Топка та об'єм камери горіння твердопаливного котла

Якщо ви вибираєте твердопаливний котел для себе, то 100% вже дивилися рекомендації щодо вибору котла на твердому паливі, і дуже часто вказувалося - яким переважно паливом палитимете?
Найчастіше, потенційні замовники з глузуванням пропускають це, а дарма. Якщо чесно, то з цього я починав би підбір котла.
Отже, на що я б звертав увагу в першу чергу, це з урахуванням того, що я знаю яка потужність котла мені потрібна (це дуже важливо).

Об'єм топки твердопаливного котла

Навіщо це важливо. Раніше топили переважно вугіллям, засипали 1-1,5 відра вугілля в казан і на ніч чи день цього вистачало. Але зараз переважно топлять дровами, брикетами – це зовсім інший об'єм плюс порожнечі між полінами. І щоб ви розуміли, для порівняння, теплотворність вугілля (антрацит) майже вдвічі вища ніж у дров (дуб, граб).
Отже, якщо вугілля потрібно одне відро, то дубових дров потрібно 2 відра (причому, єдиним обсягом, тобто шматком). Це порівняння за обсягом, хоча правильніше було б порівнювати за вагою (і це факт), а там обсяг буде ще більшим, але пропустимо цей показник.
Тепер за фактом, додаємо порожнечі між полінами (насправді), і отримуємо обсяг вже в три відра. І це дубові дрова – мова ж про них йшла. Проте, мешканці топлять переважно сосновими, а там теплотворність менша, тобто. додати потрібно 25-35%, або одне відро, а з урахуванням порожнеч і 1,5 відра.
Тепер самі рахуйте скільки це виходить у літрах, і котли з топкою менше за цей обсяг навіть не розглядайте.
І це ми не беремо до уваги тривалість горіння, т.к. умовно відро вугілля горітиме (тлітиме) набагато довше ніж чотири відра дров – ну це факт.
Тому обов'язково використовуйте регулятори горіння (механічні або електронні), таким чином ви заощадите на паливі щонайменше 30%. Але ідеальним рішенням був би теплоакумулятор. Ви до цього самі пізніше прийдете, але не все одразу, потрібно з чогось починати.

Глибина топки твердопаливного котла

У попередньому розділі ми розглянули важливий параметр як об'єм топки. Наступне на що я звертав увагу - глибина топки. І ось чому. Як правило, дрова заготовляються довжиною 35-45 см. Це найбільш зручна довжина і для зберігання, і для транспортування, і закладки в топку. Але якщо ви звертали увагу, то багато виробників твердопаливних котлів з метою економії, або використовуючи застарілі креслення вугільних котлів, виробляють твердопаливні котли з глибиною топки 30-35 см.
Повірте, до нас нерідко звертаються замовники (які раніше спокусилися низькою ціною, раніше купивши більш дешевий котел з невеликою глибиною топки), щоб допомогли їм продати їх котел, або обміняти з великою доплатою на котел з більш глибокою топкою. Так як доводилося вже рубані дрова перепилювати навпіл. Сподіваюся розумієте, наскільки це незручно, про незаповнений простір у топці я взагалі мовчу.

Висновок

Якщо не хочете порівнювати глибини та обсяг топок різних виробників, рекомендую звернути увагу на котли Зубр, Бізон, Фенікс. Там топки справді глибокі, і порівняно великий обсяг. Це підтверджують багато наших замовників. А далі вам вирішувати якийсь котел купити.

Котли виробництва Україна

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda