Як вибрати склоблоки? Які найкращі?

Склоблоки повертаються на ринок будматеріалів. У минулому вони були пов'язані лише з непривабливим склінням у плексигласових блоках великих панелей, сьогодні вони все частіше використовуються, особливо в сучасних умовах. Як вибрати їх так, щоб вони виконували свої практичні функції з одного боку та виглядали гарно з іншого?

Що таке склоблоки?

Склоблоки часто прирівнюють до скляних блоків. Іноді ці терміни використовуються як взаємозамінні. Це не помилка, якщо маємо на увазі сучасні будівельні матеріали такого типу. Справжні склоблоки, що використовуються в будівництві за часів Польської Народної Республіки, з усіма їхніми характеристиками — низька теплоізоляція, невтішні кольори, погане світлопропускання — практично вийшли з вжитку.

Сучасні склоблоки зараз домінують на ринку. Вони складаються із двох складових скляних частин. Поміж ними повітряний зазор. Внаслідок втрати тепла зменшуються, а сам матеріал характеризується кращою теплоізоляцією.

Основним призначенням склоблоків є заповнення внутрішніх та зовнішніх стін та стель. також роблять перегородки зі склоблоків. Крім того, це єдиний будівельний матеріал, який має коефіцієнт пропускання світла, так і звукоізоляцію.

Вони можуть бути виготовлені з прозорого, матового та молочного скла. Існують також кольорові скляні блоки. Ці види продуктів зазвичай використовуються у приміщенні. Вони урізноманітнюють кімнати, надавши їм трохи екстравагантного характеру. Якщо виберемо моделі, прикрашені цікавими візерунками, ми отримаємо незвичайний декор. Смуги, хвилі, краплі дощу – найпопулярніші візерунки, що відповідають різним кімнатам.

Які бувають склоблоки

Через хороші ізоляційні властивості все більше власників вважають за краще використовувати скляні блоки у зовнішніх стінах. Їхня головна перевага полягає в тому, що вони добре пропускають світло, тому їх можна використовувати для освітлення гаража, сходів, довгого коридору, котельні, підвалу або інших приміщень, де традиційні вікна можуть не працювати.

У разі односімейних будинків використання скляних блоків як декоративний елемент для прикраси фасаду стає все більш популярним. Вони також часто використовуються для огородження зовнішніх дверей.
Вони можуть бути особливо корисні, якщо через недостатню відстань між двома об'єктами встановлення класичних вікон неможливе. Завдяки відповідному ступені пропускання світла вони діють як вікно. З іншого боку, скляні блоки захищають від шуму. Тому їх варто використовувати у зовнішній стіні, що розташована з боку вулиці.

Сучасні скляні блоки є цікавим акцентом усередині будинку. З їх допомогою можна легко розділити кімнату. Побудовані таким чином перегородки забезпечують близькість та доступ до природного освітлення для членів сім'ї. Вони також будуть працювати у ванній кімнаті як душова стіна, а також у вітальні, відкритій для кухні, якщо ми хочемо розділити ці дві кімнати.

Як вибрати склоблок?

Вибираючи склоблоки, слід звернути увагу на кілька важливих параметрів. Основним критерієм вибору цього рішення є місце встановлення. Залежно від того, чи ви хочете монтувати скляні блоки зовні або всередині будівлі, вони повинні мати трохи різні властивості. Ми можемо розрізнити:
  • зовнішній склоблок - виконує різні функції. Насамперед, він є джерелом природного світла та ізолює стіну таким чином, щоб втрати тепла були якомога нижчими. Понад те, він захищає від зовнішнього шуму. Характеризується високою міцністю, високою стійкістю до вогню, вологи та високих та низьких температур. Він не боїться механічних пошкоджень, що робить його дуже добрим бар'єром для потенційних грабіжників.
  • внутрішній скляний блок повинен мати більш високу світлопропускну здатність, ніж зовнішній скляний блок, тому що він повинен гарантувати адекватне освітлення для окремих кімнат. Це особливо важливо, коли скляні блоки виконують функцію перегородки, внаслідок чого один із інтер'єрів позбавлений прямого доступу до вікна. Варто вибирати прикрашені моделі з трохи більш химерними формами та квітами. Завдяки цьому ми зможемо створювати цікаві аранжування. Щоб забезпечити близькість домашнього господарства, внутрішні скляні блоки мають забезпечувати достатній рівень звукоізоляції.
  • скляні блоки для підлоги – різні внутрішні блоки. Їх можна використовувати як на підлогах, так і на стелях, також на тротуарах. Призначений для горизонтального укладання.

Склоблок – який краще?

Якщо ми вирішимо, чи хочемо побудувати внутрішню або зовнішню стіну зі скляних блоків, ми можемо звернути увагу на інші параметри. Вони дозволять нам вибрати рішення, яке буде довговічним та довговічним, і водночас красивим. Потім ви маєте проаналізувати:
  • Теплоізоляція - визначається коефіцієнтом теплопередачі. Якщо для цієї стіни вона становить від 2,8 до 3 Вт/м2 · К (Кельвін), то втрати тепла не такі великі, особливо якщо ми порівняємо її з традиційними склоблоками. Цей параметр є важливим, коли ми хочемо побудувати зовнішню стіну зі скляних блоків.
  • акустична ізоляція - тобто звукоізоляція. Це особливо важливо, якщо скляні блоки повинні бути розташовані на вулиці або бути перегородкою для двох окремих кімнат, тому користувачам потрібно трохи усамітнення. Цей параметр для сучасних скляних блоків становить від 40 дБ до 45 дБ. Насправді це означає, що його звукоізоляція краще, ніж у звичайних вікон і дверей. У разі внутрішніх скляних панелей, призначених для ролі перегородки, показник звукоізоляції може становити 30 дБ або, якщо хочемо досягти підвищеного стандарту, 40 дБ.
  • міцність на стиск - це особливо важливо у разі зовнішніх склоблоків. Вони мають витримувати великі навантаження. Мінімальне значення параметра відповідно до будівельних стандартів повинно становити 1,5 МПа (Н/мм2). Однак, сьогодні виготовляються склоблоки з межею міцності на стиск до 6 МПа. Тому варто вибирати стійкіші продукти. Тоді ми отримаємо гарантію довговічності та безпеки.
  • світлопропускання - скляний блок для природного освітлення приміщень має пропускати 75-50% світла. Це значення гарантується безбарвною цеглою. Інші, наприклад, зроблені з молочного скла або правильно забарвлені, пропускають від 50 до 70% світла, залежно від типу та насиченості кольору.
Коефіцієнт пропускання світла залежить від кольору блоку, а й від текстури. Якщо ми хочемо, щоб вхідні промені були розсіяними, ми повинні вибрати матові скляні блоки. Коли нам потрібне яскраве світло, гарним рішенням буде прозора скляна фурнітура.
  • форма — хоча квадратні скляні порожнечі є найчастіше використовуваним рішенням, головним чином через легшу установку, на ринку також є трохи химерніше рішення.
  • Кутові, круглі, шестикутні скляні блоки або оснащені скошеними краями моделі, які виглядають особливо цікавими та нетрадиційними. Вони працюватимуть як у сучасних, так і у традиційно мебльованих квартирах.
  • колір – широкий спектр кольорів означає, що ми можемо адаптувати колір скляних блоків до наших потреб та переваг. Ми можемо вибрати безбарвні, виготовлені з молочного скла та різних кольорів, серед яких синій, жовтий чи зелений. Цікавим рішенням є освітлені скляні блоки, які випромінюють світло завдяки світлодіодам, які розміщені на поверхні скляного блоку. Щоб забезпечити функціональність виробу, він не заважає його інтер'єру. Завдяки цьому після настання темряви ми можемо повністю змінити декор нашого будинку чи квартири. Якщо ми будемо використовувати їх для будівництва фасаду, ми також матимемо цікавий ефект, а встановлення на зовнішніх дверях додатково освітить вхід до будинку.

Приклади використання склоблоків в інтер'єрі

Склоблоки - розміри

При виборі склоблоків варто приділити більше уваги підбору розмірів. Тоді ми повинні враховувати розмір стіни, яка буде побудована зі скляних блоків, та наші індивідуальні уподобання. Серед найпопулярніших квадратних моделей ми виділяємо:

  • склоблок 24х24 - товщиною 8 см,
  • склоблок 19х19 - тоді його товщина досягає 8 або 10 см,
  • склоблок 19х9 - так званий напівблок.

Склоблоки — ціни

Через багатство розмірів, кольорів та дизайнів сучасних склоблоків їх ціни варіюються. Ціна склоблоку від 3 до 10 у.о. за один скляний блок. Остаточна вартість залежить від кількості замовлених товарів. Для великих замовлень деякі компанії пропонують привабливі знижки.
Коротке, але корисне відео про укладання склоблоків
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda