Навіщо це важливо. Раніше топили переважно вугіллям, засипали 1-1,5 відра вугілля в казан і на ніч чи день цього вистачало. Але зараз переважно топлять дровами, брикетами – це зовсім інший об'єм плюс порожнечі між полінами. І щоб ви розуміли, для порівняння, теплотворність вугілля (антрацит) майже вдвічі вища ніж у дров (дуб, граб).
Отже, якщо вугілля потрібно одне відро, то дубових дров потрібно 2 відра (причому, єдиним обсягом, тобто шматком). Це порівняння за обсягом, хоча правильніше було б порівнювати за вагою (і це факт), а там обсяг буде ще більшим, але пропустимо цей показник.
Тепер за фактом, додаємо порожнечі між полінами (насправді), і отримуємо обсяг вже в три відра. І це дубові дрова – мова ж про них йшла. Проте, мешканці топлять переважно сосновими, а там теплотворність менша, тобто. додати потрібно 25-35%, або одне відро, а з урахуванням порожнеч і 1,5 відра.
Тепер самі рахуйте скільки це виходить у літрах, і котли з топкою менше за цей обсяг навіть не розглядайте.
І це ми не беремо до уваги тривалість горіння, т.к. умовно відро вугілля горітиме (тлітиме) набагато довше ніж чотири відра дров – ну це факт.
Тому обов'язково використовуйте регулятори горіння (механічні або електронні), таким чином ви заощадите на паливі щонайменше 30%. Але ідеальним рішенням був би теплоакумулятор. Ви до цього самі пізніше прийдете, але не все одразу, потрібно з чогось починати.