твердому паливі

Багато в чому сила тяги залежить від:
  • перерізу димохідної системи;
  • погодних умов у регіоні;
  • температури димових газів
Одночасно слід зазначити, що вплив наведених параметрів на роботу твердопаливних котлів відрізняється. Насамперед необхідно звертати увагу на умови їх функціонування у кожному окремому випадку.

Рекомендації щодо експлуатації твердопаливних котлів

Щоб обладнання працювало стабільно, вищезазначені параметри слід підтримувати на оптимальних значеннях. Навіть невелике відхилення впливає на процес горіння та вироблення теплової енергії.

Зазвичай збої у роботі спостерігаються у твердопаливних приладів. Безпосередньо на силу тяги впливає тип котла. У процесі функціонування газових агрегатів її коливання незначне. Крім того, у димового газу спостерігається стабільна температура. Короткочасне зміна сили тяги відбувається у процесі прогріву димоходу.

Щодо роботи твердопаливного котла, то в цьому випадку відзначаються різні показники. Це пояснюється застосуванням різних видів палива – вугілля, тирси, торфу, дров тощо. Різниця показників також пояснюється типом твердопаливного приладу.

У процесі його функціонування може відбуватися зниження тяги, так і поява гіпертяги, ознакою якої є підвищена витрата твердого палива, задимлення приміщення і сильний шум. Вирішити цю проблему можна за допомогою регулятора тяги для твердопаливних котлів. Цей пристрій дозволяє компенсувати особливості опалювального агрегату, палива та димоходу.

    Принцип роботи регулятора тяги

    Монтують регулятор горіння для твердопаливного котла безпосередньо в димар. Його функціональне призначення – подача повітря у топку. У разі різкого пориву він захищає опалювальну систему від задування полум'я в топливнике. Якщо спостерігається нестача кисню, він забезпечує подачу з метою рівномірного згоряння твердого палива.

    В основі роботи регулятора лежить термомеханічний принцип. Його конструкція є герметичний балон. Коли носій тепла нагрівається до потрібної температури, на заслінку надходить сигнал, що призводить до зменшення об'єму повітря, що подається.

    Після цього обладнання переходить у режим тривалого горіння. Цей пристрій придатний для всіх твердопаливних агрегатів. Залежно від виду палива, що використовується.

      Види пристроїв для регулювання горіння

      У продажу можна зустріти автоматичний та механічний регулятор тяги для твердопаливних котлів. Зазвичай споживачі набувають другого вигляду пристроїв. Пояснюється такий вибір тим, що для роботи автоматичних систем потрібна електрична енергія і агрегат стає залежним від стабільного електроживлення. димар з нержавіючої сталі

      Автоматичний регулятор тяги для твердопаливних котлів може мати чимало проблем при експлуатації. Крім цього, збільшаться фінансові витрати. Для опалювального агрегату чудово підійде і механічний пристрій.

      Заслуженої популярності набули секційні чавунні агрегати, які вважаються найкращим вибором для заміських домоволодінь. Наявність регулятора дозволяє мешканцям приватного будинку не спостерігати постійно за повітряною заслінкою, а доступна ціна на тверде паливо робить вартість теплопостачання економічним.

      Сучасним пристроєм регулювання тяги є виріб ТМ ESBE. Воно призначається для коригування температурного режиму твердопаливних приладів за рахунок подачі повітря. Йому не потрібне підключення електропостачання, і його встановлення відрізняється простотою.

      Температуру агрегату вимірює головка термостатичного механізму. Налаштування регулятора тяги для твердопаливних котлів у цьому випадку здійснюється за рахунок зміни положення повітряної заслінки за допомогою ланцюга та важеля.

      Поліпшенням його конструкції вважається укорочена гільза, зручна для спостереження шкала температури, що виставляється, і вдосконалена рукоять. Саме ці зміни відповідають сучасним вимогам до опалювального обладнання на дровах.

      Переваги та недоліки регуляторів тяги

      Ці пристрої мають як переваги, так і недоліки.

      Серед переваг значаться:

      • Низька ціна пристрою. Їх вартість залежить від компанії-виробника та моделі.
      • Механічний регулятор тяги для твердопаливних котлів – тягорегулятор працює автономно, незалежно від електроенергії.
      • Паливо на нього доступне.
      • Працює довго та якісно.
      Недоліки також є:

      Палива вистачає на нетривалий час.
      • Завантажують його самостійно.
      • Потрібна додаткова площа для зберігання палива.
      Якщо планується придбання агрегату на твердому паливі, то після його підключення до опалювальної системи неодмінно стане питання, як налаштувати регулятор тяги для твердопаливних котлів правильно, оскільки це впливає на ККД та витрату палива. Краще це довірити фахівцю.

            Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
            Або Ви можете зателефонувати нам
            +380955182814
            Made on
            Tilda