Навіщо потрібний антресольний поверх, як його зробити своїми руками. Відео

Багато хто думає про те, як розширити місце в будинку або квартирі. Приміщення із високими стелями ідеально підходять для створення антресольного поверху. Про те, що це таке ви дізнаєтесь у цій статті.

Що таке антресольний поверх

У досить високих і просторих приміщеннях господар будинку або квартири має змогу збільшити корисну площу приміщення і створити при цьому унікальний інтер'єр. Зробити це можливо, створивши антресольний поверх у квартирі, тобто своєрідний балкон, що розташовується усередині приміщення, балкон-антресоль. Така «надбудова» може бути використана господарями для будь-яких цілей: хтось розмістить тут кабінет, хтось — зону відпочинку, а хтось бібліотеку… У будь-якому разі наявність антресольного поверху прикрасить приміщення, зробить його оригінальним. Сьогодні такий вид перетворення дизайну кімнати набирає популярності. Власники не лише будинків, а й квартир його використовують дедалі частіше.
"Антресоль" - це слово прийшло до нас з французької мови. Воно означає верхній півповерх будівлі. У разі побудови такого півповерху всередині приміщення антресоль – це верхня частина розділеної кімнати. Ідея такої споруди не нова, дещо раніше вона називалася "мезонін".
Природно, що площа антресольного поверху буде меншою за площу нижньої частини, вона становитиме 40-45% від площі приміщення.

Увага! Якщо висота кімнати менша за 3,5 метри, то створити в ній антресольний поверх буде просто неможливо.

Ще одним плюсом антресольного поверху є сходи, які також можна зробити досить оригінально.

Варіанти використання антресольних поверхів

Антресольний поверх у кабінеті
Тут є можливість розмістити стіл та стілець, диван, книги. Але, якщо людина живе не одна, члени її сім'ї можуть заважати їй спокійно працювати. Це з тим, що таке приміщення, зазвичай, немає перегородок.
Антресольний поверх у спальні
На балконі-антресолі можна обладнати спальне місце як для господарів, так і гостей. Вночі тут досить затишно та спокійно.
Антресольний поверх у дитячій
Спальне місце на антресольному поверсі може використовуватись і для дітей. Таким чином, можна виділити кожній дитині свою власну зону. Коли в сім'ї одна дитина, то організувавши її спальне місце в мезоніні, під ним можна влаштувати прекрасне робоче місце або місце для ігор.
Антресольний поверх у вітальні
Як і у випадку з кабінетом, зона відпочинку на антресольному поверсі найзручніша, коли господар живе один. Тиша, книга або телевізор та зручне крісло допоможуть відмінно розслабитися після напруженого робочого дня.
Якщо в сім'ї є маленькі діти, то необхідно подбати про їхню безпеку та захистити їх від падіння з балкона.
Використовувати антресольний поверх можна і для інших цілей. Переваг його створення багато, тому всім, хто прагне змін і має відповідне приміщення, варто дізнатися, як це зробити. Можна найняти будівельників, які все зроблять професійно та швидко, а можна взятися за справу самому.

Як побудувати антресольний поверх своїми руками

Для створення антресольного поверху у будинку, квартирі чи дачі потрібно використовувати сучасні полегшені матеріали, які мають достатній запас міцності.

На першому етапі будівельних робіт необхідно встановити конструкцію, що несе, — це балки, які будуть нести все навантаження. Вони закладаються вздовж стіни, мінімальна кількість балок - 2. Кращим матеріалом для балок є метал, особливо якщо довжина балкона велика. Якщо довжина балкона буде більше 3 метрів, то конструкцію, що несе, необхідно закріпити упорами в підлогу. Балки заводять у спеціально вибиті у стіні ніші, глибина яких становить 200 мм. Балки у них закріплюються за допомогою розчину цементу.

На наступному етапі проводиться укладання підлоги. Підставою для нього є балки з бруса. Найкращим варіантом матеріалу для підлоги є деревина, тому що це досить легкий матеріал.

Після укладання підлоги по краю майданчика, що вийшов, збирається огорожа (парапет або перегородка). Варіантів для цього безліч, наприклад, гіпсокартонний парапет з кованими або дерев'яними гратами.

Далі - виготовлення та встановлення сходів. Як говорилося вище, сходи здатні стати додатковою окрасою інтер'єру, тому на даному етапі можна проявити всю свою фантазію. Матеріали для сходів підійдуть будь-які.
Завершальний етап - оздоблення. Варіантів обробки існує безліч, вони не відрізняються від обробки звичайної кімнати. Багато залежатиме від того, як використовуватиметься антресольний поверх квартири чи будинку. Єдиний нюанс полягає в тому, щоб не забути, що відремонтувати потрібно не лише верхню частину антресолі, а й нижню. І ще: важливо, щоб верхня та нижня частини кімнати виглядали гармонійно, адже це частини одного приміщення.

Отже, підіб'ємо підсумки

По-перше, для створення антресольного поверху у квартирі потрібно використовувати легкі, але міцні матеріали.

По-друге, необхідно, щоб конструкція, що створюється, була міцною і надійною. Використання балкона-антресолі має бути безпечним і для тих, хто знаходиться нагорі, і для тих, хто внизу.

По-третє, обов'язково необхідно передбачити систему вентиляції. Якщо цього не зробити, то на балконі буде спекотно та не дуже свіжо. Варто подбати не лише про красу, а й про здоров'я.
Експлуатація котлів тривалого горіння
    Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
    Або Ви можете зателефонувати нам
    +380955182814
    Made on
    Tilda