Як топити котел вугіллям – теорія та практика

Використання автономного котельного обладнання має низку особливостей, про які недосвідчені господарі можуть просто не знати. Наприклад, з твердопаливними котлами, що працюють на вугіллі, може виникнути безліч питань, оскільки такі котли відрізняються досить своєрідною поведінкою та характеристиками. Про те, як топити котел вугіллям, і йтиметься у цій статті.

Принцип роботи вугільного котла

Зрозуміти як правильно топити котел, потрібно насамперед вивчити його пристрій та зрозуміти принципи роботи такого обладнання. До складу будь-якого вугільного котла входить два основні відсіки. Верхній відсік – це топка для перетворення твердого палива на теплову енергію. Верхній відсік призначений для того, щоб збирати золу та шлаки, що залишилися після згоряння вугілля. Відсіки розділені гратами, виготовленими з високоміцного чавуну.

Котел має досить складну автоматику, яка дозволяє налаштовувати роботу системи таким чином, щоб тяга регулювалася самостійно без постійного втручання. За відсутності автоматики котел працює за рахунок природної циркуляції. Але й стоять вони на порядок дорожче за звичайні котли.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Як і решта систем, які працюють за принципом автоматики, вона заснована на простих принципах роботи. Котлу для забезпечення процесу горіння потрібен кисень, що подається за рахунок вентилятора. Кількість кисню в топці прискорює процес горіння, а зниження інтенсивності подачі повітря призводить до протилежного результату – паливо згоряє повільніше та виробляє менше тепла.

Погодний режим котла регулюється спеціальним датчиком, який дозволяє програмувати роботу пристрою. Якщо вентилятор при досягненні певної температури вимикається, швидкість згоряння палива знижується. Автоматика знову запускає подачу кисню та відновлює активне горіння.

    Щоб зрозуміти, як правильно топити твердопаливний котел тривалого горіння, потрібно обов'язково розглянути паливо, що використовується.

    Вугілля – це природний матеріал, який містить вуглеці та негорючі матеріали. Наступні при згорянні стають золою та іншими твердими відкладеннями. Яким є співвідношення складових компонентів у складі вугілля? Цей параметр разом із тривалістю залягання матеріалу визначає марку готового палива.

    Є такі марки вугілля, як:

    • Середні терміни залягання серед усіх марок вугілля мають лігніт, який відрізняється дуже пухкою структурною структурою. Це не має сенсу, оскільки для опалення приватних будинків він непридатний.
    • Більш ранні - це буре і кам'яне вугілля, антрацит. Найбільше тепла дає антрацит, за ним розташовується кам'яне вугілля, і найнеефективніше - буре вугілля

      Необхідно оцінити якість і характеристики вугілля, щоб вибрати найбільш підходящий варіант для опалення будинку. Відмінне вугілля для опалення відрізняється високим рівнем тепловіддачі та тривалим часом прогорання – одна закладка вугілля може горіти до 12 годин, що дозволяє скоротити кількість запасів на добу до двох. У продажу є безліч видів вугілля, що дозволяє підібрати найбільш відповідне вугілля залежно від фінансових можливостей.

      Питома теплоємність антракситу становить близько 9 тис. ккал/кг. Ці показники мають велике значення: теплоємність кам'яного вугілля майже вдвічі нижча, а буре вугілля за ефективністю нижче втричі. Як видно з цих параметрів, вибір найбільш придатного палива для опалення дуже простий – але варто пам'ятати, що за найтепліше вугілля для топки котла доводиться платити набагато дорожче.

        Експлуатація вугільних котлів

        По суті, все зрозуміло з пристроєм та принципом роботи котла. Залишається тільки питання про те, як правильно топити котел вугіллям. Ця робота вимагає дотримання ряду правил, щоб пристрій був безпечним та ефективним для забезпечення опалювальної системи необхідною кількістю тепла.

        Підготовка до розпалювання

        Для того, щоб вугільне опалювальне обладнання було безпечним та ефективним, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

        1. Щоб не використовувати котел (наприклад, сезонно), перед використанням потрібно переконатися у відсутності тріщин кладки. Невеликі тріщини в конструкції печі є широким трактом для виходу чадного газу до приміщення, де може серйозно нашкодити людям. Щоб вирішити цю проблему, усі тріщини перед тим, як розтопити твердопаливний котел, потрібно замазати сумішшю піску та глини.
        2. Щоб розтопити вугіллям котел, необхідно спочатку його оглянути. У котлів та радіаторів не повинно бути горючих предметів. Усі внутрішні поверхні конструкції необхідно очистити. Топку необхідно протерти сухою ганчіркою, щоб пил, що згоряє, не виділяв неприємний запах у приміщенні.
        3. Протягом дня вугільні печі потрібно протоплювати кілька разів на день, і тривалість кожного розпалювання не повинна перевищувати двох годин (детальніше: «Як топити вугіллям піч і яке вугілля краще»). Для опалення найкраще використовувати сухе вугілля середньої фракції.
        4. Для розпалювання вугілля не використовуються різні горючі відходи та рідини на кшталт гасу. У процесі горіння пекти має бути під наглядом, особливо якщо в будинку є тварини чи діти.
        5. Димоходи з нержавіючої сталі

        Технологія розпалювання вугільного котла – як правильно топити

        Вугільні котли експлуатуються за такою технологією:

        1. Сухий розпалювальний матеріал – це згорнута газета чи папір. Потім зверху кладеться невеликий шар деревної тріски, а ще вище – маленькі дрова. На підлогу найкраще постелити лапник або зробити криницю, щоб вони краще горіли.
        2. Папір, що був укладений у топці, горить. При відкритті дверцят котла відбувається його закриття, а піддувало відкривається. Якщо використовувати вентилятор, ви можете регулювати інтенсивність горіння: збільшення подачі кисню прямо впливає швидкість прогорання дров.
        3. Поверх згорілих дров, які перетворилися на попел, що тліє, укладається шар невеликого вугілля. Поверхня вугільного шару – близько 15 см. При кожному відкриванні дверцят піддувало має бути повністю закритим.
        4. На перший шар вугілля викладається ще один шар, але для нього використовується велика фракція. Товщина основного паливного шару повинна становити близько 60 см. Перед закладанням нової партії палива попередню краще трохи розворушити, щоб підвищити інтенсивність руху повітря та запобігти спіканню вугілля в один великий шматок.
        5. Неякісне паливо під час горіння може коксуватися. При цьому, щоб уникнути цього явища, основний вугільний шар рекомендується розбавити невеликою кількістю дров – це дасть можливість котлу нормально розігрітися і забезпечити граничну тепловіддачу. Наявність прошарку значно спростить процес очищення котла після згоряння палива.
        6. Правила приготування котла припускають, що для прогорання паперу та тріски використовується природна циркуляція повітря в топці. Нагрівання димоходу, а тяга збільшуватиметься поступово, і в певний момент вам потрібно буде лише закрити зольник і увімкнути вентилятор.

        Висновок

        Топити твердопаливний котел вугіллям досить легко. Знання про те, як правильно топити вугіллям твердопаливний котел, включає ряд правил, за дотриманням яких необхідно стежити, і технологію взаємодії з опалювальним обладнанням.

        Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
        Або Ви можете зателефонувати нам
        +380955182814
        Made on
        Tilda