Насамперед, потрібно вирішити, який із численних видів розчинів ви будете застосовувати для обробки укосів. Цей крок дуже важливий, адже вибір розчину залежить і від вологості та приміщення, і від того, які саме будуть укоси – зовнішні чи внутрішні. Якщо в приміщенні, де і будуть встановлені укоси, занадто велика вологість, то розчин варто зробити на цементній основі або використовувати спеціальну штукатурку. Якщо це звичайні внутрішні роботи без підвищеної вологості, то основа розчину може бути і гіпсовою, і цементною, і гіпсово-вапняною, що теж часто зустрічається.
Перед початком роботи варто переконатися, що вікно встановили правильно - воно має розташовуватися по центру і його кути повинні бути прямими, щоб не вийшло, що одна сторона вища, а інша нижче.
Подальший алгоритм роботи включає наступні етапи.
- Прибрати з віконної рами стару штукатурку та монтажну піну, що залишилася після встановлення вікна. Коли це буде зроблено, варто обробити майбутні укоси ґрунтовкою глибокого просочення. Це в майбутньому допоможе у боротьбі з грибком та захистить ваші укоси від вологості.
- Для армування штукатурки необхідно встановити кутові профілі. На висоту монтувати їх допоможе рівень. Варто пам'ятати, що це робиться вже на гіпсову основу. Такі кутові профілі мають практичну мету – захист кутів укосів від механічних пошкоджень під час експлуатації.
Коли все це буде зроблено, варто з майбутньої конструкції приклеїти планку із двома поглибленнями. Цю ринву мають важливе значення, оскільки допоможуть планці триматися на укосі і дозволять його простіше штукатурити. Звичайно, важливим кроком перед штукатуркою є заклеювання скла вікна малярським скотчем. Тільки треба мати на увазі, що він швидко застигає, тому віддерти його від скла буде дуже непросто. Все треба робити вчасно.
Для таких робіт слід придбати спеціальний шаблон, щоб полегшити собі працю. Його можна зробити з непотрібного пластику або іншого міцного, але не дуже товстого матеріалу. Ця конструкція повинна бути трохи ширшою, ніж майбутні укоси. Головними вимогами до цього матеріалу є:
- жорсткість текстури;
- гострота;
- прямий край.