У цьому варіанті контролер зазвичай зчитує температуру води, що з каміна, і температуру в буферному або пластинчастому теплообміннику і на основі цих вимірювань регулює процес спалювання. Ці типи контролерів зазвичай є вдосконаленими пристроями, які можуть керувати роботою центрального опалення, підігрівом води в будинку, а також системою із сонячними колекторами.
Тоді досить купити один дорожчий контролер, який керуватиме всією системою, що складається з кількох джерел тепла в нашому будинку, а не кількох дешевших, для кожної установки окремо. Ми також можемо використовувати систему автоматизації погоди, яка оснащена додатковим датчиком, який встановлюється на зовнішній стіні будинку. Він вимірює температуру зовні і коли падає, він підвищить температуру опалювальної води, щоб підтримувати тепловий комфорт у будинку, раніше наданий користувачем.
І навпаки, коли температура зовнішнього повітря нагрівається, контролер знижуватиме температуру води, яка протікає, наприклад, до радіаторів.
Що ще ви повинні знати про керування каміном?
Розширений, але дорожчий контролер каміна контролює роботу дросельної заслінки плавним способом, тоді як більш проста модель може відкривати або закривати її. Насправді це виглядає так. Якщо ми хочемо, щоб вода, що витікає з каміна, становила 60°C, то, досягнувши цього значення, перший із контролерів лише закриє дросель, а другий повністю закриє його.
Вогонь згасне в каміні, температура в установці впаде, а потім заслінка знову відкриється. Якщо у нас недостатньо засобів для придбання просунутого драйвера, краще вибрати простішу модель, ніж вибирати ручне керування.