Монтаж укосів вікон своїми руками

Сьогодні ми обговоримо тему укосів вікон, адже на даний момент більшість людей змінюють свої старі дерев'яні вікна, замінюючи їх пластиковими як у будинках квартирах, так і на балконах та лоджіях, внаслідок чого виникає питання обробки укосів вікон, які існують типи укосів, а також технологія. їх монтажу.

Типи: укіс зовні та всередині

При монтажі пластикових вікон відома велика кількість нових, старих, хороших і поганих типів обробки укосів вікон, але ми розглянемо найпоширеніші та перевірені типи, монтаж яких можна виконати самостійно. Такими типами є укоси з: «сендвіч» панелей, спіненого пластику (ПВХ – Полівінілхлориду) та гіпсокартону. В принципі обробка укосів вікон з ПВХ і гіпсокартону мало чим відрізняється і їх можна поєднати в одну графу, але відмінності все-таки є, наприклад, метод кріплення.

Оздоблення укосів вікон «сендвіч» панелями

Цей тип укосів має хороші характеристики, такі як:
  • Здатність утримувати тепло, це пов'язано з пористою структурою та усуває можливість появи конденсату на укосах, що виникає через перепад температур із зовнішньої та внутрішньої сторін.
  • Вологостійкість, панелі не вбирають вологу, що також надасть укосам пароізоляційний ефект і захистить їх від появи бруду, спричиненого прилипанням пилу до вологої поверхні.
  • Захист вікон від промерзання. Такі укоси перешкоджають проникненню вологи з боку укосу, що викликало б промерзання вікон у холодну пору року.
Встановлення таких укосів відбувається одночасно з вікнами. З панелі товщиною 1 см. Виготовляється стартовий профіль, який потрібний для установки склопакета. Сам профіль кріпиться безпосередньо до стін, кріплення може бути різним, але найчастіше використовуються звичайні шурупи та спеціальні кронштейни.

Самі кронштейни виготовляються із оцинкованого заліза та мають товщину не більше 1 мм. Один кронштейн кріпиться до стіни, а другий до укосу, для кріплення використовується спеціальна, монтажна піна з подвійним шаром, що клеїться, при цьому між собою кронштейни кріпляться саморізами. Деякі ділянки склеюються між собою за допомогою спеціального герметичного клею, а також його клеяться до підвіконня.

Оздоблення укосів вікон із ПВХ та гіпсокартону

Для укосів використовується інтегральний (спінений) ПВХ або звичайний гіпсокартон. Перевагами таких укосів є:
  • Міцність та гладкість поверхні, які дозволяють згинати їх під необхідним кутом, що прибирає зайву роботу з різальними інструментами, а також втрату частини матеріалу під час різання.
  • Ці укоси екологічні, завдяки чому не вимагають додаткового догляду після монтажу.
  • Великий вибір колірних гам, дозволяє вибрати лист сподобався вам кольору.
Довговічність, такі укоси простоять не менше самих вікон, що позбавляє вас можливості деформації вікон, при монтажі нових укосів.
Зручність при чищенні, такі укоси легко чистяться від забруднень, не залишають розлучень, та й самі по собі не дуже чіпляють бруд.

В основному монтаж укосів на пластикові вікна своїми руками відбувається за тією ж схемою, що і «сендвіч» панелі, але укоси на вікна зовнішні з гіпсокартону кріпляться до стандартного профілю, і вони облицьовуються жорстким пластиком, який кріпиться до панелей за допомогою рідких цвяхів.
Недоліками цих укосів є: м'якість, через що на них легко залишити вм'ятини, які будуть видно неозброєним поглядом, а також забруднення, їх легко залишити на бархатистій поверхні укосів.

Штукатурні укоси для вікон

У ході підготовки заміни вікна ви відразу стикаєтеся з необхідністю оновлення або перероблення віконних укосів. Коли ви демонтуєте старі дерев'яні вікна, вам однозначно доведеться їх реконструкцію, оскільки стара фарба відлущується і з'являються моторошні сліди багаторічної експлуатації. Саме з цієї причини нині укоси штукатурять і лише потім фарбують, а не фарбують одразу бетон, як це було раніше. Штукатурка на такому вразливому місці у будинку змушує повною мірою вивчити це питання.

Якщо ж не врахувати всі нюанси перед штукатуркою укосів, то згодом грибок може знищити їх або просто фарба пожовтіє. Встановлення укосів на пластикові вікна своїми руками можливе, але в цьому питанні потрібно розібратися.

Важливо розуміти, що штукатурка укосів не тільки покращує житло, виконуючи естетичну функцію, але і покращує теплоізоляцію вікна. Якщо ж технологію штукатурки укосів порушити, то з величезною ймовірністю можна сказати, що у ваші вікна буде піддувати і вони пропускатимуть вологість, а це загрожує іншими проблемами. Наприклад, грибком, який буде проблематично вивести. Та й до того ж доведеться укоси робити наново. Тобто фактично ви витратите часу та коштів у рази більше, ніж потрібно.

Правильні укоси на вікнах забезпечують відмінну теплоізоляцію, яка, крім укосів, залежить від інших складових вікна. Назвемо їх:
  • Від віконного блоку. Потрібно стежити, щоб віконну раму вам поставили нормально – без зазорів та щілин, у які піддуватиме.
  • Від підвіконня. Дуже часто неякісно встановлені вікна пропускають вітер. У разі джерелом вітру виступають як вікна, а й підвіконня.
  • Від відливів.
  • Від правильно встановлених укосів.

Підготовка укосів вікон до штукатурки

Насамперед, потрібно вирішити, який із численних видів розчинів ви будете застосовувати для обробки укосів. Цей крок дуже важливий, адже вибір розчину залежить і від вологості та приміщення, і від того, які саме будуть укоси – зовнішні чи внутрішні. Якщо в приміщенні, де і будуть встановлені укоси, занадто велика вологість, то розчин варто зробити на цементній основі або використовувати спеціальну штукатурку. Якщо це звичайні внутрішні роботи без підвищеної вологості, то основа розчину може бути і гіпсовою, і цементною, і гіпсово-вапняною, що теж часто зустрічається.

Перед початком роботи варто переконатися, що вікно встановили правильно - воно має розташовуватися по центру і його кути повинні бути прямими, щоб не вийшло, що одна сторона вища, а інша нижче.

Подальший алгоритм роботи включає наступні етапи.

  1. Прибрати з віконної рами стару штукатурку та монтажну піну, що залишилася після встановлення вікна. Коли це буде зроблено, варто обробити майбутні укоси ґрунтовкою глибокого просочення. Це в майбутньому допоможе у боротьбі з грибком та захистить ваші укоси від вологості.
  2. Для армування штукатурки необхідно встановити кутові профілі. На висоту монтувати їх допоможе рівень. Варто пам'ятати, що це робиться вже на гіпсову основу. Такі кутові профілі мають практичну мету – захист кутів укосів від механічних пошкоджень під час експлуатації.
Коли все це буде зроблено, варто з майбутньої конструкції приклеїти планку із двома поглибленнями. Цю ринву мають важливе значення, оскільки допоможуть планці триматися на укосі і дозволять його простіше штукатурити. Звичайно, важливим кроком перед штукатуркою є заклеювання скла вікна малярським скотчем. Тільки треба мати на увазі, що він швидко застигає, тому віддерти його від скла буде дуже непросто. Все треба робити вчасно.

Для таких робіт слід придбати спеціальний шаблон, щоб полегшити собі працю. Його можна зробити з непотрібного пластику або іншого міцного, але не дуже товстого матеріалу. Ця конструкція повинна бути трохи ширшою, ніж майбутні укоси. Головними вимогами до цього матеріалу є:
  • жорсткість текстури;
  • гострота;
  • прямий край.

Штукатурка укосів вікон

Штукатурка укосів не можлива без спеціальних інструментів, серед яких:
  • два шпателя різних розмірів;
  • інструмент для розгладження нерівностей на розчині;
  • комплект наждакового паперу;
  • губки.
Штукатурка починається з нанесення спеціального розчину на укоси шпателем. Коли почнеться вирівнювання, шаблон потрібно поставити на рівень зрізу кутового профілю, що монтується раніше. Якщо ж у процесі обробки виникає недостача розчину або прогалини, то його потрібно додати, зробивши операцію знову. Через невеликий проміжок часу залишки цементного розчину можна спокійно забрати і вертикально вирівняти укіс.
Невеликі нерівності можна спокійно згладити губкою. Вона виконуватиме функцію спеціальної затирки. Під час затирання цементний розчин вирівнюється плавними круговими рухами на укосі. Головне – щоб не лишилося розлучень. Це буде дуже впадати у вічі після фарбування укосу. Коли укіс трохи настигне, потрібно ще раз пройтися шпателем для розгладження поверхні. Після висихання укосу його можна фарбувати у будь-який колір водостійкою фарбою. Як правило, використовують білу фарбу. Після всіх цих маніпуляцій можна прибирати малярський скотч із вікна.

Штукатурка укосів вікон – це дуже відповідальна робота. Від її якості багато залежить - і теплоізоляція, і термін експлуатації, і багато іншого. Порушивши технологію, можна отримати різні наслідки, які здатні вплинути на якість вашого життя і, що найголовніше, на ваше здоров'я.
Ще, не рекомендуємо сушити штукатурку електричними обігрівачами великої потужності, якщо можливо, скористайтесь твердопаливними котлами тривалого горінняна дровах. Процес сушки буде не такий швидкий, але більш менш щадящий для штукатурної суміші.
Made on
Tilda