Як побудувати найкращий гараж зі шлакоблоку своїми руками

Відмінні експлуатаційні властивості і доступність ціни має такий матеріал, як шлакоблок. За бажання, гараж із шлакоблоку можна спорудити своїми руками.

Місце для гаража, його вибір та підготовка

Вибираючи місце, треба враховувати всі нюанси, а їх не мало. Щоб у погану погоду не добиратися до нього дуже довго, найкращим місцем для будівництва буде ділянка біля будинку і пам'ятайте, що його розташування не повинно заважати виїзду з території.
Будувати гараж із шлакоблоку на місці, де є водопроводи, каналізаційні труби та опалення твердопаливним котлом, зрозуміло, не дуже розумно, тому що у разі поломки ремонт цих комунікацій дуже важко. Подбає варто і те, щоб територія поблизу гаража була вільною і нічого не заважало б миттю улюбленого авто або відкриття воріт.

Розмітка площі фундаменту: інструменти та додаткові фактори

Вибравши місце для автобудиночка можна починати робити розмітку стрічкового фундаменту. При цьому не обійтися без спеціальних інструментів, таких як:

 • Арматурні стрижні;
 • Рулетка (як без вимірів);
 • Молоток, щоб забивати стрижні;
 • Щільна нитка для самої розмітки.

Щоб повністю зарезервувати обране місце для майбутньої будови потрібно подумати про кілька факторів:

 • Фінансові можливості;
 • Вільне місце.

Тут все тільки на розсуд господаря, чітких стандартів на будівництво зі шлакоблоку гаража немає.

Матеріали для будівництва, правильний розрахунок

Щоб приступити до розрахунку матеріалів, необхідних для будівництва гаража зі шлакоблоків, потрібно суворе дотримання попередніх етапів. Відноситись до цього завдання варто з усією відповідальністю, адже неправильний підрахунок призведе до того, що вам просто не вистачить шлакоблоку або, навпаки, будуть витрачені гроші на зайвий матеріал. Розрахунок цієї будівлі буде з раніше запропонованих властивостей.

Не забудьте придбати бутовий камінь, який потрібен для основи та балок (металу або деревини). Для фінішного покриття покрівлі необхідно придбати бетон (для заливки) і особливі матеріали.

Будівництво із шлакоблоків гаража своїми руками

Крок 1. Фундамент. Відповідно до розмітки риється траншея, найчастіше копають 60-80 см у глибину. Після цього в неї засипають, шар із суміші щебеню та гравію на 20 – 30 см і старанно утрамбовують. Якщо висота споруди з бетону перевищує рівень ґрунту на 100 мм, можна встановлювати опалубку.

Крок 2. Стіни. Їхня висота визначається самостійно, але не варто забувати, що саме укладання впливає на стійкість стін до погодних умов. Вона може бути в половину каменю, камінь, півтора або два камені. Обов'язково залиште отвір, щоб встановити балки перекриття у верхній частині стін, розміри яких рекомендуються 200х200х150 мм.

Крок 3. Дах. Двотаврові балки найбільш оптимальний варіант для основи даху, їхня довжина підбирається так, щоб ширина будови перевищувала 250 мм. Їх кладка здійснюється за допомогою анкерів на відстані кроку порядку 1. Вгору бруси, поверх них руберойд.

Після укладають утеплювач, і заливається все це 2 см стяжкою, останнім штрихом буде рубемаст або можна вибрати відповідний матеріал на власний смак.

Крок 4. Підлоги. Його роблять на рівні із цоколем. Поверхня попередньо очищається і заливається стяжкою не менше 10 мм.

Ось цікаве відео для тих, хто не вміє класти шлакоблок.
Всі інші внутрішні роботи відбуваються відповідно до вашого смаку. Розставляються потрібні полички. Вдалої роботи та чудового будиночка для вашого авто.
Експлуатація котлів тривалого горіння
  Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
  Або Ви можете зателефонувати нам
  +380955182814
  Made on
  Tilda