Система, з теплоакумулятором для водяного опалення, працює зовсім за іншим принципом. Пристрій не складний, монтується досить швидко. Його установка вирішить відразу кілька важливих завдань із життєзабезпечення домоволодіння.
Для того, щоб система запрацювала по-іншому, потрібно встановити накопичувальний бак для котла з багатошаровою ефективною теплоізоляцією між котлом і трубопроводами, якими вода спрямовується до радіаторів.
Усередині бака є різні теплообмінники для гарячого водопостачання та системи опалення. Нагріта за допомогою котла вода всередині акумулятора довго залишиться гарячою. Вона поступово розподілятиметься одразу двома каналами: водопостачання та опалення.
Потрібно правильно розрахувати ємність для теплоносія усередині бака. У нього має бути більша кількість води, ніж у систему опалення.
На прикладі ємності бака 350 літрів можна представити економію палива. Акумулятор, який забезпечує потреби в теплі та гарячій воді одного стандартного домоволодіння, може мати:
об'єм від 350 до 3500 літрів;
діаметр від 0,7 м. до 1,8 м;
висоту від 1,8 м до 5,6 м.
В акумуляторі встановлюють теплообмінники для гарячого водопостачання та опалювальної системи. Особливої уваги вимагають прилади системи безпеки:
манометр;
клапанна група;
патрубки для виходу повітря,
Крім того, акумулятор має прилади для контролю температурного режиму та тиску. Все це дозволяє йому регулювати важливі процеси, пов'язані із забезпеченням гарячою водою та обігрівом приміщення.