Як вибрати твердопаливний котел для будинку | Поради експерта

Якщо Ви задалися питанням - який твердопаливний котел купити недорого краще в приватний будинок, то дана стаття дасть вичерпну відповідь і допоможе зробити правильний вибір. Також нижче розкриваємо важливу інформацію і багато нюансів в тому, як вибрати твердопаливний котел на свій бюджет і не прогадати.

Яка різниця між звичайними котлами та котлами тривалого горіння?

Класичні котли працюють на вугіллі, дровами та торф'яними брикетами. У процесі горіння вони виділяють велику кількість сажі, пилу та газу. Працюють вони недовго і вам потрібно буде постійно доглядати котла, додавати паливо. Так як це економічно не вигідно, то й опалення будинку недоцільне. Вони мають низку переваг – легкість монтажу, автономність та невелика вартість.

Зовсім інша річ – твердопаливні котли тривалого згоряння. Завантаження палива, 2-х камерна система спалювання, електронна автоматика та економічність – не всі переваги цих опалювальних агрегатів.

Твердопаливний котел тривалого горіння може працювати від 7 до 24 годин при використанні палива марки та марок.

Нюанси та неочевидні моменти при виборі котла

Товщина стали і «чесна» вага твердопаливного котла

Клієнти, які звертаються до нас в перший раз, начитавшись в інтернеті про твердопаливні котли, завжди дивуються, що ми акцентуємо увагу на товщині стали, адже про це ніде ніхто нічого не пише. Насправді пишуть, але ніхто, крім виробників котлів преміум класу, не загострює на цьому увагу.
Адже чим товще метал і стінки теплообмінника, тим довше дров'яний котел прослужить. Приблизний термін служби котла з 3 мм стали - 6-7 років, з 4 мм - 10-12 років, з 5-6 мм стали - від 15 років і більше.
Загалом, сьогодні можна купити котли зі сталі від 3 до 6 мм (найчастіше сталь марки 09Г2С), але нюанс в тому, що практично ніде, ні в одному паспорті про товщину стали не пишуть. Напишуть на сайті, в буклетах, кажуть при особистому спілкуванні, але в паспорті не вказують.
Ось тут ми і підійшли до поняття «чесний вага». Приклад: умовно Ви вибрали 2 котла з однаковою конструкцією топки, однаковою товщиною стали, але перший коштує близько 11 тисяч, а другий 14. Багато, не помітивши каверзи, куплять той, що дешевше, і будуть раді, але порівнявши їх більш детально, можна помітити, що перший варіант має заявлений вага 200 кг, а другий - 250 кг.
Тобто однакові конструкція та розмір, товщина стали, а 50 кг (що означає 25% від загальної ваги) бракує. Тут звичайно можна без доказів звинувачувати виробника в тому, що метал у нього явно тонше заявленого, але задуматися все ж варто.
З головними нюансами розібралися, тепер поговоримо про різновиди котлів на твердому паливі.

Конструкція теплообмінників твердопаливного котла

Твердопаливні моделі бувають кількох видів.
На полицях є горизонтальні полиці. Якщо їх більше, це підвищує коефіцієнт корисної дії. Чим довше горить паливо, тим менше воно витрачається. Крім того, такі моделі легко очищаються від попелу.

Вбудовані полиці. Через це вони не накопичують більше попелу. У таких моделей ККД залишається на колишньому рівні навіть при регулярному чищенні та обробці спеціальними засобами. Двері для завантаження розташовані на висоті та осторонь входу, що полегшує завантаження будь-яких типів палива.

Нагрівальні циліндри. Вони мають круглу форму та висоту в 2 метри. Камери мають великі камери, де паливо горить практично цілий день. Особливі недоліки – це складності з чищенням теплообмінника та неможливість закладати паливо у процесі роботи.

Колосники у твердопаливних котлах

Вони бувають 3 типів:
  • охолоджувані;
  • чавунні;
  • металеві
Перші виконані у вигляді труб, якими подається теплоносій. Бажано, щоб труби були безшовними – тільки в такому випадку можна розраховувати на тривалий термін їхньої служби. Свою назву вони отримали у зв'язку з тим, що відбувається процес постійного охолодження металу.
Чавунні аналоги працюють на будь-якому паливі. Але довговічність гарантується лише при закладанні дров. При використанні інших видів палива їх термін служби менший, ніж у колосників, що охолоджуються.
Металеві аналоги не витримують підвищених температур. Відповідно, вони підходять лише закладки дров. Інші види сировини використовувати не вдасться

Об'єм камери згоряння та завантаження у твердопаливних котлах

Від цього параметра залежить те, скільки палива ви зможете закидати за раз. І, відповідно, як часто доведеться підкидати нову сировину.
Також можна подивитися на співвідношення глибини камери згоряння до продуктивності котла. Чим вона більша, тим рідше треба додавати нові порції палива.
Також враховуйте, що у аналогів із верхнім завантаженням сировини більший корисний обсяг. Та й саме воно розподіляється рівномірніше.

Котел довгого горіння на твердому паливі з автоматикою чи природною тягою. Що краще?

Твердопаливні котли довгого горіння без автоматичної подачі палива оснащені вентилятором, що нагнітає повітря в камеру згоряння та регулятором. Такі котли використовуються для забезпечення будинку гарячою водою навіть у літній час.
Механічний регулятор тяги працює незалежно від електромережі, що доцільно використовувати у місцевостях, де трапляються часті перебої електромережі. Вони працюють на природній циркуляції повітря.
Звичайно, котли, оснащені автоматикою, більш економічні і прості у використанні.

Вибір твердопаливного котла в залежності від палива

Котли твердопаливні довгого горіння слід вибирати також залежно від палива, що використовується. Виробники завжди вказують в інструкції, на чому може працювати їхній недорогий котел для.
Вугілля виділяє багато тепла. Одного завантаження може вистачити 5 днів. Але за ціною найдешевший варіант палива – деревина. У процесі горіння не утворюється сірка та пара, тому термін служби димоходу продовжується.
Тепловіддача торф'яних брикетів і горючих сланців дуже велика, але слід заздалегідь подумати, чи завжди ви матимете можливість закуповувати ці види палива в потрібній кількості.
Вибір палива залежить від ваших переваг та фінансових можливостей.

Встановлення твердопаливного котла

Обв'язка твердопаливного котла найчастіше обходиться в 20-50% від вартості самого котла, оскільки як би «дрібниця» у вигляді труб, клапанів, групи безпеки, циркуляційного насоса і т.д. хоч і коштує відносно недорого, але разом додасть ще багато тисяч гривень вартість системи опалення.
До суттєвих витрат варто віднести покупку димоходу. Сучасний правильний димар (який і сам прослужить довго і котлу допоможе в цьому) виконаний з нержавіючої сталі (або хоча б нержавіюча сталь в оцинковці) і має достатній шар утеплювача. До речі, для клієнтів, котрі придбали в нашому магазині котел, діє постійна акція на димарі – до 25% знижки (економія в середньому 4000 грн.).
До того ж схема підключення твердопаливного котла не враховує витрати на роботу монтажної бригади (якщо самі не монтуватимете).
Якщо ж критично оцінювати вартість установки твердопаливного котла в приватному будинку, то за найкращим сценарієм він відіб'є свою вартість на 3-й рік роботи (при "безкоштовних" дровах), але в середньому це відбувається на 5-6-й рік експлуатації. Знову ж таки, окупність залежить від багатьох факторів та доступності альтернативних джерел опалення. Для когось газ по 9 грн/куб недорого, а у когось ділянка навіть не газифікована.

Буферна ємність у системі з твердопаливним котлом

У сучасних котлах на твердому паливі часто можна зустріти такий компонент, як буферна ємність. Вона може бути як вбудована (але через це габарити котла сильно збільшуються), так і зовнішня.
Ця ємність, являючи собою великий термос із подвійними стінками, призначається для акумуляції нагрітої води. Тобто за допомогою буферної ємності можна зі звичайного одноконтурного котла зробити універсальний двоконтурний, який, крім опалення, також здатний ще й підігріти воду для побутових потреб.
Це цілком актуально в системах з тривалим та постійним режимами роботи, оскільки тепла вода потрібна завжди і скрізь.
Крім того, буферна ємність забезпечує рівномірне розподілення тепла в системах з кількома контурами опалення. Із загального обсягу нагрітої води за допомогою насосних станцій вода надходить у потрібне приміщення без гідравлічних ударів, повітряних пробок та інших нюансів опалювального обладнання.
Бак зовні покритий товстим шаром теплоізоляційного матеріалу, в якості якого може бути пінопласт, мінеральна вата або будь-який інший волокнистий пористий або гранульований наповнювач, здатний до термоізоляції.
Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda