Як правильно побудувати каналізацію на дачній ділянці своїми руками

Коли ділянку підводять водопровід, в будинку зазвичай облаштовує всі зручності - раковину, ванну, душ туалет. каналізаційні води від цих приладів зазвичай необхідно виводити з дому. з цією метою просто необхідно ставити накопичувач, який у міру накопичення очищаються асенізаторською машиною, або ставлять Септик - спеціальний очисний пристрій, який забезпечує повторне використання стічних вод. Крім того в каналізаційну систему можна підключати зливу, яка буде відводити води та опади, що утворюються від снігу та дощу за межі ділянки.
Виходить каналізація на дачі своїми руками складатиметься з:

  • сантехнічних приладів;
  • внутрішньої каналізаційної системи, яка з'єднає стічні води з усіх приладів;
  • зовнішньої каналізації відвідуючої витоки;
  • очисного пристрою.
Облаштування каналізації на дачі

Проект каналізації на дачі

На самому початку необхідно скласти проект план можна зробити в масштабі на папері, але краще використовувати спеціальну проектну програму — Це значно полегшить і прискорить проектування каналізаційних систем на ділянці. У проекті необхідно вказувати розташування всіх сантехнічних приладів трубопроводів та очисних споруд огорожі.

Також можливо передбачити підключення до системи інших будівель та споруд – лазні гаража гостьового будинку. при розрахунку розмірів каналізація в першу чергу необхідно виходити із кількості мешканців. як правило вважають, що від 1 людини генерується близько 200 літрів стічних вод на добу.

Важливо врахувати, що якщо проектування каналізація йде в північних регіонах країни, то трубу, що відводить, необхідно прокладати нижче рівня промерзання грунту і бажано утеплювати інакше є ризик замерзання та руйнування каналізації.

Розташування елементів каналізації

Розташуванням приладів та систем мережі, а особливо тих, що знаходяться на вулиці, необхідно поставитися відповідально.

Обов'язково враховувати місцевий рельєф. як правило, на дачних ділянках монтують безнапірна каналізація до якої води надходять природним шляхом. У таких випадках каналізаційні або труби, що відводять, закладають під певним нахилом (близько 5 сантиметрів на погонний метр) для уникнення застою стічних вод.

Не забувайте про санітарні норми. Оскільки відповідно до них забороняється встановлювати очисні споруди біля свердловин колодязів та інших джерел води.

При виборі місця спорудження установки передбачте можливість під'їзду асенізаторської машини.

Очисний пристрій

Найідеальнішим варіантом для дачної ділянки буде септик - це аналог поширених вигрібних ям, що вимагає значно менших витрат і зусилля під час використання. А якщо ще й обладнати багатокамерний септик, очищені стічні води можна повторно використовувати для поливу землі в саду чи городі.

Існує величезна кількість септиків, які виробляють як зарубіжні так і вітчизняні фірми. у кожної установки присутні свої переваги та недоліки. За незначних обсягів очисну систему краще будувати самостійно.

Незважаючи на те, що ви розглядаєте заводський септик або який зробите самі загальні правила встановлення та розміщення у них однакові.

Септик можна монтувати як з готових деталей і модулів, так і з повного нуля, ну в будь-якому випадку монтаж системи передбачає хоча б мінімальні знання про пристрій та принцип роботи очисних систем.

Що таке септик - це 2 рідко 3 резервуари, які повідомляються між собою перепускними горловинами. Обсяг 1 резервуара набагато більше інших, саме туди потрапляють всі стоки, що виводяться з мережі. Потрібно пам'ятати і розуміти, що рідина, що знаходиться в кожному резервуарі, знаходиться певний час, через що поступово очищається.
Розташування септика дільниці. З бетонних кілець.
При фільтрації розчинені в стоках гази піднімається і вивозяться за межі, тверді осідаючи частинки утворюють активний мул. Саме в мулі присутні анаеробні бактерії, що розщеплюють органічні сполуки на хімічні елементи, що не потребує доступу кисню.

У верхній частині 1 резервуара встановлює трубу, через яку очищені стоки переливається в другу.

