Як підібрати теплоакумулятор для котлів опалення – принцип роботи, переваги використання

Існують певні недоліки, розібравшись із якими, можна зрозуміти, чому опалювальна система недосконала. З успіхом вирішує цю проблему встановлення теплоакумулятора у систему опалення.

Власники приватних домоволодінь прагнуть зробити систему обігріву свого житла найбільш економічно вигідною.

Сьогодні існує безліч нових технологій, спрямованих на енергозбереження, в тому числі і для опалення приватних будинків. Але навіть при встановленні більш сучасного обладнання, в більшості випадків не виходить досягти бажаного ефекту.

Це зрозуміло у випадках, коли йдеться про будівництво будинків у ті часи, коли питання про дбайливе енергоспоживання ще не стояло. Але чому така ж картина спостерігається і в будинках, які збудовані зовсім недавно, з урахуванням усіх необхідних вимог?

Для чого підключати котел к теплоакумулятору

Як би не була високо ефективно влаштована сучасна система опалення в приватному будинку, хочеться задіяти всі її ресурси та можливості. Побажання стосується одночасного використання одного джерела енергії для обігріву будинку та забезпечення гарячим водопостачанням. Це новий підхід до показника, що характеризує енергоефективність. Тобто йдеться не так про економію самого палива, як про те, щоб отримати від нього максимум вигоди.

Досягти результату в цьому напрямку дозволяє такий прилад як термоакумулятор для твердопаливних котлів. Здається нереальним, але з його допомогою можна швидко знизити рівно наполовину витрата палива під час опалювального сезону, і водночас отриману енергію направити на здійснення іншої функції забезпечення гарячою водою.

  Як працює система на твердому паливі з накопичувальним баком

  Найбільшої економії ресурсів буде досягнуто, коли підключають теплоакумулятор для котлів опалення, що працюють на твердому паливі.

  Принцип пристрою такої системи можна поділити на два етапи:

  тепло від спалювання палива надходить через теплообмінник на радіатори опалення, які, у свою чергу, віддають тепло довкіллю;
  після остигання, вода з радіаторів прямує вниз і знову надходить у теплообмінник котла для подальшого прогріву.

  І далі все повторюється по колу. Така схема має два суттєві негативні моменти, які впливають на втрату тепла:

  вода як теплоносій прямує від котла до радіаторів безпосередньо і швидко остигає;
  недостатній об'єм води-теплоносія в системі опалення не дає витримувати постійну температуру, тому її доводиться регулярно підігрівати в контурі котла.

  Це вкрай марнотратно. Особливо, якщо це стосується твердого палива. Власне, відбувається таке. У котел закладається паливо, яке спочатку горить досить інтенсивно. Тому приміщення прогрівається дуже швидко. Однак коли паливо горіти перестає, температура води в радіаторах одразу знижується, і в будинку одразу стає холодно. Щоб постійно підтримувати комфортний температурний режим у приміщенні, потрібно підкладати в котел все нові партії палива.

   Відмінність від стандартної схеми опалення

   Система, з теплоакумулятором для водяного опалення, працює зовсім за іншим принципом. Пристрій не складний, монтується досить швидко. Його установка вирішить відразу кілька важливих завдань із життєзабезпечення домоволодіння.

   Для того, щоб система запрацювала по-іншому, потрібно встановити накопичувальний бак для котла з багатошаровою ефективною теплоізоляцією між котлом і трубопроводами, якими вода спрямовується до радіаторів.

   Усередині бака є різні теплообмінники для гарячого водопостачання та системи опалення. Нагріта за допомогою котла вода всередині акумулятора довго залишиться гарячою. Вона поступово розподілятиметься одразу двома каналами: водопостачання та опалення.

   Потрібно правильно розрахувати ємність для теплоносія усередині бака. У нього має бути більша кількість води, ніж у систему опалення.
   На прикладі ємності бака 350 літрів можна представити економію палива. Акумулятор, який забезпечує потреби в теплі та гарячій воді одного стандартного домоволодіння, може мати:
   об'єм від 350 до 3500 літрів;
   діаметр від 0,7 м. до 1,8 м;
   висоту від 1,8 м до 5,6 м.

   В акумуляторі встановлюють теплообмінники для гарячого водопостачання та опалювальної системи. Особливої уваги вимагають прилади системи безпеки:
   манометр;
   клапанна група;
   патрубки для виходу повітря,
   Крім того, акумулятор має прилади для контролю температурного режиму та тиску. Все це дозволяє йому регулювати важливі процеси, пов'язані із забезпеченням гарячою водою та обігрівом приміщення.

   Як підібрати теплоакумулятор для твердопаливного котла

   Вартість акумуляторів залежить від матеріалу, з якого виготовлений бак, його обсягу, наявності додаткового обладнання, а також фірми-виробника.

   Як матеріал для стінок акумулятора можуть бути використані нержавіюча сталь або чорна сталь. Природно, у першому випадку термін його експлуатації буде набагато вищим.

   Перед тим, як купувати акумулятор для твердопаливного котла, потрібно розрахувати буферну ємність твердопаливного котла і всієї системи опалення, у тому числі і діаметрів патрубків.

   Такі розрахунки повинен робити фахівець, у крайньому випадку це можна виконати самостійно.

   Як підібрати теплоакумулятор для твердопаливного котла і що потрібно враховувати в цьому випадку? Насамперед такий фактор, що потужність котла і самої установки повинна бути орієнтована на роботу в умовах найнижчого температурного режиму в даному регіоні. Це потрібно для того, щоб система працювала не в напруженому ритмі, не викладалася на повну потужність, а з певним запасом енергоефективності. У разі вона прослужить тривалий термін, її робота буде стабільної.

      Функції, які бере на себе електроніка в опалювальних котлах

      Суспільство вже звикло до того, що в сучасному світі більшість процесів, що стосуються забезпечення життєдіяльності, керуються електронікою. Те саме стосується і систем гарячого водопостачання та опалення в будинку.

      Навіщо потрібна електроніка у разі? Наприклад, щоб постійно підтримувати потрібну температуру повітря у приміщенні. Цього можна досягти, якщо теплоносій завжди буде гарячим. Розумна електронна система, вбудована в теплоакумулятор, контролює рівень температури води. У разі потреби включається циркуляційний насос для подачі води-теплоносія до системи опалення. Електроніка вчасно відкриє заслінки для нагріву. Якщо виникне потреба, перекриє клапани трубопроводів, щоб теплоносій прямував у радіатори безпосередньо від котла.

      Можливості системи дозволяють переправити гарячу воду від котла до трубопровід гарячого водопостачання.

      Більше того, електросистема допоможе контролювати роботу котла, що працює на твердому паливі. В акумуляторі може бути додатковий патрубок для підключення сонячного колектора. А це ще одна суттєва економія енергоресурсів. Щоправда, вартість такого приладу буде вищою.


      Розподілить енергоспоживання та заощадить паливо

      Вигоди від підключення теплоакумулятора є очевидними. В результаті котел потрібно розтоплювати набагато рідше, ніж за звичайної системи. А це економія не лише палива, а й часу та фізичних сил.

      Якщо мова йде про опалювальний прилад, який працює від електрики, то і тут теплообмінник з розумною електронікою допоможе заощадити. Він розподілить енергоспоживання рівномірно та доцільно.

      Ще одна важлива перевага: оскільки опалювальна система з теплоакумулятором працюватиме стабільно, за винятком різких перепадів температури, термін експлуатації всього обладнання значно триватиме.

      Вкладення коштів в організацію такої системи економії енергоресурсів виправдає себе вже першого опалювального сезону.


      Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
      Або Ви можете зателефонувати нам
      +380955182814
      Made on
      Tilda