Як підібрати теплоакумулятор для твердопаливного котла опалення

Існують певні недоліки, розібравшись із якими, можна зрозуміти, чому опалювальна система недосконала. З успіхом вирішує цю проблему встановлення теплоакумулятора у систему опалення.

Власники приватних домоволодінь прагнуть зробити систему обігріву свого житла найбільш економічно вигідною.

Сьогодні існує безліч нових технологій, спрямованих на енергозбереження, в тому числі і для опалення приватних будинків. Але навіть при встановленні більш сучасного обладнання, в більшості випадків не виходить досягти бажаного ефекту.

Це зрозуміло у випадках, коли йдеться про будівництво будинків у ті часи, коли питання про дбайливе енергоспоживання ще не стояло. Але чому така ж картина спостерігається і в будинках, які збудовані зовсім недавно, з урахуванням усіх необхідних вимог?

Переваги використання теплоакумулятора із твердопаливним котлом

1. Тривалість роботи з одного завантаження. Оскільки номінально твердопаливний котел працюватиме максимальним коефіцієнтом корисної дії.
2. Найкраща якість горіння та найкраща якість відбору тепла на одному завантаженні палива. Вистачатиме на більший час, тобто зможемо більше енергії зібрати. У таких режимах експлуатації ми маємо максимальну ефективність горіння палива та роботи теплообмінників. Тому тривалість роботи залежить безпосередньо від того, що котел працюватиме в номінальному режимі.
3. Економічність. Завдяки тому, що паливо максимально якісно спалюється, твердопаливний котел відбирає енергію в тому числі для теплоакумулятора, отже, потрібно менше витрачати дров на опалення приміщення.
4. Скорочується частота обслуговування. Тобто потрібно з меншою частотою завантажувати дрова, потрібно рідше обслуговувати твердопаливний котел та чистити димохід, скорочується, рутинна робота.
5. Надійність системи опалення. Котел працює у правильному температурному режимі, він максимально сухий, менше конденсує димохід з нержавійки, менше конденсує теплообмінник. Відповідно, все працює довше, не гниє. Метал не забивається сажею, яка також дає великий знос теплообміннику, і відповідно ваша система стає досить довговічною.
6. Комфорт в експлуатації. Без праці паливний котел буде тримати режим 65-75 градусів, а вашій системі опалення ту температуру, яку ви задаєте на змішувальному триходовому вузлі. Він може бути погодозалежним, або звичайним механічним, на якому встановлюєте температуру теплоносія. Завдяки тому що ви отримуєте бажану температуру у вас з'являється комфорт відповідно і навіть економічність, яка не видає нам багато зайвого тепла.
7. Безпека. Безпека в першу чергу твердопаливного котла обв'язується з димоходом. Оскільки твердопаливний котел досить небезпечне обладнання він залишає по собі дуже багато нагару сажі, тих продуктів згоряння, які налипають на теплообміннику та димарі. Цей нагар є досить вибухонебезпечним. Якщо його накопичиться велика кількість у тому ж димарі, є велика ймовірність самозаймання чи вибуху. Відповідно, обладнання в роботі з тепло акумулятором буде працювати при високих температурах - отримуємо мінімальний конденсат, та утворення. В принципі його відсутність, і налипання продуктів згоряння на теплообміннику і особливо димар буде мінімальним, буде максимальна якість горіння, і відповідно сажа, яка виходить з димоходу, практично вигорятиме і мінімально накопичуватиметься на стінках теплообмінника та димоходу.
8. Мінімальна ймовірність спалаху димаря, а також його налипання на стінки зводить до мінімального обслуговування димоходу, тобто практично до того, що повинні один-два рази на рік в опалювальний сезон його перевірити.
Виходячи з аргументів, які я вам навів, можу сказати що, твердопаливний котел нормально якісно самостійно працювати не може. Для ефективної роботи твердопаливного котла потрібна мінімальна різниця температур між подачею та обраткою. Плюс, твердопаливний котел максимальну свою ефективність коли котел горить а не тліє, отже - чим за вищих температур котел працює тим краще (але без фанатизму).
Отже, використання теплоакумулятора в системі опалення веде до наступних переваг та - зручностей використання:
- котел працюватиме в номінальній своїй потужності
- набагато рідше топитимете котел, так як максимальна кількість тепла акумулюватиметься і відправлятиметься в систему опалення
- економія палива, т.к. топити котел будете в 2 рази рідше
- розпалювати котел зможете тоді, коли вам зручно, а не тоді коли вже в будинку холодно
- безпека - при відключенні електрики котел вибухне і роздмухується, т.к. теплоносій самопливом подаватиметься у водяну сорочку котла
- пожежна безпека - сажа в димарі не загориться, т.к. в процесі роботи котла сажа та відкладення продуктів горіння вигорятимуть

Як працює система з котлом на твердому паливі та теплоакумулятором

Найбільшої економії ресурсів буде досягнуто, коли підключають теплоакумулятор для котлів опалення, що працюють на твердому паливі.
Принцип пристрою такої системи можна поділити на два етапи:
тепло від спалювання палива надходить через теплообмінник на радіатори опалення, які, у свою чергу, віддають тепло довкіллю;
після остигання, вода з радіаторів прямує вниз і знову надходить у теплообмінник котла для подальшого прогріву.
І далі все повторюється по колу. Така схема має два суттєві негативні моменти, які впливають на втрату тепла:
вода як теплоносій прямує від котла до радіаторів безпосередньо і швидко остигає;
недостатній об'єм води-теплоносія в системі опалення не дає витримувати постійну температуру, тому її доводиться регулярно підігрівати в контурі котла.

Це вкрай марнотратно. Особливо, якщо це стосується твердого палива. Власне, відбувається таке. У котел закладається паливо, яке спочатку горить досить інтенсивно. Тому приміщення прогрівається дуже швидко. Однак коли паливо горіти перестає, температура води в радіаторах одразу знижується, і в будинку одразу стає холодно. Щоб постійно підтримувати комфортний температурний режим у приміщенні, потрібно підкладати в котел все нові партії палива.

    Яку ємність теплоакумулятора вибрати для твердопаливного котла

    Зараз вам розповім, яким оптимальним чином це зробити.
    Відтворю розрахунок, щоб ви самостійно змогли у себе вдома це зробити, і приклад розрахунку та підходу для підбору ємності теплоакумулятора було максимально корисно.

    Яким чином підбирається об'єм теплоакумулятора для будинку 120 кв. м.

    Найоптимальніший обсяг теплоакумулятора в першу чергу ми повинні знати тепловтрати нашого приміщення. Давайте наведу приклад будинку 120 квадратних метрів і добре утеплено, яке якщо беремо від площі приміщення, в середньому тепловтрати близько 75-80 Вт/м2. Тобто. ми маємо максимальні тепловтрати будинку з 120 квадратних метрів 9 кВт. У нас система опалення та в максимальній тепловтраті 9 кіловат з усієї будівлі при температурі на вулиці -22.

    Ось під цю площу і під цю потужність ми підбираємо опалювальний твердопаливний котел.

    Який купити твердопаливний котел на 120 метрів для подібної площі, і який обсяг теплоакумулятора вибрати, набагато більш інформативно показано у відео, яке рекомендуємо вам переглянути та провести розрахунок ємності теплоакумулятора та твердопаливного котла для вашого приміщення.

    Об'єм буферної ємності (теплоакумулятора) для будинків різної площі

    Тут ми не наводитимемо розрахунок за формулами.
    Візьмемо середні показники та розрахунки – об'єм бака приймається 35-50 літрів на 1 кВт потужності котла. Краще 50. Можна виходити з того, що усереднено для будинку, що не утеплює, приймаються тепловтрати 100 Вт/м.кв.
    Відповідно, котел Зубр для будинку 100 м.кв потрібний 10-12 кВт, 150 м.кв. – 15-17 кВт, 200 кВт – 20-22 кВт.
    За цим способом підбору обсяг буферної ємності:
    для будинку 100 м.кв - 500 літрів
    для будинку 150 м.кв - 750 літрів
    для будинку 200 м.кв - 1000 літрів
    Саме такі обсяги теплоакумуляторів ми пропонуємо нашим замовникам.

    Made on
    Tilda