Процедура очищення При цьому повторюється два або три рази, після чого рідина потрапляє в останню ємність, де встановлений піщано-кам'яний фільтр, або піщано-кам'яна фільтраційна подушка. Саме через цю подушку очищена вода потрапляє у ґрунт.

Також для виведення стоків у ґрунт можна використовувати дренажні системи.

Будівництво септика

Якщо ви вирішили зробити септик своїми руками, рекомендуємо звернути увагу і вибрати виготовлення септика з капітальних бетонних споруд.
Нижче наведемо послідовність усіх дій.

1. Визначити необхідну накопичувальну ємність приладу. ідеально якщо вона дорівнюватиме триденному об'єму стічних вод всіх мешканців і можливо гостей.

Тобто, якщо в будинку проживає 3 особи, то ємність має бути не менше 2 кубічних метрів.
УВАГА! ВСТАНОВЛЮВАТИ СЕПТИК БЛИЖЧЕ НІЖ 15 МЕТРІВ ВІД ЖИЛИХ БУДІВ ЗАБОРОНЕНО.
2. Після цього тривають земляні роботи. необхідно вирити котлован під септик.

3. На дно котловану покладіть 20-сантиметровий шар піщаної подушки.

4. Сформуйте опалубку із оптика. дошки або елементи з осб-плит необхідно надійно закріплювати так як маса конструкції буде значним.

5. Із залізної або склопластикової арматури робиться армуючий каркас.

Пруття, які перетинаються, в'яжеться сталевим дротом. найголовніше, щоб жоден з портів арматури не виходив за межі майбутньої конструкції.

6. Опалубка заливається бетоном. Зверніть увагу на заливку бетоном необхідно провести за один захід. При заливці бетону обробляють вібратором - це робиться для того, щоб заповнити весь об'єм обмежується опалубкою і для видалення повітря.

7. Перекриття конструюють з дощок та металевих куточків, який укладається паралельно. Зверху вкладених елементів застеляють поліетиленову плівку. Після цього проводять армування металевою сіткою. Після того як сформована основа перекриття готово заливають бетоном, бажано зробити це за один захід. Також перекриття можна змонтувати з готових залізобетонних плит, який укладає на стіни септика із зазором до 2 сантиметрів.

8. Котлован засипає піском та ґрунтом. на поверхні залишає тільки труби для вентиляції (висота над поверхнею ґрунту до 2 сантиметрів) та кришки, що захищають горловину камери септика.
УВАГА. ДЛЯ ПОДІБНИХ КОНСТРУКЦІЙ МОЖЛИВО ТАКОЖ ВИКОРИСТАННЯ ГОТОВИХ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КІЛЕЦЬ ЯКІ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ВИРИТИЙ КОТЛОВАН.

Прокладання каналізаційних труб

Неодноразово обмовилися в більшості випадків каналізаційні труби на ділянках необхідно прокладати з невеликим ухилом для самопливного руху стоків.

Ідеально коли трубопровід буде рівним не має вигинів. коли це неможливо, на поворотах бажано обладнати інспекційні колодязі, за допомогою яких можна буде усунути можливо через застою.

Увага. При монтажі зовнішньої каналізації бажано використовувати пластикові труби, головне їх герметично з'єднувати. Трубопровід каналізаційної системи обов'язково має бути укладений нижче рівня промерзання землі, але якщо забезпечити значний ухил, то подібне заглиблення може і не вимагатися. Все, просто стічні води має плюсову температуру, а отже, при гарному ухилі, вони не будуть забудовуватися і замерзати, але при неглибокій закладці трубопроводу труби бажано термоізолювати. Крім цього потрібно захистити труби від зміщення ґрунтів, це зможе забезпечити 15-сантиметрова піщана подушка навколо труби.
Прокладання каналізаційних труб на ділянці

Внутрішня каналізація

При монтажі каналізація всередині приміщення також необхідно використовувати безнапірний принцип, тобто кожен прилад (умивальник ванна, душова кабіна та інше) підключається до труби конкретного діаметра, у раковин це перетин 50 міліметрів, а для унітазу діаметр труби, що виводять 100 міліметрів.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda