Як вибрати димосос для твердопаливного котла - види, відмінності

Димосос відноситься до пристроїв електромеханічного типу. Він призначається для видалення з печей та котлів продуктів згоряння палива і є витяжним вентилятором, що монтується в димових трубах. Подібні пристрої – обов'язкові елементи парових та водогрійних агрегатів промислового призначення.

Навіщо потрібен димосос

Якщо говорити про димососи для твердопаливного котла, то вони встановлюються лише тоді, коли це передбачено виробниками нагрівальних приладів. Зазвичай такі агрегати працюють завдяки наявності природної тяги, яку створює система димовідведення. Для керування силою тяги використовують шибер. Якщо димар не передбачено, то використовувати його не потрібно.

Монтаж димососа для твердопаливного котла необхідно передбачити у випадку, якщо агрегат погано функціонує, а тяга або її сили недостатня для видалення пари з димоходу. Крім того продукти горіння не випаровуються в атмосферу, а проникають усередину будинку.

Тільки в цьому випадку виникає необхідність збільшення тяги, вибору та встановлення пристрою. Забезпечення додаткового розрідження на виході з каміна сприяє повному видаленню газів. Однак, використання димососа повністю не вирішує цю проблему.

Усі питання, пов'язані з функціонуванням котла, необхідно вирішувати у комплексі. Дефлектори є простим та поширеним способом, що забезпечує додаткову тягу в димовідвідній конструкції.

Призначення та конструкція дефлектора як димососа

У димоходи для твердопаливних котлів ціна цей аеродинамічний пристрій використовується для відхилення потоків повітря і посилення сили тяги. Завдяки розрідженню, створюваному зниженням тиску, повітряний потік, що переміщається, обтікає перешкоди.

Що стосується бічного вітру, він стикається з дефлектором, обходить його і забезпечує розрідження в місці виходу з димової труби, після чого тяга збільшується. При русі зверху, розрідження формується за рахунок повітря, відбитого від покрівлі, яке змінює напрямок руху на протилежне.

  Як монтувати дефлектор - димосос

  Після чого монтують дефлектор у верхній частині труби. У вітряну погоду пристрій є гарним захистом від перекидання тяги, а в безвітряну - марно. Спочатку вони були винайдені для вентиляції, а потім їх почали часто використовувати як димосос для побутового котла. Вони мають просту конструкцію. Вважають, що між пристроями для вентиляції та агрегатами є різниця. Двері для паливних приладів роблять з нержавіючої сталі та сплавів, стійких до корозії та високих температур. Найчастіше встановлюють термозмішувальний клапан для твердопаливного котла, який дозволяє працювати більш ефективно.
  З таким котлом можна використовувати такі варіанти:

  • Прямокутний "Волпер";
  • Повітряний зіркоподібний "Шенард".
  • Багаторівневе пристосування;
  • Сітка Григоровича.
  Кожен із них добре справляється зі своїм призначенням, запобігає перекиданню тяги та посилює її за наявності вітру.

  Турбовент димосос

  Он имеет еще одно название – ротационная турбина. Эта машина начинает вращаться в определенном направлении и образует разрежение в месте выхода из дымоотводящей трубы. Уникальность турбины заключается в том, что создаваемая ею степень разрежения прямо пропорциональна скорости ветра, причем это не зависит от направления ветра.

  На ветру же тяга может быть слишком большой. При отсутствии ветра ротационная турбина не работает. В ней есть шар, который защищает дымоход от воздействия осадков и ветра.

     Флюгарка як димосос

     Цей вітрозахисний пристрій може усувати вплив вітру та забезпечувати у димарі умови для тяги. Пристрій флюгарки дозволяє їй вільно обертатися під впливом потоків повітря і приймати положення, що унеможливлює задування вітру. Він стабілізує потяг. При використанні флюгарки необхідно контролювати стан та стан підшипників обертання.

       Димосос електричний

       Димососи для твердопаливних котлів повинні враховувати те, що вони не можуть замінити димову трубу і задіяні тільки з котлом. Пристрій встановлюється на справному димарі, що має діаметр відповідної потужності печі.
       На момент згоряння твердого палива є ймовірність появи чадного газу, тому безпеці використання приділяють особливу увагу. Використовується як допоміжне обладнання, що покращує якість процесу спалювання дров. Значить, без нього агрегат не буде якісно працювати.

       Це той же вентилятор, який може працювати при значній температурі в межах 200-250 градусів.
       Димосос для котла може бути:
       1) вентилятор,
       2) димоcoc,
       3) витяжний вентилятор,
       4) припливний вентилятор,
       5) осушувач повітря,

       З колесом вентилятора, встановлений на вал двигуна. Не дивлячись на те, що пристрій економічний, йому потрібний контроль та техобслуговування.
       Це колесо було встановлене на вал приводу. Але на відміну від інших подібних моделей відрізняється надійністю та довговічністю.

       Обидва види димососів енергозалежать та працюють від електрики. Найважливішою характеристикою їхньої роботи є розрідження, що утворюється у димарі.

         Де встановлюють електричний димосос

         Також варто звернути увагу на ряд характеристик, які впливають на вибір димососа.

         • Дим у димарі;
         • Швидкість, з якою обертається колесо.
         • Габаритна характеристика;
         • Загальний обсяг відведення відпрацьованих газів.

         При виборі котла своїми руками, простіше буде зіставити між собою номінальний обсяг димових газів, що виводяться, і цей же параметр у нагрівального агрегату.
         Найважливішою умовою для безпечної експлуатації твердопаливних приладів є справний димар, здатний забезпечити виведення газів та безпечне спалювання палива.

         Свій димосос для твердопаливного котла можна виготовити, але для цього необхідно придбати деталі заводу. Головним є електродвигун та вентилятор. На них варто звернути увагу при покупці.

         Вдома для домашнього варіанту димососа достатньо діаметра вентилятора, що дорівнює 15 – 18 сантиметрів. Вібрація виникає при роботі електродвигуна з вентилятором, у якого порушено центрування, і створює дискомфорт у вигляді шуму.
           Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
           Або Ви можете зателефонувати нам
           +380955182814
           Made on
           Tilda