Найкращі твердопаливні котли 2023

Найкращі котли тривалого горіння в Україні

Якщо на об'єкті немає доступу до газу або його підключення недоцільно, то можна купити недорогий твердопаливний котел. Виробників і моделей дуже багато а відрізняються вони за принципом роботи і можуть використовувати різні види палива - вугілля, дрова, тріску, пелети.

Котли, які є найкращими твердопаливними котлами в Україні, виготовлені зі сталі або чавуну з товщиною стінки від 4 до 8 мм. Їх легше транспортувати і встановлювати. Більше 90% сталі менш чутливі до перепадів температури, легко ремонтуються і дешеві. Але термін його служби менший.

Чавунні котли набагато дорожче і складніше в експлуатації. Крім того, вони більш чутливі до ударів, різких перепадів температур і їх складніше ремонтувати. Але він має набагато більш тривалий термін служби, високу стійкість до корозії і теплопередачі. Вони компактніші, ніж сталеві з такою ж потужністю.

Твердопаливний агрегат, ціна якого залежить від потужності та інших функцій, відрізняється способом установки.

Широкий асортимент вертикальних моделей використовується в побуті і для комерційних потреб.Найчастіше їх потужність досягає 75 кВт.

При виробництві горизонтальних твердопаливних котлів існує потужність до 100 кВт. Також можлива установка пелетного пальника для автоматики. Для промислових потреб підходять потужні моделі.

Відомо, що основним принципом роботи котлів тривалого горіння є спалювання газу методом «верхнього» горіння. При цьому збільшилася тривалість горіння і теплові калорії, що виділяються. Якщо ви перебуваєте вдома, можна використати «верхній» метод горіння, спробувавши спробувати сірник, який буде горіти набагато більше, якщо його повернути центром горіння догори. У 2000 році литовська компанія Stropuva вперше впровадила метод такого спалювання. У котлах тривалого горіння великий простір для кладки використовується як площа для горіння. Ця особливість в поєднанні з високим горінням газу дозволить досягти відмінних результатів по тривалості горіння на одній кладці. Крім того, котли тривалого горіння на твердому паливі ідеально використовуються для опалення житлових приміщень. Користувачі таких приміщень мають великий досвід корисності та економічності пристроїв. Існує багато застосувань цього типу котлів, які використовуються для опалення комерційних приміщень з метою ефективного використання трудових ресурсів компанії.

Основні переваги котлів тривалого горіння

Основні переваги:

Висока ефективність спалювання палива, 90% ефективності досягається за рахунок використання деревини.

Велика топка для спалювання палива, яка в кілька разів перевищує топку класичного твердого палива;

Мінімальний викид вуглекислого газу;

Більшість моделей мають електронну автоматику і припливний вентилятор; більшість із них оснащені електричним керуванням та автоматикою.

Рейтинг найкращіх котлів 2023 в Україні

Котли Зубр
Завантажувальна камера та теплообмінник котла Зубр виконані зі сталі 5 мм, а товщина зовнішніх стінок становить 3 мм, що робить його значно легшим за інші агрегати. З'єднання патрубків подачі і обратки становлять два дюйми.
Він виготовлений з високоякісної сталі, що забезпечує високі показники міцності обладнання. Утеплений базальтовою ватою з фольгованим утеплювачем, що дозволяє мінімізувати втрати тепла.
Пристосований до установки блоку управління та вентилятора, механічного регулятора тяги.
Крім того котел енергонезалежний і надійний, здатний працювати тривалий час без поточного ремонту. Потрібна своєчасна чистка, так як без неї продуктивність пристрою знижується і можливий його перегрів.Котли Бізон
Твердопаливні котли Бізон економічніше газових. Їх робота можлива на будь-якому виді твердого палива, зокрема деревяні відходи і не просушені дрова. Практично всі покупці стверджують, що пристрій окупається за один сезон.
Для цього використовується метод донного випалювання. Забезпечує повільне і пошарове горіння дров, що дозволить безперебійно передавати тепло і підтримувати необхідну температуру в приміщенні. Також є моделі верхнього горіння. Це дуже економно, оскільки після вигоряння верхнього шару припиняється потік повітря, щоб забезпечити повітря теплом, і паливо повільно тліє, рівномірно розподіляючи тепло по системі опалення.
До цього списку входить ряд інших переваг:
  • Теплоносії швидко монтуються і прості в управлінні. Протягом тривалого часу твердопаливні котли використовують люди, яким важко управляти складними спорудами.
  • Термін служби опалювального обладнання при правильній експлуатації становить близько 20 років і більше.
  • Корпус і теплообмінник виготовлені з товстої сталі, решітки чавунні. Для довговічності пристроїв використовується високоякісний матеріал.


Котли Мартен
Котли Мартен можуть працювати на паливі, вологість якого досягає 30%. Система подачі повітря розділена на дві частини. У нижню частину топки повітря подається з-під колосників, а у верхню частину топки повітря може подаватись зі спеціальних форсунок на задній стінці твердопаливного котла. Тому котел можна використовувати з вищевказаним способом спалювання, але при цьому є можливість завжди завантажувати паливо в процесі спалювання.
Верхня частина теплообмінника складається з полиць, заповнених водою. Продукти згоряння проходять по горизонтальних каналах і з мінімальною температурою потрапляють в димохід, підвищуючи його ефективність до 85%.
На даний момент на практиці котел показав надзвичайно високі характеристики по часу горіння.
Може працювати у відкритій і закритій системі опалення, робочий тиск досягає трьох атм.
Товщина металу 6 мм

Котли Ретра
Твердопаливний котел Ретра є прикладом побутових котлів українського виробництва, які працюють за принципом верхнього горіння. Стінки і решітка виготовлені з високоякісного сталевого листа і охолоджуються водою. У ручному режимі автоматично відбувається завантаження палива та видалення золи з решіток. Котел має електричний розпушувач палива. Котли призначені для роботи в системах з внутрішнім тиском не більше 0,2 МПа і температурою води на виході від +95 до 95 С.
Котли призначені для роботи в системах центрального водяного опалення з примусовою (закрита система опалення тиском) або природним потоком теплоносія всередині і зовні, а також промислових і складських приміщень. У соціальних, державних і приватних будівлях споруди розміщуються на відкритому поверсі: немає потреби в примусовій циркуляції теплоносія через насосну систему турбіни.
Котли ТеплоМайстер
Котел ТеплоМастер використовується для опалення приватних і комунальних будівель, комунально-побутових приміщень, інших об'єктів, які мають електричну або примусову систему циркуляції. Також можливе використання в системах водопостачання з природним або примусовим потоком. Котел повинен бути розрахований на потужність його теплової енергії, так як вона розрахована в проекті для опалення вашого приміщення.
У всьому модельному ряду є електропідключення до корпусу котла і форсунки для безпечного підключення до теплоносія. Термометр для вимірювання температури теплоносія входить в комплект поставки.Клапан відкриття/закриття припливу повітря для контролю інтенсивності згоряння палива регулюється як вручну, важелем припливу повітря, так і термомеханічними регуляторами.
Лінійка котлів ТеплоМастер представлена потужністю в діапазоні 14, 18 і 24 кВт, і виготовлена зі сталі товщиною 4 мм.


Made on
Tilda