Чистка твердопаливного котла від сажі, смоли, золи і дьогтю

Кожен власник будинку або дачі, який використовує для обігріву свого житла твердопаливний котел, хоче, щоб агрегат успішно прослужив протягом довгих років. Однак багато користувачів забувають, що запорукою стабільного і безперебійного функціонування котла є регулярне очищення його вузлів від сажі, смоли та інших відкладень, що утворюються в процесі роботи.

Причини виникнення продуктів згоряння

Твердопаливний котел може працювати на різних видах палива: вугілля, пелети, дрова, торф.

Після того, як паливо згоряє, на стінках камери згоряння зазвичай осідають різні відкладення, такі як: зола, попіл, сажа, смола, дьоготь. Всі ці залишки негативно впливають на роботу котла.

Утворення сажі обумовлено низкою причин:

  • В першу чергу той факт, що в систему надходить занадто маленька кількість кисню.
  • Інша причина полягає в недостатньо високій температурі, якою супроводжується процес горіння.
  • димар на дах

Приводом для появи відкладень у вигляді смоли на стінках можуть послужити наступні фактори:

  • застосовується сире паливо;
  • твердопаливні котел працює при низькій температурі;
  • в одну закладку завантажується занадто багато палива.
Вибирайте тільки якісне паливо для твердопаливного котла. Інакше ваш агрегат буде часто ламатися і термін його служби значно скоротиться.

Твердопаливні котли виробництва Україна

Дьоготь виникає в результаті наступних недоліків:

  • в камеру згоряння надходить мало повітря;
  • конструкція опалювального приладу виконана невірно;
  • занадто маленька висота димоходу.

Негативні наслідки відкладень і періодичність чищення твердопаливного котла

Якщо регулярно не проводити процедури з очищення котла, то негативних наслідків не уникнути. В першу чергу, зменшуються показники тепловіддачі. Приміщення буде прогріватися повільно і тепло буде поширюватися нерівномірно. Наступний мінус в тому, що потрібно буде використовувати більше палива, відповідно збільшаться витрати.

Котел дровяний, який своєчасно не очищається від золи, сажі і смоли, прослужить зовсім недовго, оскільки його основні елементи, що відповідають за якісний обігрів швидко вийдуть з ладу.

Здійснюючи регулярне очищення піролізного котла, Ви забезпечите не тільки його ефективну роботу, але і збільшите термін його експлуатації.

Частота проведення процедур з очищення твердопаливного котла залежить від якості використовуваного палива.

Якщо ви застосовуєте високоякісні дрова, вугілля і т.д., то досить буде чистити агрегат один раз в 30-40 днів. Якщо ж ви використовуєте паливо низької якості, з високою вологістю, то очищення котла потрібно здійснювати не рідше, ніж раз на два тижні.
У будь-якому випадку, потрібно постійно відстежувати роботу твердопаливного котла. Якщо ви помітите якісь неполадки і збої, то проводите позачергову очистку, незалежно від того, коли вона проводилася в останній раз.

Способи очищення твердопаливного котла

Очистити твердопаливний дров'яний котел від сажі, смоли і дьогтю можна трьома способами: механічним, паровим і хімічним.

Будь-який з методів має свої відмінні риси. Розглянемо кожен з них.

Механічний способ твердопаливного котла

Процес механічного чищення котла грунтується на видаленні продуктів згоряння від стінок агрегату спеціальними інструментами. Для цього використовуються: кочерга, різногабаритні скребки, лопатки, металеві щітки, йоржі.

Не забувайте, що приступати до процесу очищення котла від сажі потрібно тільки після повного охолодження пристрою.
Важливо, щоб в процесі очищення котла від сажі, заслінка не була закрита.
Видалення зі стінок агрегату смоли і дьогтю здійснюється наступним чином:

  • Спочатку опалювальний прилад потрібно розігріти. Смола і дьоготь досить тверді, а при нагріванні котли вони пом'якшуються і позбавлятися від них стає простіше.
  • Далі, використовуючи лопатки і скребки, потрібно позбутися від цих відкладень.
  • Після того, як процес чищення завершено, потрібно підвищити температурний режим роботи котла. Це робиться для того, щоб залишки смоли і дьогтю вигоріли.

Хімічний способ твердопаливного котла

Такий метод очищення твердопаливного котла дуже популярний. Він заснований на застосуванні різних хімічних складів.
Щоб почистити агрегат хімічним засобом, потрібно нагріти реагент і за допомогою спеціального насоса заповнити їм систему котла.
Найчастіше використовуються такі кислоти як: сульфамінова, адипінова, гелієва.
Адипінова кислота розлучається з водою і насосом акуратно заливається в котел. Потрапляючи в пристрій, суміш вступає в реакцію з відкладеннями, перетворюється в кислі солі і розчиняється. На наступному етапі треба випустити тиск і дочекатися моменту, поки солі не випадуть в осад, а потім змити їх водою.
Сульфамінова кислота також розбавляється з водою, тільки в окремій ємності. Потім її потрібно закачати в остиглий котел під тиском. Далі потрібно почекати деякий час, щоб кислота вступила в в реакцію з нальотом і промити агрегат.

Гель - не є кислотою. Але він також ефективно здатний очищати котел від відкладень, при цьому не пошкоджуючи його стінки.
Для того, щоб очистити димохід від сажі, найчастіше застосовується кам'яна сіль. Вона додається в топку в момент, коли паливо горить. Однак такий спосіб використовується тільки в профілактичних цілях. Повністю позбутися від сажі при його допомозі - не вийде.

Більш ефективними в боротьбі з сажею є очищення картоплі. Метод полягає в наступному: поки паливо горить, їх потрібно висипати в камеру згоряння. Разом з парою почне виділятися крохмаль. Саме за рахунок нього сажа пом'якшиться і буде виводитися з димоходу. Після закінчення цієї процедури, котел треба добре вичистити.
Здійснюючи очищення твердопаливного котла хімічними засобами, суворо дотримуйтесь заходів безпеки.
Паровий способ твердопаливного котла
Такий спосіб має на увазі обробку стінок твердопаливного котла за допомогою парогенератора. Так ви не тільки позбудетеся від забруднень, але і від грибка і цвілі в вашому опалювальному приладі. Таким чином, очистити котел від смоли, сажі і дьогтю можна будь-яким із запропонованих способів. Одні займуть більше часу і зажадають від вас чималих зусиль.

Інші ж дозволять швидко позбутися від відкладень, але будуть більш дорогими. У будь-якому випадку вибір методу за вами. Головне, не забувати регулярно чистити твердопаливний котел, адже від цього буде залежати ефективність його роботи.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda