Камін з водяним контуром. Як опалити будинок каміном

Камінна топка з водяною сорочкою, подібно до повітряної моделі, не відрізняється на вигляд від традиційної моделі. Однак він має зовсім іншу конструкцію, ніж інші топки – водяний контур оточує майже всю піч, окрім переднього вікна. Коли ми топимо в такому каміні, тепло, що виділяється, передається системі опалення.
Вогонь видно з багатьох місць, але сам вибір кутового каміна найчастіше є більшою проблемою, ніж встановлення одного з традиційних рішень. Основне питання: що краще вибрати: відкритий чи закритий кутовий камін?

Цей пристрій може працювати з радіаторами, опаленням або змішаною системою, а також теплою водою для прання. Сучасні вставки працюють в опалювальній системі, захищеній відкритим або закритим розширювальним баком, який значно поглинає надлишкову воду в установці, викликану збільшенням її об'єму через підвищення температури.

Камін може бути основним джерелом тепла, але не єдиним. Модель із водяною сорочкою з'єднується в нагрівальній установці, наприклад, із газовим котлом. Щоб зробити це можливим найбільш поширеним є зовнішній пластинчастий теплообмінник або буфер, тобто резервуар великої ємності, який виконує функцію сховища теплової енергії.

Зовнішній пластинчастий теплообмінник або буфер відокремлює контур каміна від решти установки. На думку багатьох експертів, варто розглянути останнє рішення, хоча для такого резервуару через його розмір – він може мати потужність 500-1000 л – має бути забезпечений достатній простір.
Схема підключення каміна з водяним контуром

Камін та інші джерела тепла для опалення будинку

Камін з водяним контуром можна поєднувати з різними джерелами тепла. Це може бути котел, що працює від газу чи мазуту, теплового насоса, а також сонячних колекторів.

Камін та бойлер у системі опалення

Якщо ми вирішуємо співпрацювати, пам'ятайте, що камін працює найчастіше в захищеній від відкритого резервуара системи (він поглинає надлишок води в установці, викликаний збільшенням його обсягу через підвищення температури). Котел, у свою чергу, працює у закритій системі.

У цій ситуації можна комбінувати однофункціональний газовий котел з водяним каміном, наприклад:

  • за допомогою зовнішнього пластинчастого теплообмінника, який передає теплову енергію, що зберігається у водяній сорочці, систему опалення з котлом;
  • через теплообмінник, вбудований у камін (у вигляді спіралі) безпосередньо до закритої установки;
  • буферним баком, який діє як сховище теплової енергії. Завдяки цьому паливо в каміні спалюється з високою ефективністю, а надлишок тепла переноситься у буфер. Потім, при необхідності, він прямує до системи опалення;
  • безпосередньо до закритої установки, якщо вставка має засоби видалення надлишкового тепла. Найчастіше це охолоджувальна котушка та тепловий клапан. Вони призначені для запобігання кипінню води в каміні (коли її температура перевищує 95 ° С) і її пошкодження.

Камін та тепловий насос для опалення будинку

Об'єднання обох пристроїв (теплового насоса та камінної вставки, чи котла тривалого горіння) в одній системі опалення буде можливим, якщо ми встановимо буферний резервуар. Найчастіше він складається із двох резервуарів, розташованих один усередині іншого.

У більшому обсязі 300-500 літрів збирається опалювальна вода, яка забезпечує, наприклад, підігрів підлоги. У свою чергу вода з меншого резервуару (зазвичай 120-150 л) використовується для промивання.

Завдяки буферу ми можемо отримати тепло протягом декількох годин після закінчення вогню в каміні. Це призводить до раціонального використання палива.

Камін, бойлер та колектори в системі опалення

Для підключення всіх цих пристроїв можна використовувати резервуар із двома котушками (двохвалентним) або буфером. У першому рішенні у сонячні літні дні вода для прання готуватиметься колекторами. Якщо він нагрівається до температури, встановленої користувачем, друге джерело тепла (котел) не вмикається. Якщо хмарна погода зберігається протягом тривалого часу, а температура в резервуарі для накопичення падає нижче за очікувану температуру, котел буде включений автоматично.

Варіант із буфером дорожчий, але в деяких ситуаціях дуже корисний. Цей резервуар зберігає теплову енергію, яка зараз поставляється найдешевшим пристроєм в експлуатації. Потім він поступово переноситься у систему.

Увага! Щоб зменшити втрати тепла, оберіть добре ізольований буфер або двовалентний резервуар та забезпечте теплоізоляцію труб гарячої та холодної води, а також сонячну установку.

Теплоакумулятор (буферна ємність) для каміна з водяним контуром

Буфер особливо рекомендується при встановленні опалення підлоги і змішаної води. Це пов'язано з тим, що камін один раз горить сильніше, а іноді і менше, тому вода, що витікає з водяної сорочки, має, наприклад, один раз 80, після 60°С. У буфері його температура усереднюється, і вода встановлюється в систему при температурі, яка в даний час потрібна. При підігріві підлоги температура подачі не повинна перевищувати 55 °C, тому вода, виведена з буфера, змішується з охолодженням, що повертається до каміна, завдяки чому забезпечується належним чином запрограмований контролер та триходовий змішувальний клапан.

Крім того, завдяки буферу у нас теплі радіатори або підлога та вода для прання протягом тривалого часу після закінчення куріння. Це також дозволяє включити інший пристрій у систему опалення, наприклад, сонячні колектори, якщо це необхідно в майбутньому.

Увага! Кожен камін має бути оснащений триходовим змішувальним клапаном, який контролює температуру води, що повертається з установки. Він не може бути нижчим за 55 ° C, тому що тоді водяна пара, що міститься у вихлопних газах, конденсується на внутрішніх стінках картриджа і в поєднанні з сажею утворює зморщений слиз. Це чудовий ізолятор, тому ефективність каміна падатиме.

Регулювання роботи каміна з водяною сорочкою

У цьому варіанті контролер зазвичай зчитує температуру води, що з каміна, і температуру в буферному або пластинчастому теплообміннику і на основі цих вимірювань регулює процес спалювання. Ці типи контролерів зазвичай є вдосконаленими пристроями, які можуть керувати роботою центрального опалення, підігрівом води в будинку, а також системою із сонячними колекторами.

Тоді досить купити один дорожчий контролер, який керуватиме всією системою, що складається з кількох джерел тепла в нашому будинку, а не кількох дешевших, для кожної установки окремо. Ми також можемо використовувати систему автоматизації погоди, яка оснащена додатковим датчиком, який встановлюється на зовнішній стіні будинку. Він вимірює температуру зовні і коли падає, він підвищить температуру опалювальної води, щоб підтримувати тепловий комфорт у будинку, раніше наданий користувачем.

І навпаки, коли температура зовнішнього повітря нагрівається, контролер знижуватиме температуру води, яка протікає, наприклад, до радіаторів.

Що ще ви повинні знати про керування каміном?

Розширений, але дорожчий контролер каміна контролює роботу дросельної заслінки плавним способом, тоді як більш проста модель може відкривати або закривати її. Насправді це виглядає так. Якщо ми хочемо, щоб вода, що витікає з каміна, становила 60°C, то, досягнувши цього значення, перший із контролерів лише закриє дросель, а другий повністю закриє його.

Вогонь згасне в каміні, температура в установці впаде, а потім заслінка знову відкриється. Якщо у нас недостатньо засобів для придбання просунутого драйвера, краще вибрати простішу модель, ніж вибирати ручне керування.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda