Як приховати стики між шпалерами

Якщо не підготуватися належним чином до процесу поклеювання шпалер, може утворитися стик між шпалерами. Як і інші неприємні дефекти, які доведеться усувати стик між шпалерами. Про те, як не допустити подібного і йтиметься нижче.

Як не допустити утворення зазорів між шпалерами?

Серед дефектів, що можуть утворитися, варто виділити такі:
  • лицьова сторона шпалер забруднилася клеєм у місці шва;
  • полотна розійшлися, утворивши помітний просвіт;
  • куточки закрутилися, можливо, разом із шпаклівкою чи штукатуркою;
  • краї рулонів забарвлені з огріхами або мають нерівності;
  • колір одного з фрагментів шпалер відрізняється в місці стику другого полотна.

Вінілові, текстильні, певні види флізелінових щільностей і паперові шпалери при контакті з складом, що клеять, можуть злегка набухати, збільшуючись у розмірі на 5 і більше мм. Під час обклеювання проблеми не виявляються. Згодом вони підсихають, знаходячи вихідні розміри і утворюючи в місці стику зазор.

Уникнути утворення стик між шпалерами допоможе дотримання кількох нехитрих порад:

  • Важливо уникати надлишкового нанесення клею. Звуження полотен шпалер при висиханні відбувається при знаходженні під ними надмірної кількості клею, що не дає матеріалу закріпитися за поверхні стіни;
  • Не можна чекати розмокання полотна. Шпалери потрібно починати клеїти відразу після достатнього зволоження матеріалу, не чекаючи їхнього набухання;
  • Краї полотен варто фіксувати, використовуючи спеціальний клеючий склад для стиків. Для цього вони акуратно зачіплюються шпателем, а після приклеювання притискаються гумовим валиком.
  • Триматися від постійних перепадів температур в приміщені. Якщо ваша оселя опалюється твердопаливним котлом на дровах - це зробити буде тяжко.

Декілька простих варіантів як приховати стик наклеєних шпалер

Як приховати стики між шпалерами? Наприклад, можна фарбувати поверхню. Цей спосіб дуже трудомісткий. Тому майстри найчастіше вдаються до усунення проблеми за допомогою затирання, призначеної для заповнення щілин між фрагментами керамічної плитки. Для цього затирання змішують з кольором відповідного кольору, додаючи його до отримання необхідного відтінку. Після цього затиранням акуратно заповнюються щілини.

Ще одна відповідь на питання як закласти стик між шпалерами - заповнити шви сумішшю клею та фрагментів шпалер з лицьового боку. При цьому потрібно за допомогою наждакового паперу зняти з непотрібного обрізання полотна частинки верхнього шару шпалер, змішати їх з клеєм і зашпаклювати отриманою сумішшю щілини.

Замаскувати шви між шпалерами можна і за допомогою спеціальних панелей та молдингів. Вони стануть додатковим штрихом у декоруванні кімнати. Менш витратним рішенням стане використання латок з цих шпалер з підібраним малюнком, декоративних окантовок, стрічок, шнурів та бордюрів із паперу.

Можна вдатися до повторного приклеювання шпалер. Якщо щілина між листами не надто велика. Перед цим їх краї потрібно зволожити водою підігрітою, використовуючи побутовий пульверизатор. Коли вони розбухнуть, необхідно підчепити їх, змастити клеєм і обережно стягнути ближче один до одного. Фіксуючи гумовим валиком та притискаючи до стіни.

Як видалити клей з лицьового боку шпалер, щоб не було видно стик шпалер?

Нерідко під час проведення ремонту виникає проблема виступу клею у місці контакту двох полотен шпалер. Найчастіше це відбувається внаслідок недотримання рекомендацій виробника клею. Незважаючи на свою прозорість, він може змінювати відтінок поверхні, дратувати відблисками на світлі та робити шви помітнішими.

Якщо при розгладжуванні шпалер не вдалося уникнути утворення дома шва надлишку клею. Необхідно відразу спробувати стерти його за допомогою чистої ганчірки, злегка змоченої у воді. При цьому важливо помірно дозувати зусилля, щоб не зашкодити полотну.

Закручені краї на стику між шпалерами. Що робити?

При використанні неякісної штукатурки або недотримання правил її нанесення можна зіткнутися з відклеюванням краю полотна на стиках разом зі штукатуркою. Ця проблема особливо актуальна під час використання текстильних шпалер. При висиханні звужується шпалерне полотно разом з декоративним шаром.

В цьому випадку потрібно ще раз проклеїти краї шпалер за допомогою клею для стиків. Додатково розгладжуючи полотно гумовим валиком.

Нерівний зріз та колір шпалер. Що робити?

Іноді можна зіткнутися з тим, що два краї шпалер трохи відрізняються за кольором. Перехід між різними відтінками буде впадати у вічі. В даному випадку допоможе вирішити проблему заміна шпалер, або, за відсутності такої можливості, їхнє дзеркальне обклеювання. У цьому випадку перед наклеюванням другого полотна його перевертають зверху донизу.
/Також нерівний зріз і колір країв шпалер, що відрізняється, можна зробити менш помітними, за допомогою фарбування стику фломастером або спеціальним засобом з магазину, відповідним за кольором. Замаскувати шов можна за допомогою стрічок, бордюрів та інших декоративних елементів.

Важливо враховувати, що рулонні шпалери різних видів потрібно клеїти з урахуванням їх особливостей. Необхідно детально ознайомитись із рекомендаціями виробника. Вони розписані в інструкції з упаковки матеріалу. Наприклад, флізелінові шпалери мало набухають при нанесенні ними клею. На відміну від своїх паперових аналогів.

Купівля якісних шпалер та дотримання правил роботи з ними допоможуть уникнути поширених труднощів при їх використанні.

Популярні 7 помилок при поклейці шпалер

Перегляньте відео з основними помилками які допускають багато хто при поклейці шпалер. Це збереже вам багато нервів і запобігає безлічі проблем при експлуатації.

Розглядаємо 7 популярних помилок, які припускаються при поклейці шпалер. І розповідається, як ці помилки можна уникнути. Щоб ви не повторили ці помилки у ремонтах своїх квартир.
Made on
Tilda